ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skompletowanie zestawu około 1000watt. Jakie podzespoły?.
Autor Wiadomość
Davvvi 
początkujący


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 43
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   Skompletowanie zestawu około 1000watt. Jakie podzespoły?.

Witajcie. To mój pierwszy post.
Mam takie pytanko. Obecnie posiadam przy rowerku silnik spalinowy rowerowy. Chcę przejść na elektryka który da mi podobne osiągi czyli około 50kmh. Chciałbym także silnik który będzie mógł korzystać z tylniej przerzótki, czyli raczej wersja centralna. Oczywiście zestawy Rapida odpadają ze względu na cenę,więc raczej tylko jakiś zestawik pewnie DC od Magmy. Obecnie mam korbę gwintowaną wraz z wolnobiegiem i dwie zębatki ,dzięki temu silnik spalinowy korzysta z przerzótek. Więc jaki silnik będzie dobry, z przekładnią czy bez? Druga sprawa to aku, do pracy mam 8km w obie strony , chciałbym aby na jedny ładowaniu przejechał około 40km. Jaki byłby koszt takiego aku oczywiście na li-jon zrób to sam?.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

sam sobie odpowiedziałeś jesli mid jest zbyt drogi to zastąp spalinówke silnikiem dc z magmy taniej nie bedzie
 
 
Davvvi 
początkujący


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 43
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Ale pytanie nie dotyczyło akurat kwoty za silnik bo tą znam. Bardziej mi chodzi o cenę aku oraz czy taki 1000watt da mi te 50km/h oraz silnik z przekładnią czy bez?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Za 1200-1300 możesz kupić na ali kompletny zestaw bafang hub przekładniowy 500W 48V bez baterii. Powinien dać radę ca 40 km/wyciągnąć. Moze więcej, nie znam sie. Ja nie mam kompleksów ani uczulenia :smile:
50 to raczej tylko z górki. Ale, mniejsza - tańsza bateria ci wystarczy.
I generalnie zaletą tego będzie relatywnie niska waga.
Że też poprzednik tak prostych informacji nie potrafi ci podać tylko wydziwia. Widać, zna się tylko na wadach midów :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Koszt baterii to temat morze. Zależy jakie akumulatorki - nowe czy z odzysku?
Jest tu kilku specjalistów, zwróć się do nich, najlepiej wysyłając wiadomośc prywatną.
Teren masz całkiem płaski? dużo razy musisz stawać i ruszać w drodze do pracy?
Wyprzedził mnie niedawno rowerek z takim silniczkiem, trzeba przyznać że żwawo zapylał :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Davvvi 
początkujący


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 43
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

andypip napisał/a:
Za 1200-1300 możesz kupić na ali kompletny zestaw bafang hub przekładniowy 500W 48V bez baterii. Powinien dać radę ca 40 km/wyciągnąć. Moze więcej, nie znam sie. Ja nie mam kompleksów ani uczulenia :smile:
50 to raczej tylko z górki. Ale, mniejsza - tańsza bateria ci wystarczy.
I generalnie zaletą tego będzie relatywnie niska waga.
Że też poprzednik tak prostych informacji nie potrafi ci podać tylko wydziwia. Widać, zna się tylko na wadach midów :lol:


Tak tylko 1300zl za silnik to już za dużo bo z baterią bym się chciał zmieścić do około 1700. Z tego co wiem to 500Watt nie da rady przy mojej wadze wyciągnąć 40kmh. Raczej min.750Watt ale chyba raczej 1000watt. A taki bezprzekładniowy 1000watt od Magmy to jakieś 400zł. Więc różnica spora na baterię. Mocowania sobie dorobię.
 
 
Davvvi 
początkujący


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 43
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

andypip napisał/a:
Koszt baterii to temat morze. Zależy jakie akumulatorki - nowe czy z odzysku?
Jest tu kilku specjalistów, zwróć się do nich, najlepiej wysyłając wiadomośc prywatną.
Teren masz całkiem płaski? dużo razy musisz stawać i ruszać w drodze do pracy?
Wyprzedził mnie niedawno rowerek z takim silniczkiem, trzeba przyznać że żwawo zapylał :lol:

Do pracy mam z górki , po drodze 2 skrzyżowania ze światłami, rondo i 4 skrzyżowania z ustąp pierwszeństwo. Ale spowrotem mam pod górkę całą drogę. Mój silniczek rozpędza mnie do lekko pona 50km/h. Ale jest głośny, smród paliwa i jak to spalinówka w dodatku chińska zdarzają się awarię. A bez zrzucenia łąńcucha na pedałach nie idzie jechać. Dlatego chcę iś w elektryka. Czyli liczę na mniejszą awarnyjść, brak smrodu i czystość.
Aku z odzysku i najlepiej zgrzane w pakiet ,bo nie mam weny na zgrzewanie.
Ostatnio zmieniony przez Davvvi Wto 22 Paź, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Masz informację, masz wybór. Nie chcę ci niczego sugerować, ale metoda po taniości bywa droga w pewnym horyzoncie czasowym :smile:
I pamietaj, że bezprzekładniowy ma ciężki start.
Cd. Jesteś ciężki, napęd i bateria tej mocy też swoje bedą ważyć.
Piszesz, ze pod górkę, a jak jeszcze bedzie wiało w twarz?
8 km to nie tak duzo w końcu, zeby róznica w predkości 10 czy nawet 15 na godzine dawała jakis spory zysk czasowy. Zmniejszając wymagania sporo zaoszczędzisz a bedzies jechał kilka minut dłużej. Rozważ to. Ja bym zaplanował 2 czy 3 warianty i dokładnie zbadał koszty.
_________________
Starość to stan umysłu
Ostatnio zmieniony przez andypip Wto 22 Paź, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davvvi 
początkujący


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 43
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

andypip napisał/a:
Masz informację, masz wybór. Nie chcę ci niczego sugerować, ale metoda po taniości bywa droga w pewnym horyzoncie czasowym :smile:
I pamietaj, że bezprzekładniowy ma ciężki start.

