ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik Nine Continent RH2809 D (7x9) Kaseta - wyłącznik term
Autor Wiadomość
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   Silnik Nine Continent RH2809 D (7x9) Kaseta - wyłącznik term

Ok, udało mi się otworzyć silnik. Chciałem włożyć wyłącznik termiczny ale nie udało się. Po pierwsze miedziane uzwojenia są tak gęste, że nie ma mowy aby go tam wcisnąć (na blogu patrzyłem ale to chyba był jakiś inny silnik). Druga sprawa to przewody. Są trzy fazowe no i ok. 8 przewodów cienkich w różnych kolorach. Podobno biały i przezroczysty powinny być wolne jednak biały był połączony z czarnym w silniku i zgłupiałem. Czy muszę ciągnąć dwa dodatkowe przewody? Czy ma ktoś opis tych cienkich przewodów bo nigdzie nie znalazłem?
Druga sprawa to składanie silnika. Sugerowałem się filmikiem Tasa ale chyba ze dwie godziny walczyłem aby znaleźć sposób na zamknięcie silnika. Dopiero wkręcenie silnika w imadło (zabezpieczony deseczkami aby nie uszkodzić gwintu) pozwoliło na wcelowanie i zakleszczenie magnesami. Celowałem kołem od góry, dość mocno przeszkadzały w tym przewody przechodzące przy osi. Na szczęście się udało ale już traciłem nadzieję. Może się to komuś przyda :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

3 fazowe, wiadomo. 5 powinno być do hallotronów. Nieraz dokładają termik i (lub) termistor.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Dzięki. Nie wiem właśnie jak to sprawdzić. Przewodów do hallotronów jest na pewno więcej niż 5. Czy istnieje rozpiska przewodów do tego konkretnego silnika? Chcę mieć z glowy ten wyłącznik jednak układ jest dość zagadkowy 😉
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Daj fotki przewodów z silnika.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

W załączniku.

IMG_20170605_081948.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 633 raz(y) 716 KB

IMG_20170605_081921.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 608 raz(y) 2,84 MB

 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Wojtas82 napisał/a:
Dzięki. Nie wiem właśnie jak to sprawdzić. Przewodów do hallotronów jest na pewno więcej niż 5. Czy istnieje rozpiska przewodów do tego konkretnego silnika? Chcę mieć z glowy ten wyłącznik jednak układ jest dość zagadkowy 😉


Poniżej link z rozpiską przewodów z bloga Tasa, może będzie pomocne

http://ebike.nexun.pl/sil...nosc-przewodow/
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Dzięki ale nie o to się teraz rozchodzi :) Sęk w tym, że są dwa dodatkowe przewody (biały i przezroczysty) czyli 3 fazowe, 5 czujnikowych i 2 wspomniane przed chwilą. Może faktycznie jest już wyłącznik lub termistor zamontowany? Pytanie jak to sprawdzić?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Omomierzem w stosunku do czarnego przewodu. Jeśli jest termik, to będzie typowo rozwarty, drugi przewód, jeśli termistor, to około 10 K w stosunku do masy, czyli czarnego.
Ciężko rozpoznać beż śledzenia przebiegu kabelka w silniku.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Dzięki, spróbuję jeszcze raz rozebrać całość, porobię fotki i zobaczymy. :)
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Ok, silnik mam otwarty, nie wiem jednak otworzyć drugą stronę pokrywy? Odkręciłem śrubę trzymającą mocowanie kasety, mocowanie kasety również udało się zdjąć jednak mogę za cholerę ruszyć tej czarnej obudowy. Na magnesach raczej się nie trzyma. Nie chcę czegoś uszkodzić doradźcie proszę ! :D Poniżej kilka fotek :










 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Tamtej strony nie musisz zdejmować, tam nie ma nic ciekawego.
Wyłącznik termiczny montujesz od widocznej strony.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Dzięki Tas. Czy porozcinać te trytytki aby dostać się do przewodów? Tak jak pisałem wcześniej biały jest podłączony do czarnego i tam jest chyba jakiś czujnik pod białą, materiałową koszulką (jakkolwiek to się nazywa) :) Czarny to chyba masa? Może tam już jest czujnik temperatury i nie trzeba montować? Przedzwoniłem biały i czarny miernikiem (biały do plusa, czarny do minusa) i była cisza czyli jeśli by był tam wyłącznik termiczny to by zabrzęczało? Obstawiam, że jest tam czujnik temperatury.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

To co montujesz to nie jest czujnik tylko wyłącznik termiczny. Odetnij kabelki i podłącz wyłącznik, on jest ważniejszy niż jakiś tam lipny czujnik.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Rozumiem ale dlaczego mam odciąć biały jeśli jest podpięty do czarnego? Czarny to jeden z 5 przewodów do czujników halla. Tego nie mogę zrozumieć :) Jakby były luźne to by nie było tematu a tak to mam dylemat.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

ciach ten biały i po problemie natury filozoficzno-ekzystencjonalnej :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group