ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BMS 11S z balansowaniem
Autor Wiadomość
kris85 
początkujący


Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 33
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: Nie 27 Paź, 2019   BMS 11S z balansowaniem

Witam. Mam rower z systemem bionx, bateria jest li-ion i ma w środku 33 ogniwa w konfiguracji 11s3p. Oryginalny bms bionxa jest to płytka smart connect 5.1. Bateria jest na wykończeniu, myślę już o regeneracji. Tylko ten bms bionxa nie ma kabli balancera, jest podłączony tylko plus i minus z pakietu ogniw. Pomyślałem sobie, że dokonam drobnej modyfikacji, dodam bms z balansowaniem pomiędzy baterię a bms bionxa. Przełoży się to na żywotność regenerowanej baterii.
Nie znalazłem zbyt wielu bms dla 11s dla li-ion, ale znalazłem informacje, że można zastosować bms 13s ale nie podłączać dwóch ostatnich kabli balancera. Czy ktoś z Was testował już takie rozwiązania i może polecić taki bms, który by działał dobrze po zmniejszeniu liczby ogniw w szeregu i spełniał swoje funkcje ? Zależy mi także na tym, żeby ten bms miał balancer, bo z tego co widziałem na niektórych aukcjach na ali.... nie podają prądu balansowania. Wychodzi więc na to, że są bmsy bez balansowania. Przy tym co chcę zrobić poszukiwany jest bms, który ma wspólny port ładowania/rozładowania.
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Śro 30 Paź, 2019   

Mało który będzie działał.

Ale ten się nada.
https://pl.aliexpress.com/item/32697174933.html?spm=a2g0o.cart.0.0.cbc33c00gzsKpW&mp=1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group