ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Dobre wieści dla nas miłośników EV
Autor Wiadomość
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Zdziwiłbyś byś się że na pustyni nikomu by to nie przeszkadzało :grin: pamiętaj mieszkają tam muzułmanie a przesył energii to czym i na czym :?: Energię elektryczną można zamienić na każdy inny rodzaj energii,benzynę można produkować z CO2 tyle że dopiero gdy baryłka przekroczy 200$ przy niezmienionej cenie za prąd.Nie ma nic za darmo to oczywistość,UE nie pozwoli nam tanio produkować prądu dlatego nakłada kary za CO2 bo wie że produkujemy prąd z węgla.Powtórzę za kolegą Rudzikiem stawiam każdemu piwo za pomysł na tanie magazynowanie prądu :mrgreen:
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
Ostatnio zmieniony przez mar56 Pon 28 Lis, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Sądzę, że na takim poziomie merytorycznym nie ma sensu rozmawiać, proponuję Panom zajrzeć do działu o ogniwach paliwowych (wodór) oraz zapoznać się z elementarną wiedzą w kwestii silników ich sprawności, kosztów wytworzenia paliw kopalnych i energii elektrycznej, wtedy możemy wrócić do rozmowy.
Wybiórcze, wyrwane z kontekstu subiektywne opinie, są nic nie warte...

Pozdrowienia
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Witam , ale dowaliłeś , jak Profesor a nie jak Profess, wyluzuj , tu też chcemy się trochę po prostu wygadać .

Pozdrawiam Adam

PS bez obrazy
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Może dowaliłem ale zauważ, że często pojawiają się tu ludzie, którzy maja sprzeczne poglądy (z samym sobą), podważają sens elektrycznej motoryzacji, a tutaj zagląda dużo osób niezalogowanych i czyta te bzdury...
W ten sposób jeszcze 50 lat będziemy szukali w Polsce gniazdka do ładowania elektryka...

Pozdrawiam.
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Witam , masz całkowitą rację w kwestii merytorycznej ale głową muru nie przebijesz , mnie też irytują niektóre posty ale wole się w duchu pośmiać i westchnąć z politowaniem .

Pozdrawiam Adam

PS. trzeba by się wreszcie spotkać w gronie entuzjastów EV może przy piwie ( albo rumik ) obmyślili byśmy jakieś zasady współpracy , jakiś wspólny cel , może forma stowarzyszenia ?
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

To jest forum na którym każdy może wygłosić swój pogląd o ile nie obraża innych,więc nie widzę powodu do wygłaszania tekstów ze ktoś "wypisuje bzdury" czy" dowaliłeś mu" .Jak już się kogoś krytykuje to należy wskazać w którym miejscu rozmija się z prawdą.Nie każdy entuzjasta EV musi mieć klapki na oczach i nie widzieć wad elektryków,bo tylko znając je można je wyeliminować.Dyskusja powinna być merytoryczna,normalna bez zadęcia nawet na luzie.Umiejętność dyskusji z różnymi niekiedy laikami jest bardzo cenną rzeczą.Choć sam przerobiłem kilka rowerów które przejechały kilka tysięcy kilometrów nie uzurpuję sobie prawa do pouczania kogoś.Reasumując wyluzujcie. :smile:
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

EV ma same zalety (szczególnie DC), tylko infrastruktura w Polsce sprzyja spalinowcom, ale cały świat już idzie do przodu.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Cytat:
Energia elektryczna ma to do siebie że da się ją wytworzyć nie tylko z węgla.

Tak, ale jak już pisałem teraz (i nie zapowiada się, żeby to się szybko zmieniło) prąd w Polsce wytwarza się prawie w 100% z węgla.
Profess napisał/a:
proponuję Panom zajrzeć do działu o ogniwach paliwowych (wodór) oraz zapoznać się z elementarną wiedzą w kwestii silników ich sprawności, kosztów wytworzenia paliw kopalnych i energii elektrycznej, wtedy możemy wrócić do rozmowy.

- ogniwa paliwowe-czytałem, nie przekonuje mnie. Cena samych ogniw, cena masowego wytwarzania wodoru, jego przechowywanie, sprawność ogniw w porywach do 50% i mocno spadająca razem ze wzrostem obciążenia. Może za 10 lat jak to dopracują, ale teraz raczej nie.
- wiedzę o silnikach i ich sprawności posiadam, już pare razy w tym temacie jej użyłem.
- z kosztami wytworzenia benzyny i prądu zapoznałem się. Cena prądu jest może niższa od benzyny, ale nie wpływa to na sprawność ani czystość całego procesu. No i koszty przeróbki pojazdu wyrównują wszystkie oszczędności na paliwie na lata.
ev-drive.eu napisał/a:
mnie też irytują niektóre posty ale wole się w duchu pośmiać i westchnąć z politowaniem .

Wygląda na to, że to dobre rozwiązanie, też powinienem tak reagować, ale niestety jak zauważył kolega:
Profess napisał/a:
tutaj zagląda dużo osób niezalogowanych i czyta te bzdury...

