ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
www_3xE_pl w Dragons Den na TV4
Autor Wiadomość
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

mar56 napisał/a:
Dopóki nie powstaną tanie i niezawodne baterie nie będę optymistą jeśli chodzi o napęd elektryczny w samochodach :???:


A tak przekornie spytam, czy jakiekolwiek nowe samochody teraz przy masowej produkcji są niezawodne? :)
Moim zdaniem jakość "techniczna" z każdym rokiem spada coraz niżej.
Nie da się dostać samochodu, który dla mnie rokowałby na 15 lat bezawaryjnej jazdy (nie licząc serwisowania bieżącego materiałów zużywających się).
A właśnie 15 lat temu byłem w stanie kupić takie samochody.

pozdrawiam,
Marek
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

Obecne samochody można w uproszczeniu nazwać niezawodnymi.Składa się na to lata doświadczeń,konkurencja ze strony innych producentów.Nie można tego powiedzieć o samochodach elektrycznych które nie wyszły na dobre ze sfery eksperymentalnej.Wystarczy porównać zasięgi,kto odważy się wyjechać takim autem zimą czy na urlop?Wiem zaraz mi podacie za przykład Teslę ale nie każdy ma melona na samochód.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

Strasznie mnie denerwuje operowanie kwotami Netto przy sprzedaży określonego towaru, ok jakby to było kierowane do ludzi na działalności, ale dla osoby fizycznej? Załóżmy przeróbka smarta 60 tys+podatki+smart(panda)= 120/130 tys BRUTTO. Nie ma co się okłamywać, przy tych cenach auto elektryczne zwraca się po 200-250 tys km. Ja robię 12-15 tys km rocznie więc mi się nie opłaci. Jeżeli chodzi o rower elektryczny to bajka, potrafię zaoszczędzić ok 300zł na paliwie, koszt max 2 tys zł, ładowanie 0, rower zwraca się w półtora sezonu.
Ostatnio zmieniony przez Robsonik20 Nie 25 Wrz, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

Dzisiejsze samochody są "przeliczone" na 3-5 letni okres użytkowania... to maszyna do zarabiania pieniędzy a nie produkcji trwałego produktu.
Jasne, że statystycznie są coraz bardziej niezawodne, ale statystyka od zawsze zależała od punktu widzenia ;)

Pozdrawiam,
Marek
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

Dzisiaj wszystko poza towarami luksusowymi jest specjalnie "pogarszane". Co to za biznes jak sprzedam komuś np. lodówkę, która będzie działać 20lat? Nasycę nimi rynek a potem 20lat nie mam zbytu na swój towar i bankrutuję. Lepiej sprzedawać coś co zepsuje się za rok i to najlepiej tak, żeby nie opłacało się naprawiać i trzeba było kupować nowe-wtedy mam zapewnione obroty na dłuuugi czas.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

nemo napisał/a:
to tylko moje prywatne zdanie.

Widzę, że mamy z kolegą bardzo zbliżone poglądy, zainteresowania i .... lokalizację (chociaż jest te "parę" kilometrów).
Kto wie? Może z czasem uzbiera się jakaś silniejsza i prężnie działająca sekcja w obrębie środkowo-południowej Polski :)
 
 
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

tomasz_kombi napisał/a:

Widzę, że mamy z kolegą bardzo zbliżone poglądy, zainteresowania i .... lokalizację (chociaż jest te "parę" kilometrów).
Kto wie? Może z czasem uzbiera się jakaś silniejsza i prężnie działająca sekcja w obrębie środkowo-południowej Polski :)

Patrząc po avatarze to więcej wspólnych zainteresowań ;) tyle, ze ja ostatnio nie praktykuję.
Ale co miałaby robić sekcja południowopolska? Jest nas na tyle mało, że chyba wszyscy musielibyśmy współdziałać, żeby wyszło cos realnego.

Pozdrawiam,
marek
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

RysiekK mocno działa w Bytomiu i ma fajne zaplecze (wystarczy zobaczyć na stronie jakie pojazdy konstruują) ale jakoś nie mogę się do Niego wybrać.


PS. Ja też od długiego czasu nie mam okazji aby sobie postrzelać :)
 
 
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Właśnie napisał do mnie na PM, to może będzie pretekst żeby jednak zawitać na śląsk i wspólnie pooglądać/porozmawiać?
Chyba schodzimy z tematu autora wątku :)

Pozdrawiam,
Marek
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

nemo ale ją nie widzę problemu w sprzedaży mocniejszych rowerów, wystarczy tylko dodać że służą do jazdy off road np. tak jak stealth bomber. Tamte rowerki też są nie dopuszczone do ruchu a jednak ludzie je kupują...bogaci ludzie...
Może bylbys niezłą alternatywą i sprzedawał je na cały świat...
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Ja jednak widze problem jeśli klient ma nie mieć pretensji za to że mu zabrano na drodze rower, lub w przypadku kolizji ubezpieczenie dobrowolne OC nie zadziała, bo pojazd nie spełniał stosownych wymagań. Poza tym jako sprzedawca biorę częściowo na siebie odpowiedzialność jeśli towar okaże się niebezpieczny.
Ja wiem że to wszystko wygląda "swobodnie" do czasu aż się komuś coś nie stanie, a potem szukają kozła ofiarnego. W moim odczuciu nie jest to takie "bezpieczne" prawnie, nad czym ubolewam, bo najchętniej dawałbym klauzulę do podpisu że tylko do offroadu i zrzeczenie odpowiedzialności :)

Podawanie właśnie Australii i USA jako przykładu, że coś można niestety nie koniecznie ma zastosowanie w UE (podkreślam, że mowa o oficjalnej komercyjnej sprzedaży produktu spełniającego normy w danym państwie, a nie budowaniu na własny użytek)

pozdrawiam,
Marek
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

rower górski też nie ma homologacji drogowej i teoretycznie nie można nim się poruszać po drogach (brak oświetlenia np) a jednak wszyscy go sprzedają i kładą na to lache że tak brzydko się wyraze.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

MixhaL napisał/a:
rower górski też nie ma homologacji drogowej i teoretycznie nie można nim się poruszać po drogach (brak oświetlenia np) a jednak wszyscy go sprzedają i kładą na to lache że tak brzydko się wyraze.

Ma odblaski, tylko one są wymagane z tego co pamiętam. Resztę lampek dokupuje się osobno i już rower MTB spełnia wymogi. Niektórzy sprzedają też alkohol nieletnim i się tym nie przejmują, ale ja chciałbym robić sensowne rzeczy bez wątpliwości, że pewnego dnia ktoś może do mnie zapukać :)
Psujemy wątek autorowi :)

pozdrawiam,
Marek
 
 
Artur21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

witam :)
to wypowiem się żeby temat "nie umarł "..
Tak oglądałem wczoraj ten program Dragon's Den i taak byłem dobrej nadzieji, że któryś z inwestorów na tych krzesełkach zgodzi się a tu klops. rozczarowanie, i jakoś tak nie wszyscy wyrazili swojego zdania. zaledwie 2 osoby -.- . No szkoda, szkoda...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Przecież ci milionerzy pewnie czerpią główne dochody z paliw płynnych i z części do silników spalinowych, a może też mają duże rabaty na spalinowe auta.
Oni mają gdzieś światową modę na EV, nawet ichne masmedia kontrolują wydruk artykułów o EV.
Cóż polscy biznesmeni nie są patriotami, a np. niemieccy już podobno są.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group