ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgrzewarka DC do ogniw - własna konstrukcja
Autor Wiadomość
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Śro 09 Cze, 2021   

Nie pytałem o wyzwalanie tylko co to za rękojeść masz
 
 
daniel89 
początkujący


Dołączył: 17 Mar 2021
Posty: 14
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   

 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Fajna.
Sam to robisz czy gotowiec?
Jeśli gotowiec to może wypowiedz się co do jakości, ergonomii, ceny.
Jeśli robisz to podaj cenę.
 
 
daniel89 
początkujący


Dołączył: 17 Mar 2021
Posty: 14
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Wolał bym w tym temacie rozmawiać o zgrzewarce a nie uchwycie do zgrzewania....
Jest pełno gotowych uchwytów i sobie możesz taki znaleźć. Ten kosztuje blisko 100zł. Dobrze się trzyma w ręce, ale każdy uchwyt na sprężynach będzie dobry, ważne by docisk zrobić równomierny, a wyrzucić mikroswitch i podpiąć pedał nożny, wtedy wygoda i powtarzalność w zgrzewach jest dosyć fajna. Sam mikroswitch daje dosyć przedwczesne wyzwalanie w trybie ręcznym a w trybie auto i tak mamy już w zgrzewarce opóźnienie do ustawienia bez potrzeby żadnego przełącznika.
Ten uchwyt ma akurat z tego co zauważyłem delikatniejsze sprężyny i chodzi lżej od innych co miałem.
 
 
daniel89 
początkujący


Dołączył: 17 Mar 2021
Posty: 14
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: Pon 14 Cze, 2021   

Jak by ktoś był ciekawy jak sobie radzi z taśmą niklową 0.3mm na baterii 4S12P A123 system :
https://www.youtube.com/watch?v=aUyAykrzQeE
 
 
daniel89 
początkujący


Dołączył: 17 Mar 2021
Posty: 14
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: Sob 26 Cze, 2021   


 
 
lukasto 
początkujący


Dołączył: 19 Lis 2021
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 19 Lis, 2021   

Jak radzi sobie ta zgrzewarka z kilkoma (np 3) warstwami niklu 0,15
Czy jest gdzieś film pokazujący jak wyglądaj blaszki niklowe po zgrzaniu 3 warstw a następnie po ich oderwaniu?
 
 
daniel89 
początkujący


Dołączył: 17 Mar 2021
Posty: 14
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: Pon 22 Lis, 2021   

https://www.youtube.com/w...omaszJanikowski
Tutaj jest gruby uchwyt z końcówką 5mm i 1440A prądu plus grube przewody dlatego 0,3 łapie bez problemu

https://www.youtube.com/watch?v=UcpqKKr9Jgc
Tutaj jest 0,1mm blaszka ale na bardzo małym czasie ze źle zrobioną baterią i uchwytem o zbyt cienkim grocie jak na duży prąd, ale jakoś łapało

0,2 w 3 warstwach z rwaniem blaszki dodam później -> 0,15 chwilowo nie mam

Dużo czynników ma znaczenie przy zgrzewaniu jak sama zgrzewarka, chyba że zmienię sterowanie na Joule, tylko nie rozgryzłem jeszcze dokładnego pomiaru rezystancji - wtedy było by bardziej dokładne sterownie - bo przy wzroście temperatury po jakimś czasie maleje prąd zwarciowy i trzeba odpoczywać, dając dawki w Joulach to podniesiemy energię nie zmieniając nastaw czasu tak jak by automatycznie zwiększy nam czas. W moim przypadku czas by 3 warstwy przygrzać 0,2 to było w granicach 50ms. Jest to zdecydowanie za duży czas i za mały prąd, tylko ja mam badziewne elektrody, kabel stwierdziłem że za długi, oraz za mało prądowo wydajny akumulator. Muszę zwiekszyć prąd kosztam zmniejszenia czasu zgrzewu. Niby te 2000A wystarczają, ale to do tego musi być bateria z bardzo małą Rw, aby do elektrod dotarła duża energia. Przy 14,4V to gdzieś 7,2 mili Ohm - taka wartość rezystancji powinna być na całym obwodzie od akumulatora do końca elektrod , aby uzyskać te 2000A. Same kable dają 2 mili Ohm na metrze 7AWG - tutaj wiadomo że im krótsze kable i grubsze tym mniejsze RW kabli. Dodatkowo dochodzi rezystancja mosfetów na płytce - jeden ma 1,3 mili Ohm. Do tego same elektrody i konektory muszą być dobrej jakości. Tak w skrócie przy dobrym szczęściu mając baterię w granicach 4-5 mOhm z wydajnością prądową zwarciową w impulsie 2000A nie więcej to powinno całkiem dobrze zgrzać przy dobrych elektrodach w krótkim czasie.

https://www.youtube.com/watch?v=45unTtYvJLo -> końcówka rwanie blaszek od 7:44.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group