ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BIONXY do samodzielnej przeróbki bldc hall bezprzekładniowy
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   BIONXY do samodzielnej przeróbki bldc hall bezprzekładniowy

Witam. Posiadam na sprzedaż kilka bionxów - bardzo dobrych kanadyjskich silników, które wyróżnia bardzo niska waga i możliwość pracy na sterowniku 48V 22A 9 mosfet, zapewniając przyjemną jazdę, oraz odczuwalne przyspieszenie i bezawaryjność przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Bionxy mam generacji wg mojego bloga:
http://epojazdy.blogspot.com/p/silniki-bionx.html

- generacja 2 bez mocowania tarczy, najmocniejszy wirnik, cena 225zł/szt sztuk aktualnie 8.
Fotka:


- silnik bionx z mocowaniem tarczy, generacja 1, czyli okrąglak zapelciona w obręcz 26" cena 320zł. Zdjęcie zamieszczam samego silnika, zaktualizuję w dniu jutrzejszym, jak rozpakuję całą dostawę:



- gdyby ktoś na siłę szukał oszczędności, to mam też generację 3 w cenie 150zł/szt, zapewniam, że generacja 3 jest o wiele mocniejsza niż silniki sparta/toprun.

Sprzedaję z powodu braku czasu na przeróbkę. Jeżeli nie zejdą do września, to przygotuję je na kolejny sezon przez zimę i wystawię przerobione w cenie 500zł/szt. Silniki są przeznaczone do przeróbki, nie są testowane pod oryginalnym zestawem bionxa, gdyż nie mam testera, natomiast do przeróbki są idealne.

Uwaga! Silniki są w obręczy 28" lub gołe bez obręczy. BIONX 28" jest w tej samej cenie, co silnik bez obręczy, jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o PW / lub kontakt telefoniczny.

Jest możliwośc kupienia całego zestawu do regeneracji tj.
- łożyska NSK C3E 6003 2RS (25zł)
- przewód 45cm 3+5 silnikowy (10zł)
- komplet kostek i konektorów (10zł)
- czujnik temperatury wraz z wyświetlaczem cyfrowym temperatury (14zł)

Cena za cały zestaw regeneracyjny: 59zł

20161209_193702.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 622 raz(y) 124,22 KB

20161120_160100.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3684 raz(y) 101,27 KB

_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
Ostatnio zmieniony przez glebor Czw 29 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Majster 
stażysta
Elektronik



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 131
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

Jestem zainteresowany. Priv
_________________
Jeżdżę na "Discovery One" - 9c 10x6, 16s3p 60V 15Ah, GT 1500W, prędkość maks. 50km/h, zasięg 40-80 km

Więcej na temat budowy roweru na:
https://www.facebook.com/...yczneDiscovery/
Oraz
https://discoveryebikes.blogspot.com/
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

wrzuć proszę zdjęcie pakietu regeneracyjnego, do przeróbki silnika etechnology może bym wziął, muszę zobaczyć tylko czy łożyska są te same.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Podbijam. Zostały 4 silniki bionxa:

Jeżeli ktoś by chciał przy zakupie silnika mogę dosłać specjalny adapter bionxa pod tarczę hamulcową. Adapter będzie kosztował 50zł - po kosztach robocizny u tokarza.

Samych adapterów nie sprzedaję. Będą dostępne 4 sztuki do moich silników, od września pojawią się również gotowe przerobione bionxy.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
marco35 
początkujący
Mario


Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 3
Skąd: Chorzów
Wysłany: Nie 06 Gru, 2020   

Czy bionx wytrzyma napiecie 72v ? chodzi mi o jak najwieksza predkosc na kołach 28 nie zalezy mi na mocy zrywac i gwałtownym przyspieszaniu czyli pikach chodzi o jak najszybsza jazdę na 90% mozliwosci mocy aku wiec jaki maksymalnie prad bedzie bezpieczny interesuje mnie predkosc 50 na samej manetce i około 60km/h z pedałowaniem czy jest to realne jaki aku ile prądu do tego ?
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 06 Gru, 2020   

Bionx to słaby silnik, 250W nominalnie. 72V nie ma prawa wytrzymać. Nie te uzwojenia. Bez wspomagania zajeździsz go po kilku kilometrach.
Ale możesz się uśmiechnąć do Glebora ma priv o jakiś fajny mocniejszy silnik. Czasy bionksów to historia. Cóż,początkiem motoryzacji była lokomobila, a dzis mało to wie, co to takiego.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Sob 02 Sty, 2021   

