ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gazelle Orange C7 Bafang vs Tongheng
Autor Wiadomość
Przemek34 
początkujący
Gazelle Orange C7


Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2019
Posty: 2
Skąd: Gliwice
  Wysłany: Czw 26 Gru, 2019   Gazelle Orange C7 Bafang vs Tongheng

Witam chce zamontować do mojego roweru Gazelle Orange C7 Silnik elektryczny zastanawiam sie na dwoma opcjami przy czym blizej mi do Bafanga BBS02 750 Kwestia teraz tylko czy ten rower to ogarnie przod i tyl hamulce rolkowe shimano przerzutka w piascie tyl nexus 7 ,mysle czy nie zmienić piasty z tylu na cos mocniejszego typu nuvinci 360 , moze ktoś juz budował ebike na takiej ramie ? Dziękuję za porady i licze na pomoc.
 
 
Przemek34 
początkujący
Gazelle Orange C7


Wiek: 33
Dołączył: 26 Gru 2019
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 31 Gru, 2019   

Witam czy jest w stanie ktos Pomoc ?
 
 
miki 
młodzik
miki


Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

Może napisz, jak chcesz jeździć. Będzie łatwiej. Najmniej zaingerujesz stosując napęd w przednim kole, na spokojny asfalt wystarcza.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

Po co ci 750 wat? W terenie będziesz śmigał na tej spacerówce? Załóż 350 i spoko. Rower cię zaskoczy żwawością, nexus spokojnie przyjmie taki napęd, dasz porządny łańcuch z1 i jedynym problemem będzie konieczność ładowania baterii co jakiś czas.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Kaemus 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Śro 29 Sty, 2020   Re: Gazelle Orange C7 Bafang vs Tongheng

Przemek34 napisał/a:
Witam chce zamontować do mojego roweru Gazelle Orange C7 Silnik elektryczny zastanawiam sie na dwoma opcjami przy czym blizej mi do Bafanga BBS02 750 Kwestia teraz tylko czy ten rower to ogarnie przod i tyl hamulce rolkowe shimano przerzutka w piascie tyl nexus 7 ,mysle czy nie zmienić piasty z tylu na cos mocniejszego typu nuvinci 360 , moze ktoś juz budował ebike na takiej ramie ? Dziękuję za porady i licze na pomoc.


Odnośnie hamulców rolkowych - na początku miałem dwa (przód i tył), ale w zeszłym
roku założyłem z przodu hamulec tarczowy. Rolkowe nie wyrabiały - po czasie zaczynały
piszczeć i słabnąć (tak, smarowałem oryginalnym smarem Shimano). Przypuszczam, że
nie poradziły sobie z obciążeniem - elektryk (większe prędkości), teren - górski i fakt, że
nieraz woziłem na tym dzieciaki, a wtedy waga całego zestawu dochodziła do 160 kg.

Aktualny układ (przód tarczowy, tył rolkowy) działa bez zarzutu.

Co do mocy - ja mam 350W (36V) i uważam, że to wystarcza. Szczególnie, że piasty
wewnętrzne nie powinny być męczone za dużą mocą. Z drugiej strony, ostatnio miałem
okazję pojeździć na podobnej konfiguracji, ale 750W (48V). Różnica jest spora - czułem
się jak na motorze w porównaniu z moim rowerem.

Myślę, że jakby na tym zestawie 750W trzymać się faktycznie tych 700-800W, to piasta
będzie się miała dobrze.

KM.
 
 
Kaemus 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Sob 16 Maj, 2020   

Cześć,

piszę sam po sobie, bo mój zestaw (Bafang BBS02 + Nexus 8) się wyłożył.

Okazało się, że tylna zębatka rozryła piastę w miejscu, gdzie napęd jest
przenoszony z zębatki na piastę - zniszczone miejsce widać na zdjęciach.

W efekcie przy większym obciążeniu zębatka jest wypychana na zewnątrz
i traci kontakt z piastą. Przez cały czas (3 lata, 10 000 km) używałem silnika
raczej zachowawczo - średnio do 400W, sporadycznie 750W. Do tego raczej
mocno z nóg.

Czy ktoś z podobnym zestawem (mid + przerzutki w piaście) miał podobne problemy?

Spodziewałem się, że trzeba będzie wymieniać co jakiś czas obydwie zębatki i łańcuch,
ale nie tego, że zniszczy się piasta. Na razie mój jedyny trop jest taki, że za bardzo
zajechałem tą zębatkę (jej zniszczenie widać na zdjęciu - zarówno zębów, jak i tych
wypustek wewnątrz zębatki) - w miejscu styku z piastą zrobił się duży luz i zębatka
uderzała z rozpędu w rowek w piaście.

Nie wiem teraz czy naprawiać/wymieniać piastę i potem o nią lepiej dbać, czy iść
w inną stronę. Nie widzę w sieci opisów tego typu problemów - to by wskazywało
na to, że ja coś źle zrobiłem.

KM.

zębatka_wyżłobienia.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 372 raz(y) 1,09 MB

Nexus8_wyżłobienie.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 347 raz(y) 114,17 KB

 
 
miki 
młodzik
miki


Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

Patrząc na te zdjęcia zastanawiam się, z jakiego materiału Chinol wyrzeźbił te zęby...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group