Więc wolę napisać od siebie jakieś sprostowanie żeby taki niezalogowany nie wziął na poważnie, że ev ma same zalety, że prawa fizyki to bajki wymyślone przez lobby paliwowe, że w Polsce prąd wytwarza się głównie z wiatru itd. Jestem entuzjastą EV ale nie fanatykiem gotowym zmieszać z błotem każdego kto wie, że ev ma wady.
Zbyszek Kopeć napisał/a:
EV ma same zalety (szczególnie DC)

Np. wysoka cena, mały zasięg, długie tankowanie?
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

Witam
Nanab powiedział
Np. wysoka cena, mały zasięg, długie tankowanie?

Nie zgodzę się z tymi trzema argumentami .
-wysoka cena : postaw obok siebie zestaw napędowy nowego spalinowca ( silnik skrzynia wydech itd ) i nowego elektryka ( falownik silnik ładowarka akumulatory itd ) ceny porównywalne . Cena nowego samochodu elektrycznego z sufitu - dlaczego , nie wiem ( może mafia paliwowa :lol: .
- mały zasięg i długie tankowanie , wyobraź sobie normalne a nie zaporowe ceny akumulatorów w nowych EV i do tego stacje ich szybkiej wymiany .

Jeden argument na minus EV , którego nie wymieniłeś to puki co brak infrastruktury do szybkiego ładowania lub wymiany akumulatorów

Pozdrawiam Adam
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

ev-drive.eu napisał/a:

- mały zasięg i długie tankowanie , wyobraź sobie normalne a nie zaporowe ceny akumulatorów w nowych EV i do tego stacje ich szybkiej wymiany .

Niestety wyobraźnia a rzeczywistość to dwie różne sprawy. Mogę też wyobrazić sobie darmowa benzynę i silniki spalinowe nie emitujące zanieczyszczeń. Niestety narazie akumulatory są jakie są-drogie, o małym zagęszczeniu energii(w porównaniu do np. benzyny) i wymagające długiego w porównaniu do tankowania benzyny ładowania. Wymienne baterie to dobry pomysł, ale wymaga sporych zmian w konstrukcji pojazdu, normalizacji baterii(bo nie wyobrażam sobie stacji wyposażonej w 100 różnych rodzajów do różnych samochodów w kilkudziesięciu egzemplarzach), no i oczywiście wybudowania infrastruktury.
ev-drive.eu napisał/a:
-wysoka cena : postaw obok siebie zestaw napędowy nowego spalinowca ( silnik skrzynia wydech itd ) i nowego elektryka ( falownik silnik ładowarka akumulatory itd )

Przyznam, że nie nie odrobiłem pracy domowej i nie przestudiowałem rynku nowych samochodów. Opierałem się na samochodach przerobionych.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

Faktem jest, że auto spalinowe pali latem średnio 10 litrów na 100 km, a potrzebuje do normalnej jazdy energię zawartą tylko w jednym litrze paliwa na 100 km, reszta idzie na ogrzewanie swojej maski i ulicy.
Ulica to jeszcze inne elementy oprócz asfaltu.
Jak ktoś tak lubi ten warkot okropnego spalinochodu i jego trucizny z wydechów, to niech mocno korzysta sam z tych elementów przy ruchliwej drodze - żyj i daj żyć innym; czyli EV jest górą i tylko EV ma dobrą sprawnść.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

Dodam.
Czyli sprawność okropnego spalinochodu w praktyce na ulicy wynosi poniżej 10% (częste korki).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

Witam ,
nanab powiedział :Mogę też wyobrazić sobie darmowa benzynę i silniki spalinowe nie emitujące zanieczyszczeń
Ja takich rzeczy nie widziałem i nie mogę sobie wyobrazić .
Natomiast widziałem już kilkanaście stacji wymiany akumulatorów Japonia Izrael i inne i to działa .
Co do czasu ładowania, wiele firm na świecie co chwila prezentuje swoje szybkie ładowarki o mocach ok. 50kW i próbują się przepchać do decydentów , która z nich będzie standardem.
A poza tym zastanawiając się nad wyższością EV nad spalinowcami brałbym pod uwagę raczej nowe konstrukcje a nie konwersje .

Pozdrawiam Adam
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

Tuning i konwersja zawsze da lepszą maszynę.
Jedynym wyjątkiem mogła by być tylko polska produkcja takiego auta EV.

95% ludzi nie potrzebuje korzystać z szybkiego ładowania auta EV, ale potrzebne są punkty doładowania po drodze np. podczas zakupów lub podczas wizyty w teatrze albo w Urzędzie.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
RysiekK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

widzę ze ogólne hasło o energochłonności nie uporządkowało dyskusji. Przypomnę wiec : pobór mocy przy płynnej jeżdzie 50-tką auta naprawdę zoptymalizowanego może być rzędu 3-4 kW. Pamiętajcie o tym pisząc o "krótkim" zasiegu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group