Ciężki start czyli wolno się rozpędza czy słaby jest? Pamiętaj ,że silnik miałby możliwość korzystania z przerzutek. No wieje w twarz i to mocno. Czasem i spalinówka ma kłopot dobić do 50kmh jak wieje.

Dla tego o to wszystko pytam bo jak nie to zostanę przy spalinówce.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Zobacz co dopisałem. Silnik bezprzekładniowy, jak już ma obroty to ładnie ciągnie. Od 0 jest z tym gorzej.
Przerzutki ok. Nie wiem jakie przełożenia maja przekładniowce. Jeśli jesteś w stanie przełożyć wysokie obroty silnika na nizsze koła to jest to dobry kierunek.
Z tego co sam widziałem to taniej na prąd niż kosztują te silniczki spalinowe nie da się.
No ale jak przeliczyć spaliny, kask, serwis i parę innych spraw?
Jeszcze raz powtórzę: obniż wymagania co do prędkości. Wiele zyskasz. Powyżej 25km/h opór powietrza zaczyna "pożerać" dużą ilośc energii. Przy 50 to będzie juz b.b. b. dużo
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Davvvi 
początkujący


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 43
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

andypip napisał/a:
Zobacz co dopisałem. Silnik bezprzekładniowy, jak już ma obroty to ładnie ciągnie. Od 0 jest z tym gorzej.
Przerzutki ok. Nie wiem jakie przełożenia maja przekładniowce. Jeśli jesteś w stanie przełożyć wysokie obroty silnika na nizsze koła to jest to dobry kierunek.
Z tego co sam widziałem to taniej na prąd niż kosztują te silniczki spalinowe nie da się.
No ale jak przeliczyć spaliny, kask, serwis i parę innych spraw?
Jeszcze raz powtórzę: obniż wymagania co do prędkości. Wiele zyskasz. Powyżej 25km/h opór powietrza zaczyna "pożerać" dużą ilośc energii. Przy 50 to będzie juz b.b. b. dużo


Wiem ,że prąd będzie droższy od spalinówki ,bo już to sobie kalkulowałem. Ale 25kmh to prędkość dla emeryta . Tu nie chodzi o czas tylko o frajdę z jazdy. Nie wyobrażam sobie niższej prędkości niż 40km/h. Jeśli uzyskanie tych min.40km/h wygeneruje spore koszty itp.to zostaję przy spalinówce. Ale przynajmniej wiem ,że do spalinówki z kosztami elektrykowi bardzo daleko. Dzięki za uświadonienie mnie ,że to jednak był głupi pomysł.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 23 Paź, 2019   

Nie mówimy o tak drastycznej obniżce predkości. Przypomnę, że sugerowałem właśnie ca 40 km/h
Ja dojeżdżam do pracy też ok. 8km. srednia predkość wychodzi mi 18 wg gps. Na odcinkach dłuższych jadę 28-32 km/h. stopów mam dużo bo trasa przez miasto, 3x swiatła itp.
Lecz wracając do meritum: jeśli chcesz frajdę i fun z jazdy musisz wyłożyć kaskę :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Davvvi 
początkujący


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 43
Skąd: Kutno
Wysłany: Śro 23 Paź, 2019   

andypip napisał/a:
Nie mówimy o tak drastycznej obniżce predkości. Przypomnę, że sugerowałem właśnie ca 40 km/h
Ja dojeżdżam do pracy też ok. 8km. srednia predkość wychodzi mi 18 wg gps. Na odcinkach dłuższych jadę 28-32 km/h. stopów mam dużo bo trasa przez miasto, 3x swiatła itp.
Lecz wracając do meritum: jeśli chcesz frajdę i fun z jazdy musisz wyłożyć kaskę :lol:


Czyli ile tej kaski trzeba by wyłożyć? Bo za 460zł jest też silnik 48V z przekładnią dający 500-600obr. Bez przekładni ma 3000obr.
 
 
Rysiekkk 
stażysta
strach się bać . . .



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 137
Skąd: Krk
Wysłany: Śro 23 Paź, 2019   

Davvvi napisał/a:
...Bo za 460zł jest też silnik 48V z przekładnią dający 500-600obr..

można prosić jakiegoś linkacza ? :wink:
 
 
Davvvi 
początkujący


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 43
Skąd: Kutno
Wysłany: Śro 23 Paź, 2019   

andypip napisał/a:
Koszt baterii to temat morze. Zależy jakie akumulatorki - nowe czy z odzysku?
Jest tu kilku specjalistów, zwróć się do nich, najlepiej wysyłając wiadomośc prywatną.
Teren masz całkiem płaski? dużo razy musisz stawać i ruszać w drodze do pracy?
Wyprzedził mnie niedawno rowerek z takim silniczkiem, trzeba przyznać że żwawo zapylał :lol:


Kolego a mogłbyś dać namiary na takich specjalistów? Jestem nowy na forum i nie wiem kogo szukać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group