ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z mocowaniem tylnego zacisku
Autor Wiadomość
gamzaj 
początkujący


Dołączył: 26 Gru 2019
Posty: 9
Skąd: Puławy
Wysłany: Czw 26 Gru, 2019   Problem z mocowaniem tylnego zacisku

Witam wszystkich. Jestem w trakcie przerabiana Ghosta mojej dziewczyny. Koło już zaplecione i założone ale nie mogę założyć zacisku, tzn nie mieści się miedzy silnikiem a tarczą. Włożyłem dystans tarczy ale to nadal za mało. Brakuje jakieś 2mm. Niby rozwiązanie wydaje się proste....grubszy dystans, ale wtedy bedę musiał dać odpowiednią podkładkę miedzy widełki a oś i obawiam się że za mocno będą już rozgięte. W tej chwili to już około 10mm a jeszcze by doszło jakieś 4mm. I zastanawiam się co teraz zrobić...myślałem nad zwiększeniem tarczy z 160mm na 203mm bo wtedy zacisk będzie na wysokości zwężenia silnika z grubość lub wymienić zacisk na jakiś mniejszy. W tej chwili jest tektro twin piston. Poradzi mi ktoś jak to rozwiązać? Czy tarcza 203mm nie uszkodzi ramy przy hamowaniu?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 27 Gru, 2019   

nie kojarze tego "ghosta" nieco prcyzyjniej mógłbys okreslac przedmiot tematu najlepiej za pomocą fotografii..... jesli tylni widelec nie jest wielowahaczowy to wieksze o kilkanascie mm od standardu 135mm rozgiecie mu nie zaszkodzini, jesli jest to lepiej go nie rozginac i wtedy mozesz tez smiało dac 203mm tarcze tektro twin piston ..(hdc300?) raczej nie rozerwie widelca z tarcza tej wielkosci jedynie wpłynie na łatwiejsze blokowanie tylnego koła przy zbyt mocnym hamowaniu , lub sprawe załatw kombinatorycznie daj nieco szersza podkładke na os i tarcze 180
 
 
gamzaj 
początkujący


Dołączył: 26 Gru 2019
Posty: 9
Skąd: Puławy
  Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

Rower dokładnie to Ghost EBS Comp z 2013r. Uspokoiłeś mnie bo cały czas miałem wątpliwości czy to rozgięcie nie popsuje czegoś...ale przecież w każdym rowerze praktycznie tak trzeba zrobić i jakoś jeżdżą. Spróbuje dać dystans 4-5 mm pod tarczę i może się uda. Przemyślałem też sprawę większej tarczy i myślę że nie ma co kombinować. Hamulce to HDC300. Po nowym roku będę działać. Dzięki i pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group