ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana baterii, zamiennik - poproszę o poradę
Autor Wiadomość
Bethirsonek 
początkujący
Bethirsonek


Dołączyła: 24 Cze 2021
Posty: 2
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   Wymiana baterii, zamiennik - poproszę o poradę

Cześć wszystkim, miło że jesteście!
To mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość :) Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w temacie rowerów elektrycznych i stąd moje pytania.

Kontekst: Mój tata, 74 lata, ze względu na stan zdrowia przesiadł się ostatnio na rower elektryczny (żeby mieć możliwość jeździć sobie na rybki, bo sił na zwykły rower mało).
Kupił jakiegoś używanego elektryka Pegasus E-tour 36V, 250W. Bateria firmy TranzX 10AH, Bl03. Z samego roweru jest zadowolony, ale bateria niestety jest już zużyta i ma niewielki zasięg.

Szukam mu lepszej baterii, doczytałam, że można regenerować, zawsze jest też opcja kupić kolejną używaną TranzX, ale tacie zależy żeby płytka BMS była oryginalna i działało wyświetlanie stanu baterii, a o to już ciężko i nigdy nie wiadomo, jak mocno zużytą się dostanie.

Dlatego najchętniej kupiłabym mu nową baterię innej, bardziej znanej i dostępnej firmy, która się zmieści na bagażniku lub taką w zestawie z bagażnikiem. Tylko nie mam pewności, że tak można i że zadziała z tym silnikiem - to główne pytanie.

Chciałabym np. podmienić na taką: Bateria roweru elektrycznego 36V 14Ah bagażnik 8838890155 - Allegro.pl

Odpada tu problem z dopasowaniem do bagażnika, bo jest w zestawie. I wyświetlacz stanu baterii jest na samej baterii, więc nie musze się martwić, że nie zadziała na sterowniku. Ale czy reszta instalacji będzie śmigać? Podpowiedzcie coś proszę :wink:
_________________
Beata
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

Zadaj to pytanie sprzedawcy, po opisie aukcji można wywnioskować, że jest zorientowany w temacie elektroniki baterii. Zrób również zdjęcie wtyczki/gniazda swojej baterii i mu wyślij.
W zasadzie to istotne jest czy oryginalna bateria ma jedynie wyjście napięcia czy też jakieś dodatkowe obwody. Jeśli ma tylko wyjście napięcia to możesz zastosować jakąkolwiek dającą te 36V. Silnik 250W nie jest wymagający jeśli chodzi o amperaż.
Zastanów się nad regenerację oryginału na dobrych ogniwach, masz nieuszkodzoną elektronikę. Szkoda wyrzucać baterię, którą można reanimować a kupować jakiegoś chińczyka. Zresztą zastanów się sama co Ci się bardziej opłaca.
Ostatnio zmieniony przez Dolce Pon 05 Lip, 2021, w całości zmieniany 13 razy  
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

Witaj.
Ja w takiej sytuacji najpierw sprawdziłbym "ścieżkę" regeneracji posiadanej baterii.
Np. w tej firmie https://gtxservice.pl/
Dlaczego? Posiadacie dopasowaną baterię z działającą elektroniką, ładowarkę. W/w firma opisuje sam proces jako wymianę wyłącznie ogniw z zachowaniem "dopasowania" do sterownika.
Koszt również powinien być niższy od zakupu nowej, jak mniemam. Można to zresztą sprawdzić.
Teoretycznie bateria po regeneracji powinna działać bezproblemowo jak fabrycznie nowa.
Sprzedający na aledrogo mi wygląda na importera chińszczyzny z odpowiednia przebitką.
Dosyć bezczelna odpowiedź na negatyw. W dzisiejszych czasach?
i taki smaczek na koniec: https://pl.aliexpress.com/item/32898894672.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3e283bfaOXaKV8&algo_pvid=1d774362-dcea-4efd-a71e-2bbbd7e19772&algo_exp_id=1d774362-dcea-4efd-a71e-2bbbd7e19772-0
jakoś tam nie zauważyłem Samsungów ale mogę zdjecie wkleć :smile:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

hejka Słodziutki :razz:
i jak? śmigasz?
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

Cześć, śmigam. Teraz końcówka roku szkolnego więc mam mało czasu ale jeżdżę. Do końca tygodnia chcę skończy obudowę baterii do drugiego roweru.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

OOOO. z czego lufę poprawiasz? :grin: :shock:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

W sensie materiału? Z aluminium.
A Ty dajesz czadu czy nadal pucujesz rowerek przed sezonem?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 25 Cze, 2021   

czekam na odpowiednią pogodę. albo jest mokro i rowerek się ubłoci, albo gorąco - guma opon tego nie lubi, może spękać. to nie takie proste, wsiąść na rower i pojechać. to som drogie rzeczy, panie :lol: :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 25 Cze, 2021   

Muszę zobaczyć co Ty masz za cudo. Załącz zdjęcie swojej maszyny.
 
 
Bethirsonek 
początkujący
Bethirsonek


Dołączyła: 24 Cze 2021
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Cze, 2021   

Dziękuję za dobre rady :smile: Faktycznie zdecyduję się na zregenerowanie tej baterii, tylko tutaj /www.margo.wroc.pl Zastanawiam się jedynie jaką pojemność można maksymalnie uzyskać w tej obudowie, obawiam się ze 14AH, nie więcej. I czy jak potem elektronika padnie czy da się to łatwo podmienić :???:
_________________
Beata
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 29 Cze, 2021   

Tak, 14Ah jeśli zastosują ogniwa 3500mAh, tam jest pakiet 10s4p. Jak elektronika padnie to kupisz kolejną baterię, nie ma co się martwić na zapas. A jeśli koniecznie chcesz się zabezpieczyć na wypadek awarii elektroniki obecnej baterii to możesz poszukać takiej samej "na zaś".
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 30 Cze, 2021   

myślę, że jest to optymalne rozwiązanie. Twój tato jest osobą starszą, więc jest domniemanie, że porusza się spokojnie i rozważnie. Wróżę tej baterii długie życie. Zamiast zamęczać się myślami o możliwych awariach, pomyśl o dobrym zabezpieczeniu roweru przed "wędkarzami", którzy ryby nie złowili a nie chcą wracać z pustymi rękami do domu :razz:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lip, 2021   

Dolce napisał/a:
Tak, 14Ah jeśli zastosują ogniwa 3500mAh, tam jest pakiet 10s4p. Jak elektronika padnie to kupisz kolejną baterię, nie ma co się martwić na zapas. A jeśli koniecznie chcesz się zabezpieczyć na wypadek awarii elektroniki obecnej baterii to możesz poszukać takiej samej "na zaś".

Przy obecnych cenach a właściwie braku ogniw, te porady są juz niestety teoretyczne.
I brak pespektyw na pozytywne zmiany w tym sezonie coraz wyraźniejszy
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 03 Lip, 2021   

Wojtek, przeczytaj jeszcze raz w jakim kontekście to napisałem i...
Czy to była porada?
Kolega pytał jaką może mieć maksymalną pojemność akumulatora więc sprawdziłem w necie ile ogniw włazi do obudowy tej baterii baterii i potwierdziłem, że maks co może uzyskać to właśnie te 14Ah.
Tyle, nic mu nie radziłem w tej kwestii :)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Lip, 2021   

Pytający chciałby uzyskać jak największą pojemność za niską cene regeneracji.
W obecnej sytuacji może to być trudne do tego stopnia, ze zakup oryginalnego pakietu jeszcze z topniejacych zapasów może byc paradoksalnie bardziej realne.
To tyle w kwestii porad.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group