ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
WPÓŁPRACA ZWOLENNIKÓW EV - koncepcja projektu.
Autor Wiadomość
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
  Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   WPÓŁPRACA ZWOLENNIKÓW EV - koncepcja projektu.

Witam wszystkich serdecznie,

w tym wątku zapraszam do rozmowy na temat podjęcia koncepcji wspólnego projektu, oraz współpracy, wzajemnej pomocy i osiągnięcia efektu synergii przez wspólne zakupy.

Moją pierwszą propozycją jest zebranie w tym wątku wszystkich osób zainteresowanych WSPÓLNYM ZAKUPEM AKUMULATORÓW litowo - jonowych lub zbliżonych zależnie od parametrów i ceny. Proponuję aby przyjąć wstępnie termin zakupu za około 6 m-cy, aby każdy mógł zweryfikować swoje potrzeby i możliwości oraz rozejrzeć się wśród znajomych, aby zwiększyć efekt synergii i wynegocjować lepszą cenę. Od pewnego czasu próbuję nawiązać kontakt z jednym producentem oraz mam możliwość wykorzystania kontaktu w jednej z największych firm japońskich branży automotive. Proponuję aby każdy zainteresowany na miarę swoich możliwości podjął próby zapytań ofertowych w ramach grupy, u wspólnie uzgodnionych producentów lub w firmach dystrybucyjnych baterii.
Oczywiście temat podlega szczegółowym uzgodnieniom i modyfikacjom w trakcie, z powodu nieprzewidywalnych cen walut w czasie w/w okresu. Proszę jednak aby deklaracje składały jedynie osoby poważnie zainteresowane zakupem baterii.

W kwestii ewentualnego wspólnego projektu zapraszam do rozmowy.

Z pozdrowieniami.
 
 
www_3xE_pl 
młodzik
3xE - electric cars


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   

Myślę, że możemy tutaj pomóc przy zakupie akumulatorów.
Zakup akumulatorów to nie taka prosta sprawa. Np. firma wprowadzająca je na rynek musi zapłacić opłaty ekologiczne. Sprowadzenie ich na własną rękę może spowodować zatrzymaniem towaru na granicy...
Mogę zaproponować cenę dealerską dla grupowego zakupu, czyli jeżeli uda się zebrać zamówienie np. na poziomie 11.000 Ah (czyli np. 110 ogniw po 100Ah, mogą być różne ogniwa), to standardowa cena na dzisiaj to 1,20 USD /1Ah. Cena dealerska to 1,15 USD /1Ah.
Koszty dostawy do klienta (po kraju) są zależne od wielkości zamówienia (możliwy odbiór osobisty).


PS Tej samej treści post umieszczam w takim samym temacie na innym forum.
_________________
Samochody elektryczne, akumulatory litowe, ładowarki, silniki elektryczne, akcesoria
 
 
rs232 
stażysta
EV designer


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 170
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   

www_3xE_pl napisał/a:
Myślę, że możemy tutaj pomóc przy zakupie akumulatorów.
Zakup akumulatorów to nie taka prosta sprawa. Np. firma wprowadzająca je na rynek musi zapłacić opłaty ekologiczne. Sprowadzenie ich na własną rękę może spowodować zatrzymaniem towaru na granicy...


Dziwne bardzo dziwne stwierdzenie, co prawda nie sprowadzałem 10.000 ogniw tylko mniejsze ilości i nie było nigdy problemów, pierwsze słyszę o opłacie ekologicznej niby za co, GKO ?? niby, kto na granicy ma towar zatrzymać się pytam ? Jeżeli jest błedna dokumentacja to pewnie że mogą zatrzymać ale nie muszą.

Jeżeli towar jest dobrze opisany, zawiera polska dokumentację i poprawny numer celny dla danego towaru/kategorii nie ma problemu i nie ma żadnych opłat ekologicznych, jeżeli sprowadzany towar zawiera ołów lub inne metale ciężkie i mamy na to dokumenty też można wprowadzić to na rynek ale na bazie odrębnych przepisów UE.

Wniosek:

Masz człowieku poprawne dokumenty w języku PL dla celnika w tym kraju to towar już jest twój. Kwestia cła i jego wielkości zależna jest od grupy towaru który przypiszemy i jak to rozegramy, np. cześci rowerowe zwolnione są z opłaty celnej, rower jako całość podlega ocleniu 7% (na bazie przepisów z 2008r).
_________________
Osprzet dla EV - zadaj pytanie ja odpowiem.
iBMS - Battery Monitor System
Balancer Li-Pol Li-Ion
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   

Skoro części rowerowe zwolnione są z opłaty celnej to czemu płacimy za akumulatory do rowerów?
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
www_3xE_pl 
młodzik
3xE - electric cars


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   

rs232 napisał/a:
Dziwne bardzo dziwne stwierdzenie, co prawda nie sprowadzałem 10.000 ogniw tylko mniejsze ilości i nie było nigdy problemów, pierwsze słyszę o opłacie ekologicznej niby za co, GKO ?? niby, kto na granicy ma towar zatrzymać się pytam ? Jeżeli jest błedna dokumentacja to pewnie że mogą zatrzymać ale nie muszą.

