ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
2 x 10S2P = 10S4P jak to połaczyć razem ?
Autor Wiadomość
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Wto 30 Cze, 2020   2 x 10S2P = 10S4P jak to połaczyć razem ?

Jak w tytule mam 2 pakiety 10S2P (używane z hulajnog)
Silnik w rowerze chodzi mi na napięcie 36v. Jak połączyć te 2 pakiety najlepiej aby najlepiej pracowały.
Sterownik to tylko 250W.
Chce uzyskać największy zasięg.
Chce uniknąć depakietowania.
Aku są z hulajnogi .... (jak rozumiem maja bms w środku)

Czy tylko je złączyć plus do plusa i w taki sposób używać w rowerze ? Na razie kazdy z nich ma ciut inne napięcie bo są to używki.
Czy po połączeniu w taki sam sposób je ładować jako połączone - zasilaczem z tejże hulajnogi ?
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Śro 01 Lip, 2020   

Wyrównaj napięcia a potem możesz je spiąc razem plus z plusem, minus z minusem.

Prawdopodobnie jeśli nie ma żadnych innych osobnych kabli do ładowania to taki układ może się ładować z jednej ładowarki.

Ale żeby na 100% dać odpowiedź to trzebaby to zobaczyć.
 
 
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Śro 01 Lip, 2020   

Mam takie 2 a nawet 3szt. Każdy używany o innym napięciu.
https://www.emanta.pl/des...AiABEgLIsvD_BwE

Mogę wszystkie naładować na maxa. Potem rozładowywać "najlepsze" do poziomu najgorszego i je połaczyć. I wtedy będzie OK ?
Ładowarka .... zwykła od deskorolki nie spali się gdy na raz 3 aku (równolegle) będzie ładować ?
https://www.emanta.pl/akc...?campaign-id=15

 
 
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Śro 01 Lip, 2020   

poniżej jakiego napięcia nie powinienem schodzić na jednym pakiecie ? W spoczynku i podczas pracy ?
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 01 Lip, 2020   

moim zdaniem szkoda roboty. Te pakiety są słabe, szybko BMS je rozłącza i wtedy z hoverboarda lecisz na ryj:)

Lepiej kupic 30 akumulatorów z depakietu i złozyć nowy aku niz rzeźbic. Ja zrobiłem taki pakiet i to wychodzi w rozsądnej kasie (około 250zł)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Lip, 2020   

A tym bardziej gdy są to pakiety nierówne FIZYCZNIE to tego nie rób.
A jeśli mają swoje BMS to tym bardziej....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Pią 03 Lip, 2020   

Wiem że wiele wiecie. Ale ja jestem z osób które starają się zrozumieć dlaczego nie powinno sie tak robić. Rozwińcie proszę swoje wypowiedzi.
Przyjmująć że łacze 2 pakiety to z każdego idzie o połowę mniejszy prąd. To dobrze dla pakietów. Podczas ładowania ładowania są mniejszym prądem - kolejny plus.

Nawet jeśli pakiety są słabe a raczej są to połączenie 2-3 równolegle zdecydowanie je poprawia ... nie tak ?
 
 
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Pią 03 Lip, 2020   

Te 3 pakiety kupiłem za groszowe sprawy. Budując nowy wydaje się że warto zbudować większy aby satysfakcja była większa a to już generuje dodatkowe koszta .

Wszystkie pakiety sa 10s2p to dla mnie FIZYCZNIE takie same.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Lip, 2020   

Pakiety FIZYCZNIE nierówne to takie ktore obecnie maja rzeczywiste parametry inne.
Rzeczywista pojemnosc oraz RW.
Jesli łączysz dwa rozne fizycznie pakiety, które w danym momencie maja jednakowe napiecie, to nie oznacza ze maja taki sam rozplyw pradu. To z powodu roznic w RW i ich roznej pojemnosci.
Przyklad : Jesli jeden pakiet ma RW = 10 mR a drugi 15 mR to rozklad pradu bedzie zasadniczo różny, szkodliwy dla lepszego pakietu tego z nizszym RW.
Druga sprawa BMS to elektronika separujaca jeden pakiet od drugiego. Jesli jeden BMS, jego mosfet odlaczy fizyczny aku, to najczesciej uszkodzi BMS w drugim, bo nastapi odwrotna polaryzacja w jednej galezi mosfet.
Propnuje byś jednak poczytal zanim.... spowodujesz pożar przez eksperymenty bez podstawowej wiedzy technicznej z dziedziny elektrotechniki i elektroniki.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Nie 05 Lip, 2020   

OK. To co najlepiej zrobić z obecnymi pakietami ? Na coś jeszcze się nadają ? zdepakietować je na sztuki ?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Lip, 2020   

Zdepakietowac i POMIERZYC każda sztukę. Na pojemność i RW AC.
Dopiero wtedy się okaże co jest warta i ile z tego się we nadaje do roweru czy hulajki.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Śro 15 Lip, 2020   

A jeszcze taki pomysł mi przyszedł aby wywalić z nich BMS i dopiero wtedy spiąć je razem (1S3P) bez BMS i ładować wspólnie i wspólnie rozładowywać. Zdaje sobie sprawę że najsłabszy będzie determinował całość ... ale na jakiś czas starczy póki nie uzbieram na lepszy pakiet. Ma to sens ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group