ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w doborze zestawu 1kW
Autor Wiadomość
krzaku 
początkujący


Dołączył: 18 Maj 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   Pomoc w doborze zestawu 1kW

Witam. Jestem nowy, od paru dni wędruję po internecie w poszukiwaniu czegoś dla siebie. Ważę całkiem sporo bo 135 kg, wzrost 178 cm. Szukam czegoś do jazdy powiedzmy 1/3 szosy reszta ścieżki lasy etc; ogólnie tereny raczej niezbyt górzyste, chociaż w przyszłości - kto wie. Nie mam zamiaru ścigać się tym rowerem, bardziej liczyłby się zasięg niż duże prędkości ale czasem też fajnie poczuć wiatr na twarzy.

Z góry odrzuciłem gotowce biorąc pod uwagę obostrzenia prawne w osiągach. Mając w głowie moją wagę chciałem wybrać trochę mocniejszy zestaw ~1kW. Skłaniam się ku motorowi Bafang BBSHD + bateria 48V ~25AH i do tego rower Kross Hexagon 8.0 2020. Rower 3000, motor na alledrogo jest oferta chyba ze wszystkim co potrzeba za 4500 do tego bateria, biorąc pod uwagę budżet 10000 "z hakiem" zostaje na nią ~2500.

Czy to jest dobry zestaw? Czy w ogóle z moją wagą się nie rozwali i czy wymagane będą ewentualne przeróbki? No i czy poleci ktoś dobry serwis w Warszawie + okolice który mi to złoży do kupy aby nie było cyrków jak w przypiętym temacie z "serwisem" hobbystycznym?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 20 Maj, 2020   

...raczej licz się że mid z ta moca poddany takiemu obciazeniu ..gwarantuje "cyrki" w eksploatacji, sugeruje mniej kłopotliwe rozwiazanie : przekładniowe silniki o mocy około 500W zajrzyj moze do działu giełda na tym i sąsiednim forum jest tam kilka ciekawych propozycji moze któras ci sie spodoba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group