ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Polecany rower pod Bafang BBS02B oraz gdzie kupić owy silnik
Autor Wiadomość
greenmagic 
początkujący
Elektronik


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2019
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: Sob 28 Gru, 2019   Polecany rower pod Bafang BBS02B oraz gdzie kupić owy silnik

Witajcie!
W najbliższym czasie zamierzam kupić rower oraz silnik elektryczny do niego.
Rower ma służyć do jazdy po mieście i jako dojazd do pracy (~20km w każdą stronę), okazyjnie lekki teren.
Po rozmowie z kolegą, który sam dla siebie oraz innych buduje takie rowery polecił mi rower na którym zbudował maszynę dla siebie:
BTwin ROCKRIDER 540 S kosztujący 2000zł
Lecz ja w przeciwieństwie do niego nie zamierzam jeździć nim po lesie/górach.
Czy w budżecie do 2500zł znajdę lepszą alternatywę? Zależy mi na amortyzacji przód/tył (chyba, że ktoś poda sensowne argumenty na "nie" :smile: ).

I druga sprawa:
Gdzie najsensowniej kupić silnik Bafang BBS02B oraz z jakim sterownikiem (wyświetlaczem)?

AliExpress w cenie 1738,83 zł
PSWPower w cenie 1473,24 zł

A może jeszcze gdzie indziej? Proszę o namiary na sprawdzony sklep.

Oraz czym się różnią od siebie sterowniki: P850C P750C DPC-18
I który z nich najlepiej wybrać?

Silnik będę zasilać z akumulatora 48V (13S 6P 17.4Ah 78 sztuk takich akumulatorów ).
Pozdrawiam.
 
 
lessero 
młodzik
pigularz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 92
Skąd: Oberschlesien SBL
Wysłany: Nie 29 Gru, 2019   





No to popsuję koncepcję :mrgreen:

Ja miałem BBS02B w aluminiowej ramie i na amortyzatorze SR NCX.

Teraz przełożyłem silnik do kupionego B'twin Riverside 120 za 800 zł.

Bo:

- aluminiowa rama mi trzeszczała przy dużej mocy - była za bardzo cieniowana. Botwina ma ramę stalową.
- userom z kiepską ramą amortyzowaną lecą łożyska tylnego trójkąta i wygina tylni wahacz
- tylną amortyzację można zastąpić sztycą amortyzowaną SR NEX
- tani przedni niepowietrzny amortyzator na asfalcie nic nie robi, a powietrzny kosztuje pod 2000 zł
- do botwiny założyłem opony 29x1,95 Vee Rubber Katana8 i mam tłumienie od małych nierównosci. Big Apple 55-622 też wejdzie.

Oczywiście przy rowerze z napędem waga nie ma znaczenia i tak jedzie jak piórko.

Ale do jazdy po górach zrrezygnowałem z napędu - wolę tam jeździć na lekkim analogu MTB 26"

W rowerze zmieniłem napęd, kasetę na 9s, piasty na Novatec'i, hamulce, pancerze, przerzutkę... :mrgreen:

Część kupiłem, część miałem z innych rowerów.
_________________
Moje ogłoszenia OLX
Mój Bikemap
 
 
greenmagic 
początkujący
Elektronik


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2019
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 29 Gru, 2019   

lessero, wstawione zdjęcia nie działają.
Dziękuje za informacje. Gdzie kupiłeś BBS02? Masz jakieś informacje na temat sklepu PSWpower? Opłaca się kupić z linku, który podałem? Jeśli tak to jaki wyświetlacz?
Pozdrawiam.
 
 
lessero 
młodzik
pigularz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 92
Skąd: Oberschlesien SBL
Wysłany: Nie 29 Gru, 2019   

greenmagic napisał/a:
lessero, wstawione zdjęcia nie działają.
Dziękuje za informacje. Gdzie kupiłeś BBS02? Masz jakieś informacje na temat sklepu PSWpower? Opłaca się kupić z linku, który podałem? Jeśli tak to jaki wyświetlacz?
Pozdrawiam.


Mojego bafanga kupiłem w sklepie PSWPower na Aliexpress https://www.aliexpress.co....58e3613eXbrnmb
Jakoś wierzę w ich wsparcie pozakupowe i ew. chargeback.
Ja mam wyświetlacz P-850C Wyświetla prędkość i moc chwilową, posiada 9 stopni wspomagania.

Album google https://photos.app.goo.gl/8vSobjCiFseHpjB96
_________________
Moje ogłoszenia OLX
Mój Bikemap
Ostatnio zmieniony przez lessero Nie 29 Gru, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
greenmagic 
początkujący
Elektronik


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2019
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 29 Gru, 2019   

Obecnie najlepsza cena jaką znalazłem to podana przeze mnie w pierwszym poście.
Czy jest jakieś porównanie P-850C i DPC-18? Nigdzie nie znalazłem informacji czym one się różnią.
 
 
cichy78 
początkujący



Dołączył: 15 Lis 2019
Posty: 21
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

różnica jest tylko jedna:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB12q0TRxnaK1RjSZFBq6AW7VXaU.jpg

Ja kupiłem miesiąc temu bafanga ze strony pswpower
 
 
lessero 
młodzik
pigularz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 92
Skąd: Oberschlesien SBL
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

greenmagic napisał/a:
Obecnie najlepsza cena jaką znalazłem to podana przeze mnie w pierwszym poście.
Czy jest jakieś porównanie P-850C i DPC-18? Nigdzie nie znalazłem informacji czym one się różnią.


