ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w elektryfikacji roweru 250W
Autor Wiadomość
Hardy 
początkujący


Dołączył: 01 Kwi 2021
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2021   Pomoc w elektryfikacji roweru 250W

Witam i o porade pytam
Na wstepie przepraszam za brak polskich znakow ale urzadzenie z ktorego pisze ich nie posiada.
Ale do rzeczy. Chce zelektryfikowac moj rower. Pacjet to Cube LTD CC 29er. Rama HT 19´´
Po dlugim studiowaniu forum wybor padl na huba od Bafang lub MXUS XF08C. Zalezy mi na tym aby byl to rower zgodnie z przepisami czyli Vmax 25km/h oraz silnik max 250W z mozliwie jaknajwiekszym mometem czyli przekladniowy. No chyba ze jakis inny silnik HUB z wiekszym mometem w tych nedznych 250W.
Ogladalem oferty na Alli ale silniki 250W to albo na przednie kolo, albo max 26´´ albo z tylu na trybek nakrecany a ja mam kaete 10 XT albo ja szukac nie potrafie. Czy moze pojsc w strone zmniejszenia tylego kola np na 27,5 i jakas grubsza opona? Czy ktos juz testowal takie rozwiazanie?
Poza tym dobor reszty osprzetu czyli jaki sterownik, wyswietlacz. Tutaj jest tego cala masa C965, 800S, C961, 850C, P850C, 860C, DCP18, KD986, SW102, 500C, B750C 750C. Prosze o wasze uwagi z poziomu uzytkownika. Hamulca tarczowe hydrauliczne wiec i tutaj klamki musza byc odpowiednie. Jesli chodzi o zamontowanie czujnika pass Suport to BB SM71 korba XT. Czy w przypadku huba mozliwy jest rowniez zamontowanie czujnika nacisku na pedaly? Wyczytalem tu rowniez ze nie bardzo oplaca sie kupowac baterie bo sa osoby na forum ktore zajmuja sie wykonaniem takowych. Prosze o namiary
Pozdrawiam serdecznie
 
 
Michal88Wawa 
młodzik



Wiek: 35
Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 54
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 21 Kwi, 2021   

No z tyłu to z reguły te silniki mają wolnobieg.
Jeśli chodzi o klamki hydrauliczne.. jeśli masz szmal to kup sobie czujniki ciśninia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group