Ten bionx na drugiej fotce przerobiałem znajomemu na oponkach 2,0 koło 26" i 13 S spokojnie idzie 50/h
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
9452130 
początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   

Została jeszcze jakaś sztuka? Najbardziej interesuje mnie 1 gen lub 2 z adapterem. Najlepiej jakby był już przerobione.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 27 Mar, 2021   

Niestety od 3 lat nic nie ma z bionxów. Może lepiej wziąć nowego MXUSa 30h? Masz kasetę, moc dużo większa, ośka 2 stronnie frezowana z możliwością zainstalowania solidnych blokad...

BIONX był dobry kiedyś, jak jego cena zakupu nie przekraczała 30zł...
Obecnie w cenie zakupu 250zł jak trafisz na szrota - zardzewiałe magnesy, odklejone, pęknięte, musisz szukać drugiej sztuki. To jest tak przebrane, że serio nie warto.
Jak ja szukałem coś na OLXie niedawno to wydałem 700zł i nie byłem w stanie z 3 zrobić jednegos prawnego silnika. W jednym wygięta ośka, ale sprawny wirnik, w drugim pęknięcie przy wolnobiegu, w trzecim ruda zaatakowała magnesy, dostały się między wirnik i się zmieliły. Pomijając to, że handluje MXUSem to niestety z bionxami zawsze tak było. Jak kupiłem 3szt po 30zł w miluczy, jeden z trzech był zazwyczaj do uratowania, jak sie poszczęściło, to dwa... Przy tych cenach zakupu i problemami np z pierścieniem na ścisk, który nie wytrzymuje momentu. Myśmy matowili oś papierem wodny i wklejali blokadę na klej do gwintów wtedy wytrzymywał 14S na 35A ;)

Bionxy były fajne. Teraz u źródła lepsze sztuki serwisują na miejscu. Te gorsze ida na OLXa ale z takiego naprawdę ciężko jest coś poskładać.

Z takich silników warto szukać:
Giant syncrodrive
stromer
BIONX 1/2 gen. 3 i 4 już nie.
TOPRUN / sparta jedynie jak przepleciesz na koło 20" i puścisz mu 36V do 26" ma za mały moment/moc.

W razie czego służę pomocą i odpowiedzią :D

BIONXa spaliliśmy na 48V 30A bez wiekszego problemu. Ogólnie w nominale 1/2 generacja wytrzymuje 48V 22A tysiąc wat w maxie. Jak ojciec pisał, to silniki nominalnie 250W, tysiąc w piku przyjmą. One mają wirnik 24 lub 27,5H mxus ma 30H - H to szerokość magnesów, wpływa to na moc silnika jaką przyjmie i moment jakim się odepchnie w dużym skrócie pomijając stopień namagnesowania, grubość uzwojenia. Bionx też miał wersje 0,5km/h oryginalne 60V motory o dużym momencie wersje kasetowe generacja 1/C itp.

72V to tylko MXUS 30H, QS motor 35H dostępny w EVRACING.CZ lub mxus 3k turbo.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
9452130 
początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 25 Mar 2021
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 30 Mar, 2021   

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Widzę że trochę przespałem temat bionxow ale poszukiwać dalej będę. Może ktoś przesiądzie się na coś mocniejszego i używkę w dobrej cenie odda.


Co do gianta to jak się sprawują te przekładniowe silniki Giant Hybrid Syncdrive? Widzę że ceny całkiem sensowne tego są.


Ogólnie budżet mam mocno ograniczony a za rok silnik bym wymienił na mocniejszy. Teraz chciałem zrobić fajny duży akumulator i go ładnie zabudować z dobrym sterownikiem ale wiedzę że do 500 raczej żadnego sensownego silnika nie wyrwę i chyba w końcu się skuszę na 30h który też wydaje się ciekawy z tego co czytam.

Niektóre przekładniówki z chin też całkiem tanio można dorwać z tego co widziałem tylko przy masie ok 150kg jak one sobie poradzą i cały napęd z takim obciążeniem. Muszę wszystko chyba przemyśleć i policzyć od nowa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group