ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[zlecę] naprawę zestawu silnik bafang
Autor Wiadomość
frankfrederickk 
początkujący


Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020   [zlecę] naprawę zestawu silnik bafang

dzien dobry mam silnik bafang g311 , do tego bateria i sterownik, zestaw złożony przeze mnie rok temu, odbyłem kilka wycieczek jednak coś zaszwankowało , wymaga naprawy spece elektronika od e bików. zestaw jest zdemontowany mogę wysłać w paczce.
proszę o kontakt zainteresowanego mechanika który pomoże mi wskrzesić ten sprzęt.
Ostatnio zmieniony przez frankfrederickk Wto 28 Kwi, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020   

A co takiego się stało z tym zestawem? Nie wiem czy znajdzie się ktoś tu na forum który by sie tego podjął ale zawsze możesz to naprawić samemu korzystając z porad tu na forum.Tam nie ma nic skomplikowanego czego nie dało by się naprawić, chociaż to trochę pracy gdyby było trzeba dostać się do np.sterownika a konkretnie do elementów, bo pewnie są jak w BBSach zalane jakąś masą którą trzeba wydłubać.
 
 
frankfrederickk 
początkujący


Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 15 Kwi, 2020   

wibi napisał/a:
A co takiego się stało z tym zestawem? Nie wiem czy znajdzie się ktoś tu na forum który by sie tego podjął ale zawsze możesz to naprawić samemu korzystając z porad tu na forum.Tam nie ma nic skomplikowanego czego nie dało by się naprawić, chociaż to trochę pracy gdyby było trzeba dostać się do np.sterownika a konkretnie do elementów, bo pewnie są jak w BBSach zalane jakąś masą którą trzeba wydłubać.


mistrzu ja nie znam się na elektornice, sam nie naprawię. zawiozłem u mnie w bydgoszczy do polecanego serwisu, odesłali mnie z kwitkiem bo oni robią tylko na swoich sprzętach a jak zobaczył silnik bafang i że wszystko jest w kartonie to rozłożył ręce.

jestem lekko załamany bo kupiłem graty za 3 tysiące ( silnik tysiąc, bateria tysiąc, reszta tysiąc) i niewiele z tego mam...


objawy awarii były takie że podczas dużego obciążenia wszystko siadało i trzeba było rozłączać baterię , jakby ją resetować, zanosiłem to też do sąsiada elektronika niby coś tam w sterowniku się upaliło raz i drugi. on twoerdzi że silnik trzeba przezwoić co mi się dziwne wydaje. mogę zgodzić się na zakup nowego sterownika jeśli to by coś dało ale nich ktoś pomoże bo lato się zbliża a moja electra straight 8 czeka na wspomaganie ;)
 
 
frankfrederickk 
początkujący


Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2020   

nie ma tu żadnego speca co zajmuje się robieniem/ naprawą zestawów ?
 
 
frankfrederickk 
początkujący


Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2020   

użytkowniku slow pisałeś do mnie że podejmiesz się naprawy próbuję się z tobą skontaktować proszę o kontakt na email pjartstudio@gmail.com pozdrawiam
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 01 Maj, 2020   

Może jednak autor tematu podał by te "tajne" informacje o jaki typ-rodzaj (a nie markę) silnika chodzi i jego parametry,typ baterii,wiek,pojemność,napięcie i bardziej precyzyjnie objawy może wówczas znajdzie się ktoś mieszkający w pobliżu aby sprawę "ogarnąć"
 
 
frankfrederickk 
początkujący


Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 01 Maj, 2020   

niekompetentna osoba na początku jak wszystko było nowe, przecięła kable od baterii poszło duże spęcie - może od tego coś zaczeło szwankować . to działało przez jakiś czas, pod dużym obciążeniem wszystko gasło, trzeba było rozłączać baterię jakby resetować to znów jechał. dwa razy w sterowniku coś się upalało - mój elektronik to wymieniał na nowe, teraz sterownik ma to upalone mój elektronik stwierdził że skoro upala coś w sterowniku, to musi być problem w silniku. dalej nie potrafił pomóc. silnik bafang g311 bateria moge sorawdzic parametry , robiona na zamowienie sterownik taki https://pl.aliexpress.com/item/32961946266.html

opozdrawiam :razz:
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 02 Maj, 2020   

Teraz już coś (nie wiele ale jednak) wiemy.Ja na 99% jestem przekonany, że silnik jest OK natomiast problem jest w 55% w sterowniku względnie 45% bateria. I wszystko na 100% związane jest z tym zwarciem.Prąd który mógł wówczas popłynąć w momencie zwarcia to sadzę około 1000A a tego nie wytrzyma żaden element czy to w sterowniku czy BMSie baterii.Już "upalania" w sterowniku sugerują, że "elekronik" nie ma raczej pojęcia o budowie sterownika jeśli sugeruje silnik.Dalej nie wiadomo jakie napięcie posiada bateria.Przy takim "dawkowaniu" danych nie sądzę żeby udało się pomóc tobie.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 02 Maj, 2020   

frankfrederickk napisał/a:
niekompetentna osoba na początku jak wszystko było nowe, przecięła kable od baterii poszło duże spęcie - może od tego coś zaczeło szwankować .

opozdrawiam :razz:

To zdanie sugeruje ze prawdopodobnie uszkodzony jest BMS. To znaczy jego czesc np 1 mosfet, wiec drugi/pozostale są przeciążane. Tego nie da się korespondencyjnie sprawdzic. Trzeba rozlozyc moduly i profesjonalnie sprawdzić.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 02 Maj, 2020   

Z postu autora można tak sądzić jak kol.WojtekErnest ale autor nic konkretnego nie napisał a "kable od baterii" mogą być również kablami od sterownika do silnika bo to też dla laika kable od baterii.Gdyby nie fakt, że forumową wróżkę koronawirus odprawił na "tamten świat" wiedzieli byśmy więcej, gdyż autor tematu sam nie bardzo chce ujawniać co takiego się stało z tym napędem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group