ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Galeria Polskich pojazdów elektrycznych
Autor Wiadomość
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pon 30 Maj, 2011   

Pawiel napisał/a:
... Ciekawy jestem jak jest z ładowaniem accu podczas jazdy. Osobiście z tego nie korzystam, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Moim zdaniem krótką i roztropną odpowiedź znajdziesz tutaj: http://www.ekonapedy.com/podstrony/faq.htm#a10
 
 
Pawiel 
brygadzista
Pawieł


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Legionowo
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

W kwestii zużycia prądu. Póki co, gdy nie mam jeszcze jakiegoś narzędzia, które pozwoli ocenić ile mAh albo Wh zostało zużytych, to obseruję zużycie prądu na podstawie analizy czasu łądowania akumulatora. Na ile jest to miarodajne i dokładne, okaże się po czasie. Niemniej jednak ze zużyciem to jest tak.
Największy wpływ na dystans, przy nieprzekraczaniu prędkości, powiedzmy 30kmh, ma to, ile razy i jak bardzo się przyśpiesza i hamuje. Przy Vsr = 22kmh wyszło mi 9Wh/km (stała prędkość, bez większych zmian), a przy Vsr = 21kmh, ale częstym przyśpieszaniu, chwilowej szybkiej jeździe, zasięg prawie niczym się nie różnił od tego, jaki byłby przy jeździe 30kmh, czyli około 15Wh/km.
Ot, taki wniosek, na gorąco.
_________________
Jeżdżę Kellys Toxic full susp., 22,5Ah LiIon, 9C (od Nexun) - http://forum.arbiter.pl/v...p?p=58902#58902
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Witam. Zdołałem jeszcze gdzieś wyszperać jakąś fotkę mojej dawnej konstrukcji. :razz:

DSCF9685.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 768 raz(y) 1,07 MB

 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Trochę zazdroszczę Ci zaplecza technicznego i czasu bo aby go poskładać musiałeś mieć jedno i drugie.
Dłubanie przy rowerze w wąskim przedpokoju i bez odpowiednich narzędzi to nie to samo ;)
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011   

Zaplecze kiepskie :cry: Ciasna mała piwnica z korytarzem dzielonym z innymi i to uciążliwymi lokatorami-emerytowanymi nauczycielami, ewentualnie pralniosuszarnia bądź nieczynny zsyp na węgiel służący za wspólną graciarnię i trochę ogrodzonego podwórka z ogródkiem. Tak to się mieszka w byłym domu nauczyciela w Sosnowcu przy A. Struga 70 :wink: A i czasu mało bo w pracy jest się długo idziewczyny nowe się poznaje. :smile:
 
 
camilos
początkujący
Skuter


Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pią 14 Cze, 2013   

Spotkałem dzisiaj tak jak ostatnio iMieva elektrycznego w Warszawie. Pod GG Politechniki Warszawskiej. Firma Polskie Sieci Elektroenergetyczne miała jakąś prezentację.

Dodatkowo właściciel powiedział, że od lipca leasingują 3 Nissany Leaf. W najnowszej wersji 2013 rok oczywiście. :)

IMG_20130614_153214.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 630 raz(y) 337,9 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group