ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem Sterownik KT C3000
Autor Wiadomość
Maxwatt 
początkujący


Dołączył: 03 Mar 2020
Posty: 1
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: Pią 26 Cze, 2020   Problem Sterownik KT C3000

Część jest to Mój pierwszy post i temat na tym forum, choć przeglądam je od dłuższego czasu ale do rzeczy.
Mam problem z Rowerem który zbudowany jest z zestawu Rapid c3000. Na początku wszystko było ok rower jeździł jak należy jednak maksymalna moc jaką udało mi się osiągnąć na manetce to 2000W choć powinno być w granicy 3000w na tyle powinien dawać sterownik jak i BMS baterii, uznałem że to chwilowo nie ważne ponieważ moc wystarczała mi w zupełności a dodatkowo nie męczyłem sprzętu. Po jakimś czasie przy ostrym dodaniu gazu manetka rower odcinał zasilanie na silnik, ale wyświetlacz nie gasł po prostu po ponownym wychyleniu manetki sytuacja się powtarzała. Pewnego razu po takiej czynności wszystko zgasło silnik wygląda jakby dostał zwarcia po włączeniu wyświetlacza nic się nie dzieje po podłączeniu baterii do ładowarki bateria się nie ładuje po odlaczeniu baterii od sterownika bateria daje się ładować. Po odłączeniu silnika od sterownika ten nie daje już oporu. Domniem że padł sterownik więc rozebrałem go ale nic nie wygląda na uszkodzone, kondensatory całe żadnych, przepaleń czy zapachu spalenizny. Co przy takich objawach mogło się popsuć w takim sterowniku o ile to on jest winowajcą tej historii.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Cze, 2020   

A woltomierz masz i odróżniasz prąd od napięcia?
Bo z tego opisu (wybacz) ale nic nie wynika poza stwierdzeniem że nic nie działa...
Jakie Aku, czy jest napięcie na + i - Aku, a jakie jest napięcie na wyjsciu NA STEROWNIK czyli PO BMS ? Czy są bezpieczniki ? Co to za rower, konstrukcja własną czy kupiony i nie znasz szczegółów ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group