ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
GIANT Yukon FX 1 Oscyloskop
Autor Wiadomość
Owen27 
początkujący


Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 38
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 17 Sty, 2021   GIANT Yukon FX 1 Oscyloskop



Hej, hej, jest to już mój drugi rowerek, tym razem full, super maszynka, szybka, mocna i niezawodna. Wyeliminowałem wszystkie błędy dręczące poprzednią konstrukcje i jeździ się znakomicie.

Trochę informacji
Rama: GIANT Yukon FX 1
Prędkość maksymalna: 55km/h
Zasięg: 70km
Moc: 2KW
Akumulator: 13s10p INR18650-29E, 29Ah
Silnik: Nine Continent RH2806 (10x6)
Sterownik: 1500W 40A
Waga: 32Kg

Skrzynka
Skrzyneczka z włókna szklanego robiona na kopycie z styroduru, potem szlifowanie, szpachlowanie, szlifowanie. Malowanie sprayem podkład, farba antracyt, lakier bezbarwny matowy. Podoba mi się to matowe wykończenie.
Skrzynka w ramię trzyma się na plastikowych mocowaniach wydrukowanych z PLA i działa to nadzwyczaj dobrze.



Bateria
13s10p na ogniwach INR18650-29E, katalogowa pojemność 29Ah, oczywiście realnie pojemność jest mniejsza, musiałbym to kiedyś zmierzyć. Ogniwa między sobą są klejone silikonem i dodatkowo wzmocnione opaskami zaciskowymi zapewnia to dość zwartą konstrukcję co jest bardzo istotne. W pierwszym rowerze ogniwa nie były wystarczająco dobrze połączone ze sobą i urywały się luty przez co uszkodziłem kilka cel. Plastikowe koszyczki były by najlepszym rozwiązaniem. BMS 13s 50A.
Batka wyposażona jest w elegancki pasek transportowy dzięki czemu nie muszę wnosić roweru do mieszkania kiedy trzeba się podładować.



Ładowarka
Chińska ładowarka 3A, pod koniec ładowania wyłączała się i włączała co było bardzo irytujące. Wentylator się kręci tylko podczas ładowania więc dołożyłem przekaźnik równolegle do wentylatora i przycisk który zwiera na chwilę styki przekaźnika, teraz po podłączeniu akumulatora trzeba wcisnąć przycisk żeby zaczęło się ładowanie, kiedy BMS odłączy ładowarkę przekaźnik rozłączy wyjście ładowarki. Mały hałaśliwy wentylatorek wymieniłem na większy 80mm.



Oświetlenie
Tutaj trochę zaszalałem, lampka 7x XML T6 bez elektroniki, napięcie z baterii jest ograniczane do 12V przez przetwornicę i wchodzi na driver z ograniczeniem prądowym, przełącznikiem kierunkowskazów wybieramy tryb świecenia, 30% i 100%. Tylna lampka jest zrobiona z 5W czerwonej diody przykręconej do aluminiowej blaszki, obudowa drukowana wygląda dość futurystycznie.



Komputerek
Legendarny już pikacz zbudowany na klonie HK-010.




Ładowarka.pdf
Schemat
Pobierz Plik ściągnięto 227 raz(y) 18,5 KB

Światełka.pdf
Schemat
Pobierz Plik ściągnięto 239 raz(y) 50,53 KB

Modele 3D.rar
Modele dla zainteresowanych
Pobierz Plik ściągnięto 196 raz(y) 1,86 MB

Ostatnio zmieniony przez Owen27 Pon 18 Sty, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 18 Sty, 2021   

fajny. gustowna kolorystyka. krzykliwy ale skromny :grin:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group