ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy e-bike - problem : rozłacza silnik BLDC
Autor Wiadomość
dragon2224 
początkujący


Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 23
Skąd: Dublin
Wysłany: Nie 04 Sie, 2019   Nowy e-bike - problem : rozłacza silnik BLDC

Witam!
Mam problem z jednym ze złożonych e-bików ( silnik 1000W, Sterownik sinus 30A, pakiet 13s8p 48V, LCD3). E-bike złożyłem kilka dni temu. Problem objawia sie nagłym odcinaniem mocy , po przejechaniu około 6-7km. Silnik przestaje reagować na manetkę a także czujnik PAS. TZN. Jadąc ze stała predkością, poprostu odcina moc na silnik, matetka w dół i spowrotem jest moc na chwilę ( kilka sekund ), taka sama sytuacja podczas wspomagania pedałowania. Wyswietlacz działa, bateria naładowana na full, pod obciażeniem pokazuje 52V. Po restarcie LCD3 na chwilę jest poprawa jednak problem po chwili wraca. W sterowniku moc ustawiona do 1000w. ( maksymalnie jest do 1500w). Jazda jest spokojna 20-30km/h. Silink jest lekko ciepły , podobnie sterownik, który rozbierałem i wszystko w srodku wygląda ok. Kable , kostki , złączki rowniez ok. Zestaw jest nowy, przejechane dosłownie kilka km. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego odłącza moc ? Drugi identyczny e-bike zrobiony dla żony ( identyczny zestaw + bateria ) działa idealnie. Z góry dzieki za wszelkie rady !!!!!!
 
 
sebcio2804 
początkujący


Dołączył: 22 Cze 2020
Posty: 5
Skąd: Skoczów
Wysłany: Nie 09 Maj, 2021   

Czy udało Ci się rozwiązać problem?
 
 
mateok161 
młodzik
mateok987


Dołączył: 10 Maj 2021
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 12 Maj, 2021   

Sprawdzałeś samą baterię pod obciążeniem czy nie rozłącza ?
 
 
wesmar 
stażysta
wesmar


Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 114
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 14 Maj, 2021   Re: Nowy e-bike - problem : rozłacza silnik BLDC

Dużo do sprawdzenia, ale szybko. Przede wszystkim bateria, styki, halle jeżeli kontroler używa, sam kontroler na punkty lutownicze pod koniec. Można to w sumie wyłapać. Hale na prosty układ z diodami led i kręcenie przez odwrócenie rowerku. Baterie pod obciążeniem - wiadomo. Punkty 5V w manetce, przy sterowniku poczyścić, zobaczyć czy styka wszystko i dojdziesz. Miałem takie sytuacje jak jeździłem zimą 8 lat temu. W końcu polutowałem wszystko i miałem spokój. U314erdliwe nieco przy zmianie opony, ale skuteczne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group