ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bateria Panasonic NKY368B2 martwa
Autor Wiadomość
Zomopp 
początkujący


Dołączył: 14 Maj 2023
Posty: 2
Skąd: Oława
Wysłany: Pon 15 Maj, 2023   Bateria Panasonic NKY368B2 martwa

Witam, posiadam rowerek KTM Servo 8rt z baterią Panasonica 36V. Bateria przestała działać, zero jakiejkolwiek reakcji po wpięciu do ładowarki. Udało mi się ją rozebrać i w środku zauważyłem, że jedna bateria (zwykły akumulatorek 18650) jest całkowicie wylany, ślady korozji i zielonej cieczy na nim, a pozostałe całkowicie sprawne. Jeszcze cała sekcja ta z tą uszkodzoną baterią miała napięcie 1,5V, a pozostałe na poziomie 3,5-3,6V. Odłączyłem uszkodzoną baterię i całą sekcję podładowałem do podobnego napięcia co pozostałe, całość naładowałem inną ładowarką omijając BMS do około 38-39V, sekcje mniej więcej równe po 3,8-3,9v, ale diody się nie zapalają oraz brak reakcji na oryginalnej ładowarce. Starałem się poszukać czegoś na intrenecie, ale nic sensownego nie znalazłem, jedynie że są BMSy które wymagają wybudzenia. Mam też inny starszy rower jakiś bez markowy na baterie 24v i tam również kiedyś mi siadła bateria, ale to przerobiłem wrzucając zwykły BMS chyba 20A i wyrzucając oryginalny, tam wszystko działa oprócz wskazania pozostałego zasięgu.
Ktoś przerabiał temat lub może odpłatnie pomóc ogarnąć baterię?
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 791
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Wto 16 Maj, 2023   

Niektóre BMS są tak zrobione, że rozładowanie wyłącza je całkowicie i nic nie pomoże. Podłącz rower pod zasilacz i zobacz, czy ruszy. Może tam być jakaś komunikacja. Jak ruszy, to przerób akumulator na normalny BMS.
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
Zomopp 
początkujący


Dołączył: 14 Maj 2023
Posty: 2
Skąd: Oława
Wysłany: Śro 17 Maj, 2023   

No właśnie oryginalna ładowarka nie widziała baterii, na szybko podłączyłem bms 10s od chińczyka, rower widział baterie, ale nie chciał z niej startować, diody od pojemności migały cały czas. Dzwoniłem po różnych osobach, które „regenerują baterie” i uzyskałem informacje, że musi być oryginalny bms, ponieważ zawiera pin komunikacyjny, a mój skoro nic nie wyświetla to nadaje się na śmietnik. Pomimo tych złych wiadomości walczyłem z tym oryginalnym bms i udało mi się go ożywić. Ładowarka widzi baterie i normalnie ładuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group