ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozładowany pakiet 13S10P
Autor Wiadomość
Kons18 
początkujący


Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 39
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro 13 Maj, 2020   Rozładowany pakiet 13S10P

Witam.Dawno mnie nie było braku czasu, jednak czas kwarantanny sprawił że postanowiłem zajrzeć do swojego nieużywanego od kilku lat skutera elektrycznego.Stare akumulatory żelowe zostały 4 lata temu zastąpione pakietem 13s10p zgrzanym z ogniw pozyskanych z baterii laptopowych. Skuterem zrobiłem ok 1000 km po czym 2 lata stał w garażu nie ruszany.
Pomiar napięcia pakietu wskazywał 30 V.Chińska ładowarka nie chciała ładować pakietu podłączonego do balansera - stwierdziłem że to dlatego że napięcie jest za niskie. Naładowałem każdą celę osobno - niektóre miały 0 V więc ogniwa raczej do wyrzucenia.Po osiągnięciu napięcia pakiety ok.42 V postanowiłem ponownie spróbować ładowarką - bez efektu.Postanowiłem więc odłączyć balanser i tu uwaga ku mojemu zdziwieniu ładowarka zaczęła działać jednak napięcie pakietu systematycznie spadało ! Po godzinie ładowania miałem na każdej celi po mniej więcej 2 V.Dalej nie ładowałem- odłączyłem ładowarkę.Czym może to być spowodowane ? Dlaczego ładowarka rozładowuje pakiet ?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

Nie ladowarka rozladowuje pakiet ale ogniwa w równoległym segmencie maja samorozladowanie. Jak zeszly do 0, staly dlugi czas, to są praktycznie do wyrzucenia. Nawet jak je rozpakietujesz to maja duze RW , mała pojemność lub b.duza uplywnosc.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Wto 16 Cze, 2020   

Co zrobiłeś z pakietami ? Odzyskałeś ogniwa ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group