ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolory kabli w kontrolerach oraz silnikach
Autor Wiadomość
Damian07 
początkujący
Damian07


Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 1
Skąd: Niemcy
Wysłany: Pią 28 Lut, 2020   Kolory kabli w kontrolerach oraz silnikach

[quote="Damian07"]Witam wszystkich formulowiczow. Jestem nowy wiec przepraszam za wszystki bledy i wszystko co zle dodalem napisalem.A wiec mam pytanie z nadzieje ze uzyskam od was pomoc 😎. Na codzien pracuje na skupie zlomu w holandi gdzie mam duzy dostep do rowerow elektrycznych kture sa wyrzucane przez holendrow z byle powodu , posiadam kilka sterownikow oraz silnikow mam pytanie odnosnie sterownika czy ruzni sie sterownik z kablami fazowymi zielony zolty niebiesi od sterownika z kablami bialy szary brazowy czy to tylko wymysl przy produkcji czy sa to zupelnie dwa ine sterowniki.I odwrotnie silnik z kablami zolty niebieski zielony i sielnik z bilay szary brozowy .Czy da sie pidpuac jedno z drugi bez wzgledu na kolory dzieki za wyrozumialosc i licze na wasze pomocna mi wiedze
_________________
Damian07
 
 
miki 
młodzik
miki


Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 28 Lut, 2020   

Kolor może być różny, trzy grube przewody to fazy, pięć lub więcej cienkich to hallotrony i ew. czujniki.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 29 Lut, 2020   

Kolory przewodów fazowych silnika i sterownika nie koniecznie będą pasowały do siebie tzn nie koniecznie zielony z zielonym żółty z żółtym, niebieski z niebieskim daje prawidłowa konfiguracje często będzie to misz masz np: zielony z żółtym, żółty z niebieskim, niebieski z zielonym ,jeśli niema samo nauki sterownik trzeba samodzielnie dojść jaka konfiguracja jest prawidłowa jeśli sterownik ma samo nauke to połączenie przewodów fazowych jest nieistotne bo sterownik sam sobie poukłada kolejność faz. w przypadku halli pewne sa tylko dwa przewody które muszą być połączone zawsze zgodnie sa to czerwony i czarny pozostałe ( żółty, zielony,niebieski)podobnie jak w przypadku fazowych mogą ale nie muszą pasowac kolorkami. jesli sa przewody w wiazce szare, białe itd to sa to przewody zazwyczaj od kontroli termicznej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group