ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik bionx - pęknięty stojan, potrzebuję pomocy
Autor Wiadomość
Klocek 
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2019
Posty: 2
Skąd: Dzierzgoń
Wysłany: Sob 30 Lis, 2019   Silnik bionx - pęknięty stojan, potrzebuję pomocy

Witam !

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie budowa rowera elektrycznego. Zabrałem się ostatnio za rozbiórkę silnika Bionx w celu jego przerobienia na zewnętrzny kontroler i wymiany łożysk. Przy rozbiórce silnika i próbie wyjęcia z obudowy stojana osadzonego na osi niepotrzebnie użyłem siły w wyniku czego pękła obudowa :/ Gdy będziecie rozbierać w przyszłości taki silnik czy cokolwiek innego, radzę używąć ściągacza a nie siły ;P Planowałem początkowo to pospawać ale jednak zrezygnowałem z tego pomysłu. Chcę wytoczyć z krążka aluminium nową obudowę w której osadzę oś a całość wkleję ciasno w pierścień z uzwojonymi cewkami. Do tego celu potrzebuję wymiaru ze "zdrowego" stojana, gdyż ten który posiadam jest pokrzywiony i nie pozwala mi na dokładny pomiar. Jeżeli ktoś z Was posiada taki silnik jak mój i jest w trakcie rozbiórki to byłbym bardzo wdzięczny gdyby zmierzył suwmiarką do kawałka jakiegoś prostego przymiaru i podesłał wymiar. Bardzo ułatwiłoby mi to zadanie. Żeby lepiej zrozumieć o co chodzi zaznaczyłem to na zdjęciu. Z góry wielkie dzięki.

https://images92.fotosik.pl/288/de6c884f9b4eb9b3gen.png
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 08 Gru, 2019   

A tyle tu postów o przeróbkach Bionxa , że to odlew cienkościenny, że trzeba ściągacza itd. Myślę sobie, że tu już nic nie zrobisz,te silniki są na tyle tanie, że szkoda czasu tym bardziej, że efekt tego rodzaju działań (toczenie,przewijanie itp.) zupełnie nieprzewidywalny.
 
 
Klocek 
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2019
Posty: 2
Skąd: Dzierzgoń
Wysłany: Śro 11 Gru, 2019   

Jednak chcę spróbować dotoczyć i obsadzić nowy środek. Posiada ktoś rozebrany silnik zeby ściągnąć wymiar tego elementu ?
 
 
Kulin 
początkujący


Dołączył: 05 Lut 2020
Posty: 6
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 13 Lut, 2020   

mam akurat rozebrany silnik. nie masz przypadkiem na zbyciu obudowy z magnesamiz 2-giej generacji ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group