Pierwsze rzeczy, które przychodzą mi na myśl, to:

DPC-18 ma ładniejsze skórki [subobiektywnie] ale maksymalnie tylko 5 stopni wspomagania

P-850C trochę "agresywną" kolorystykę, ale czytelną - kwestia przyzwyczajenia.
Ma możliwość ustawienia 3,5 lub 9 stopni wspomagania Zmniejszenie stopni wspomagania polega na pominięciu stopni pośrednich aż do zostawienia stopnia 1,5,9].

Żaden z obydwu wyświetlaczy nie będzie pokazywał zaawansowanych funkcji baterii chyba, że zostanie ona wyposażona w odpowiedni BMS - nie zgłębiałem tematu.

Obydwa powinny wspierać sterowanie oświetleniem roweru z poziomu sterownika [wersja sterownika z okablowaniem pod światła].
_________________
Moje ogłoszenia OLX
Mój Bikemap
 
 
greenmagic 
początkujący
Elektronik


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2019
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

cichy78 napisał/a:
tylko 5 stopni wspomagania

Ale nie oznacza to, że nie osiągnę pełnej mocy, tylko, że będę miał do dyspozycji mniej zakresów?

Cytat:
Żaden z obydwu wyświetlaczy nie będzie pokazywał zaawansowanych funkcji baterii chyba, że zostanie ona wyposażona w odpowiedni BMS - nie zgłębiałem tematu.

Jak znaleźć informacje na temat tego BMS? Nie widzę żadnego gniazda dodatkowego dla BMS (do silnika doprowadza się tylko zasilanie, bez transmisji danych od BMS).

Na szczęście w internecie dostępny jest opis protokołu bafang, więc jeśli będzie potrzeba to wykonam urządzenie, które wyślę brakujące dane do wyświetlacza ;)

Czy miał ktoś z was styczność z takimi battery case obudowami na akumulatory? Wychodzi około 210zl z wysyłką. W tej cenie nie wiem czy jest sens bawić się w tworzenie własnej. Nie wiem tylko czy wejdzie, 14cm wysokości i 37cm długości to sporo. Wchodzi 80 ogniw albo 91 w większej wersji, mi wystarczy 78.

#Edit
Dzwoniłem do decathlona, miły człowiek zmierzył, że w najwęższym miejscu (pomiędzy amortyzatorem a ramą) jest 9cm, nie wejdzie nic co pomieści 78 ogniw. Czeka mnie prawdopodobnie włókno szklane i sporo roboty :D
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

ja kupiłem na ali w ebike motor battery store. mają teraz bodajże za niecałe 1472 zł.
jak wybierasz sklep, zwróć uwagę czy deklarują wysyłkę bez podatku.
jak wspomniał kolega, korzystniej jest zrezygnować z tylnego amortyzatora przy tej mocy.
mam sztyce cane creek i załatwia temat bez problemu.
o ile pamietam komuś z amortyzacją czujnik pas w bafangu fiksował - zmienne ruchy i napięcie łańcucha ogłupiały sterownik.
zaawansowane dane baterii? do czego ci one? chcesz jeżdzić czy robić badania ogniw? :grin:
rower to proste urządzenie i wg mnie powinien mieć też proste wskaźniki. czasem nadmiar informacji jest szkodliwy. czego oczy nie widzą ..... itd :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
dominik11 
początkujący


Dołączył: 07 Paź 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Sty, 2020   

Nie ma problemu z zakupem takiego sprzętu na ali? czy może jakiś sprzedawców konkretnych się wystrzegać? Nie wiem czy może gdzieś kupować takie rzeczy w pl?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

Opcje masz 2.
1. Zakup w kraju. plus: gwarancja i szybka dostawa o ile maja na magazynie. Cena będzie powiększona o marżę i vat 23% ale mogą ci łaskawie nie policzyć za wysyłkę.
2. Zakup na ali. gwarancja jest ale problematyczna ze względu na odległość. cenowo wypada to praktycznie o połowę taniej. myfriend ma w holandii punkty spedycyjne i do ciebie silnik idzie bez cła.
Ja zaryzykowałem. 2 zestawy dotarły bez problemu w ciągu 16 dni.
Szukać należy sprzedawcy nie pod względem najniższej ceny lecz: a/wysyłka bez tax b/ilość opinii i komentarzy.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
KolegaKolegi 
początkujący


Dołączył: 05 Lut 2020
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Lut, 2020   

Cześć.
Mam rower jak u kolegi wyżej. Btwin Rockrider 540 z hamulcami hydraulicznymi Tektro.
Po studiowaniu tego Forum wybrałem listę przedmiotów do konwersji roweru. Czy możecie zerknąć czy jest wszystko co trzeba?
Z góry dziękuję za pomoc:)

ebike.png
Pobierz Plik ściągnięto 294 raz(y) 272,99 KB

 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 06 Lut, 2020   

witaj.
wygląda, że o niczym nie zapomniałeś :smile:
zapytam z ciekawości: nie mieli gotowych kitów z baterią, czujnikami hamulca i kluczem gratis? :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
KolegaKolegi 
początkujący


Dołączył: 05 Lut 2020
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Lut, 2020   

W sumie nie wiem czy były gotowe zestawy. To co wyczytałem to dodawałem do koszyka:)
Zerknę może mają.
 
 
KolegaKolegi 
początkujący


Dołączył: 05 Lut 2020
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Lut, 2020   

Mam jeszcze jedno pytanie. W innym sklepie Ebike wysyłają z Polski (?) i cena jest 2501 za zestaw 750W i aku 13Ah.

Czy ktoś z Was orientuje się jaka jest różnica czasu pracy/ zasięgu w aku 17,5 a 13 Ah - w normalnej jeździe po mieście z dzieckiem z tyłu na foteliku? Czy warto? To jednak 500 zł taniej.

Zestaw w załączniku:)

ebike1.png
Pobierz Plik ściągnięto 270 raz(y) 132,29 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group