Jeżeli towar jest dobrze opisany, zawiera polska dokumentację i poprawny numer celny dla danego towaru/kategorii nie ma problemu i nie ma żadnych opłat ekologicznych, jeżeli sprowadzany towar zawiera ołów lub inne metale ciężkie i mamy na to dokumenty też można wprowadzić to na rynek ale na bazie odrębnych przepisów UE.

Wniosek:

Masz człowieku poprawne dokumenty w języku PL dla celnika w tym kraju to towar już jest twój. Kwestia cła i jego wielkości zależna jest od grupy towaru który przypiszemy i jak to rozegramy, np. cześci rowerowe zwolnione są z opłaty celnej, rower jako całość podlega ocleniu 7% (na bazie przepisów z 2008r).


Pisze Pan z DOŚWIADCZENIA czy "ze SŁYSZENIA"? Sprowadzamy akumulatory od kilku lat w różnych ilościach - czasem małe szybkie transporty lotnicze - a kiedy indziej duże morskie.
Pomimo wszystkich poprawnych dokumentów celnik zatrzymał jeden z naszych transportów i do uwolnienia z magazynu celnego wymagał dostarczenia zaświadczenia o tym, że mamy zapewniony recykling akumulatorów bądź też umowę z firmą, która profesjonalnie się tym zajmuje i że jesteśmy przedsiębiorstwem wpisanym do odpowiedniego rejestru.
Piszę to z DOŚWIADCZENIA, bo to przechodziliśmy.
To, że komuś raz czy dwa się udało sprowadzić parę ogniw, nie znaczy że za trzecim razem się uda - zwłaszcza przy większym transporcie.

Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do zamawiania u nas... nic na siłę.
Jak ktoś chce się przekonać - śmiało. Tylko jak towar stanie rzeczywiście na tej granicy to jeżeli papiery nie są nas, to niewiele będziemy mogli pomóc.
_________________
Samochody elektryczne, akumulatory litowe, ładowarki, silniki elektryczne, akcesoria
 
 
rs232 
stażysta
EV designer


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 170
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   

Wyłacznie z doświadczenia, co prawda nie lata praktyki bo tylko dwa ale sprowadzałem elementy mechaniczne, elektronike i chemie zatem jakimś tam doświadczeniem dysponuje w tym zakresie (importu).

Jestem Ciekaw na bazie jakich przepisów niby celnik wymagał dokumentów/zaświadczenia o recyklingu ? która ustawa i który paragraf go do tego obliguje żeby od podmiotu gospodarczego wymagać takich dokumentów ?

Na początku też miałem kilka scesji z celnikami że chcieli tam "jakieś" dokumenty, wystarczyło pytanie która ustwa i który paragraf wam na to pozwala żeby wymagać takich czy innych dokumentów od podmiotu gospodarczego, zawsze kończyło sie to ciszą w słuchawce po stronie celnika (przeważnie miła Pani) po czym słyszałem to "my to jeszcze sprawdzimy" i towar zawsze był na czas. Teraz już mnie znają i od długiego czasu nie było głupich pytań o niby brakujące dokumenty które nie są wymagane żadnymi przepisami tylko widzimisie celnika.

Przepraszam za literówki ale pisze z telefonu kom.


Ale wracając do meritum watku bo chyba zaczyna odbiegać, jak chcecie coś zamawiać od CHRL i wasz kontrachent istnieje (nie jest to frima z nibylandi) to zawsze róbcie przedpłate, wtedy sa zawsze posrani bo może sie zmenić kurs i moga stracic, a towar muszą wysłać. Wogóle jest wtedy inne podejście do klienta, nawet przy małych ilościach - wtedy taki chinczyk mysli ze "sracie kasa" i mozna naprawde utargowac super ceny.
_________________
Osprzet dla EV - zadaj pytanie ja odpowiem.
iBMS - Battery Monitor System
Balancer Li-Pol Li-Ion
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   

rs232 napisał/a:
Teraz już mnie znają i od długiego czasu nie było głupich pytań o niby brakujące dokumenty które nie są wymagane żadnymi przepisami tylko widzimisie celnika.
Chyba przy kolejnym sprowadzaniu towaru poproszę Cię o radę z której agencji korzystać ;) Mam nadzieję, że pomożesz ziomalowi :D

rs232 napisał/a:
zawsze róbcie przedpłate, wtedy sa zawsze posrani bo może sie zmenić kurs i moga stracic, a towar muszą wysłać. Wogóle jest wtedy inne podejście do klienta, nawet przy małych ilościach - wtedy taki chinczyk mysli ze "sracie kasa" i mozna naprawde utargowac super ceny.
Niestety nie zawsze jest tak różowo (też piszę z Własnego doświadczenia :) ). Możesz utargować dobrą cenę a w przesyłce nagle okaże się, że brakuje ileś tam szt. ogniw "bo zapomnieli i doślą przy kolejnym zamówieniu". Wtedy okazuje się, że deal nie był tak korzystny jak to pierwotnie wyglądało. O nerwówce gdy towar jest już na magazynie celnym i zaraz będziesz płacił "składowe" a Chińczyk ociąga się z przesłaniem jakiegoś "papierka" już nawet nie wspominam :twisted:
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011   

