ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
suport tenso. czujnik nacisku
Autor Wiadomość
Wattomaniac 
początkujący


Dołączył: 01 Sty 2021
Posty: 16
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 12 Lut, 2022   suport tenso. czujnik nacisku

czy faktycznie model erider t9, jest najlepszy na rynku czy jest coś innego ciekawego , albo inny sposób na osiągnięcie celu :)
jakie są minusy takiego suportu? oprócz tego ze jest na kwadrat :)

dobrze rozumiem... żeby mi nie wyrywało bajka spod tyłka, to nogi z pedałów albo wciśnięta manetka?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 12 Lut, 2022   

ale gdy zdejmiesz nogi z pedałów to jak tensometr zadziała?
kiedyś czytałem o tym komputerze lansowanym przez ebikela. trochę to drogie zabawki :-(
i odniosłem takie mini dyskomfortowe wrażenie, że ma maksi parcie na "naj... naj... naj..."
dobre nie zawsze musi byc drogie. No chyba że chodzi o biznes :-)
ale nie jestem obiektywne bo jestem patentowanym leniem i starą pierdołą - na myśl o czujniku nacisku budzę sie nocą z krzykiem cały spocony :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wattomaniac 
początkujący


Dołączył: 01 Sty 2021
Posty: 16
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 13 Lut, 2022   

Cytat:
dobre nie zawsze musi byc drogie. No chyba że chodzi o biznes :-)


nie ma zbytnio konkurencji, na pewno w Europie..
więc się ceni i biznes sie kręci :mrgreen:


Cytat:
ale gdy zdejmiesz nogi z pedałów to jak tensometr zadziała?


nie zadziała i dobrze.. chodzi mi żeby nie odjeżdżał spod tyłka gdy sie zatrzymam ale siedzę na rowerze
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Pon 14 Lut, 2022   

Wattomaniac napisał/a:

.. chodzi mi żeby nie odjeżdżał spod tyłka gdy sie zatrzymam ale siedzę na rowerze

Zdaje sie, że nie wszyscy kumają o co chodzi. To są czujniki momentu obrotowego, a nie nacisku.
Jeżeli nie kręcisz pedałami to moment obrotowy wynosi 0 i nie musisz zdejmować nóg z pedałów.
Tu można zobaczyć charakterystyki takiego czujnika:
https://pl.aliexpress.com/item/33030138390.html
Czy jest strasznie drogi?, chyba raczej nie.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 15 Lut, 2022   

nie chcę wszczynać dyskusji akademickiej, ale siła na pedał razy długośc korby daje moment obrotowy na osi suportu. jak byśmy go nie mierzyli, mierzymy to samo. tensometr - czujnik nacisku w tym przypadku wykrywa i mierzy moment obrotowy. rzeczywiście, stając na pedałach w idealnej równowadze nie wytwarzamy momentu obrotowego i nie powodujemy skrecania osi w tensometrze czy jak go tam zwał.
co do ceny? miałem na myśli cały system: komputer, czujniki itd. w polskim sklepie.
są osoby które maja kierownice obwieszone masą wyświetlaczy - bafang, watomierz, kadencja, tetno i uj wie co tam jeszcze :smile: domorosły psycholog kwalifikowałby to pod lekki syndrom anankastyczny :lol:
ale - chcą i lubią, dobrze się czują ogarniając i kontrolując masę parametrów - ich wybór i kaprys.
osobiście jestem zwolennikiem minimalizmu, wolę widoki podziwiać i zgrabne rowerzystki niz gapić sie na wyświetlacze :-)
i na koniec: podlinkowany na ali gadżet jest godny uwagi. rzeczywiście mozna zbudować ciekawy napęd z hubem np. przkładniowym 750w ale to nie moja bajka.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Wto 15 Lut, 2022   

andypip napisał/a:
nie chcę wszczynać dyskusji akademickiej...

Piszesz bardzo kwieciście i dużo o własnych gustach :smile: , ale wróćmy do szczegółów.
Umieściłem ten link do ali, ponieważ można tam zobaczyć jak taki suport działa właśnie w szczegółach. W polskim sklepie takich informacji nie uzyskasz.
Słuszna uwaga, że nadaje się do silników typu hub i takie rozwiązanie jest droższe od zwykłego czujnika kadencji, natomiast cena nie jest, moim zdaniem, szokująca.
Na rynku mamy też tanie napędy korbowe zwierajace tak zwane czujniki nacisku (w jez.angielskim "torque sensor"). Są to napędy Tongsheng TSDZ2, których cena jest porównywalna z ceną popularnych Bafangów BBS.
Ja sam jeżdzę od wielu lat na Bafangu BBS i nie widzę potrzeby zmian, przyzwyczajenie drugą naturą. Niektórzy twierdzą, że Tongsheng jest lepszy, ale za to bardziej awaryjny. Sam nie testowałem i nie mam zdania.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 15 Lut, 2022   

Piszę o własnych gustach i swoich opiniach. Jak ognia unikam stawiania się na pozycji eksperta i wyrażania opinii dogmatycznych. :smile: i nie ma tu żadnych ukrytych podtekstów :smile:
Rower jaki jest każdy widzi :lol:
Przyznam również, że nazwa suportu erider wywołała moje 1 skojarzenie z komputerem MPe. A jest to tylko opcja. To kolejna cenna lekcja zachowania umiaru w "kwiecistości" wypowiedzi. :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group