ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czujnik napięcia łańcuch Rower elek Gazelle Orange Xtra
Autor Wiadomość
szperacz65 
początkujący


Dołączył: 01 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 01 Wrz, 2021   czujnik napięcia łańcuch Rower elek Gazelle Orange Xtra

Witam przymierzam się do wymiany opony tylnej w Rowerze elektrycznym Gazelle Orange Xtra Innergy znajduje się tam czujnik napięcia łańcucha który po zamontowaniu koła trzeba ustawic.W internecie na holenderskiej stronie znalazłem coś takiego (zdjęcia w załączniku)
Wyświetlacz zamontowany jest na środku kierownicy i ma 6 przycisków po trzy z lewej i po trzy z prawej strony , przyciskamy najpierw prawy górny a potem lewy środkowy i wyswietla się nam paziom napięcia łańcucha u mnie oscyluje około 400 jednostek.Czy ktoś wie jaka jest procedura ustawienia tego czujnika i ile powinno wynosic jednostek jego poprawne ustawienie

napięcie czujnika łańcuch.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 133 raz(y) 73,98 KB

napięcie czujnika łańcuch.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 125 raz(y) 73,98 KB

 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 01 Wrz, 2021   

hej. osobiście się na tym niezbyt znam ale znalazłem takie opisy w necie:

Standardowo to reguluje się podłączając rower do interfejsu. Przechodzi wtedy cała sciezke diagnostyczna wraz z kalibracja czujnika i wtedy ustawia się napięcie wstępne czujnika. Wartość powinna być jak pamiętam w okolicy 450 jednostek. Poszukam w manualach, jak pamiętam to można to też wyświetlić na ekraniku.
Co do regulacji, odkręcamy śrubkę imbusową srebrna czujnika. Później luzujemy mała czarna śrubę robaczkową. Odchylamy czujnik, dokręcamy robaczka na wartość około 450 i dokręcamy srebrnego imbusa na 5nm.

U mnie zadziała metoda na partyzanta.
Luzujemy lekko imbusa, tylko trochę tak aby czujnik mógł się poruszać.
Odpięcie baterii na kilka sekund kasuje błąd.
Teraz bierzemy się za tę małą czarną śrubkę. Ja ją najpierw wkręciłem do pozycji w której na pewno występuje błąd. Po czym wykręcałem stopniowo po 2 obroty. Jeśli pojawił się błąd to odłączałem baterię i kontynuowałem wykręcanie. I tak dalej.
Gdy za którymś podejściem błąd przestał się pojawiać, to ponownie zacząłem wkręcać śrubkę (tym razem po pół obrotu) aż do pojawienia się błędu. Gdy się pojawił wykręciłem śrubkę o pół obrotu i miałem ustaloną już jedną skrajną pozycję czujnika.
Następnie aby znaleźć drugą skrajną pozycję zacząłem wykręcać śrubkę po 1 obrocie aż pojawił się błąd (koniecznie licząc obroty). Wtedy cofnąłem o pół obrotu i uznałem tę pozycję z drugą skrajną.
Na koniec ponownie wkręciłem śrubkę o połowę (zliczonej) liczby obrotów między skrajnymi położeniami. Dokręciłem srebrnego imbusa i gotowe. Rower od tamtej pory działa bez problemu.
Wykonanie brzmi żmudnie, ale zajęło jakieś 20min. Dłużej szukałem rozwiązania w necie (którego i tak nie znalazłem).
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
szperacz65 
początkujący


Dołączył: 01 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 02 Wrz, 2021   

Dzięki za zainteresowanie czytałem wcześniej te opisy . Wczoraj wsiadłem na rower wyświetliłem sobie na ekranie napięcie łańcucha zahamowałem i nacisnołem mocno pedał jak bym chciał ruszyc na ekranie wyświetliło mi się około 520 jednostek."Co do regulacji, odkręcamy śrubkę imbusową srebrna czujnika. Później luzujemy mała czarna śrubę robaczkową. Odchylamy czujnik, dokręcamy robaczka na wartość około 450 i dokręcamy srebrnego imbusa na 5nm".Chyba mniej więcej tak to się robi regulacje przeprowadza się małą czarną śrubką z boku tak aby uzyskac na wyświetlaczu podane przez producenta wartości.

czujnik napięcia łańcucha 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 136 raz(y) 60,48 KB

czujnik napięcia łańcucha 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 138 raz(y) 57,21 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group