ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BMS bardzo mocno się nagrzewa
Autor Wiadomość
latek2 
początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 18
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   BMS bardzo mocno się nagrzewa

Cześć,
mam baterię 13s5p na ogniwach samsunga 35E i chiński BMS (napis na nim 13S30A). Zauważyłem, że BMS bardzo mocno się grzeje podczas ładowania (właściwie od pierwszych minut ładowania) i praktycznie cały cykl ładowania jest bardzo gorący, dopiero pod koniec robi się chłodny. Ładuję baterię ładowarką 4A 54,6V. Gdy zauważyłem, że BMS się mocno grzeje odizolowałem go lepiej od baterii, żeby nie grzać ogniw i teraz właściwie jest ok. Używam go normalnie już z kilkadziesiąt cykli ładowania, wszystko działa bez zarzutu, bateria trzyma ok, cele mają równe napięcie. Tylko to grzanie... Płytka w miejscu jednego rezystora jest wręcz spalona (czyżby ciepło nie szło na pozostałe rezystory??), w miejscu rezystora wygięta jest również plastikowa płytka przykręcana do BMSa. Czy ten typ tak ma i się nie przejmować, czy coś jednak z tym zrobić? Zmienić BMSa?


 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Zacznij od tego że podepnij ładowarkę i sprawdź napięcie pomiędzy na C- oraz B-. Jeśli jest więcej niż jakiś ułamek wolta to tranzystor do wymiany.
4A to nie prąd przy którym power mosfet z chłodzeniem powinien osiągać takie temperatury.
Są jakieś oznaczenia na tranzystorach?
 
 
latek2 
początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 18
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Chwilowo mam odlutowane złącze ładowania, bo robię akurat nową skrzynkę. Przylutuje to sprawdzę. Jest oznaczenie: "SKYSILCON CRSS052N08N". Z tego co patrzę to te są 85V 120A. Jak będę wymieniał to nowe muszą mieć identyczne parametry? Gdzie dostać takie cudo?
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020   

Do ładowania jest pewnie ten jeden pod którym jest przypalony laminat. Ale to muszisz przeanalizować slędząć ścieżkę C-.
Tranzystor dowolny o podobnych parametrach. w TME jest spory wybór.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

Przy 4A ladowania, częściej się spotyka BMS z dwoma mosfetami w torze ladowania. Za wysoki prąd ladowania do tej konstrukcji. A jakie napięcie ma pakiet PO NALADOWANIU ? Jest zbalansowany ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
latek2 
początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 18
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 23 Wrz, 2020   

Pakiet po naładowaniu ma 54-54,6v. Ładuje normalnie, tyle że się za mocno grzeje. Zamówiłem już nowego BMSa z wyższym prądem ładowania. Dzięki za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group