Witam,

widzę, że watek ruszył z dyskusją, dziekuję za propozycję kol. www_3xE_pl.
W kwestii akumulatorów chciałbym jednak zaznaczyć, że wcale nie jest powiedziane, że musza być chińskie, wspólny zakup, to nie tylko cena, zwykle gdy kupujesz tanio, to trzy razy kupujesz... Osobiście nie kupuję nic od Chińczyków jeśli nie muszę, jesli cena ma być najniższa ale nie mamy mieć pewności co do jakości, uczciwości, rzetelności itd, to w ostatecznym rachunku może okazać się, że baterie z innego kraju niż Chiny, mogą okazać się tańsze. Jestem wdzięczny za każdą wskazówkę ale nie zamierzam robic zakupu bez sprawdzenia kontrahenta i na emocjach.
Liczy się 1. pewność, 2. cena, 3. parametry, 4. gwarancja, z moich doświadczeń wynika, że można wynegocjować dobre warunki u poważnego producenta lub przedstwiciela fabryki, jeśli się wie jak to zrobić... :)
Kwestie podatkowo - urzędowe sprawdzimy przed dokonaniem transakcji, zależnie czy zakup nastąpi w EU, czy poza nią, ponieważ regulacje prawne się zmieniają, niektóre są w trakcie zmian, inne mogą nastąpić w ciągu pół roku.
I wiem, że kol. rs232, też ma rację, niekiedy celnicy są nadgorliwi i nadinterpretują bezpodstawnie przepisy, a nawet oszukują.

Czy ktoś ma jakieś inne propozycje wspólnego projektu... ??

Pozdrowienia.
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011   

Litowe akumulatory są produkowane tylko w Chinach.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

A ja mam pytanie do Kolegów z 3xE związane z tematem który założył Bartek: http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1146

Czy kaucje (o których mowa w przytoczonym wątku) dotyczą również ogniw "litowych" ?
A jeśli tak, to czy pojedynczych ogniw czy całych pakietów ?
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

Witam,

bardzo proszę aby ten wątek dotyczył tylko propozycji współpracy, pytanie kolega mógł zadać we właściwym wątku lub wysłaś wiadomość prywatną w tej sprawie.

Pozdrowienia.
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

Witam , może tytuł wątku jest nieco mylący, ja bym zmienił na : WSPÓLNY ZAKUP AKUMULATORÓW litowo - jonowych .
Tema : "WSPÓŁPRACA ZWOLENNIKÓW EV -koncepcja projektu" jest dużo szerszy i moim zdaniem ciekawszy w porównaniu z czystą komercją jaką jest zakup akumulatorów

Pozdrawiam Adam
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Sob 10 Gru, 2011   

Popieram wypowiedź ev-drive.eu

Tak naprawdę chyba nie za bardzo istnieje koncepcja "jak to ugryźć", tzn. co i w jakim celu chcemy zrobić.
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 10 Gru, 2011   

Witam , ja bym to widział w ten sposób :
- Wątek wspólnego zakupu akumulatorów jak najbardziej celowy i trzeba go ciągnąć gdyż około 70% całej konwersji używanego samochodu to akumulatory LiFePo4 i BMS.W przypadku nowego z segmentu małych ok.40%
- Zmierzanie w dyskusji ( najlepiej w nowym temacie ) w kierunku założenia
" Stowarzyszenia Sympatyków EV w Polsce " z otwartą liczbą członków w oparciu i przy współudziale forum dyskusyjnych min. ELEKTRODA , SAMOCHODY ELEKTRYCZNE , ARBITER .
- W oparciu o pomysły członków stowarzyszenia opracowanie wspólnej strategi .
- Wybranie we wstępnej dyskusji osób, które by robiły robotę lokomotywy ciągnącej temat.

Jako tematy dyskusji na początek zacznę od moich osobistych myśli :
- jaki stopień komercjalizacji ( czy nadal robimy przeróbki garażowe czy wypracujemy wspólną szablonową konwersję nowego i używanego samochodu
- akumulatory , np.Alians Renault-Nissan wspólnie z firmą Better Place , stacje wymiany akumulatorów
- rodzaj napędu AC czy DC
- wysokość napięć
- dzięki członkom przyszłego Stowarzyszenia stworzenie rozwiązań napędów , które stały by się własnością stowarzyszenia.

To tyle moich przemyśleń na szybko

Pozdrawiam Adam
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 10 Gru, 2011   

Już jest SUPE.
O tym też jest na tym FORUM.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group