ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Przeróbka roweru trójkołowego Tolek.
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   Przeróbka roweru trójkołowego Tolek.

Dorwałem w swoje łapska, a w zasadzie wciśnięto mi do przeróbki rower Tolek.



Udało mi się zanabyć silnik 1000W 48V w rozsądniej cenie ;) Silnik został już wpleciony w koło 20 cali i wzmocnionej obręczy.





Jako ciekawostka, zaplatał to były, wielokrotny mistrz Polski w wyścigach przełajowych Grzegorz Jaroszewski. Mam tą przyjemność, ze mieszka w Żyrardowie i prowadzi tu swój mały biznesik ;) Przyznam się też, że za obręcz, szprychy i i zaplecenie koła zapłaciłem 55 zł :) . Inne firmy chciały około 200 zł.
Ze wstępnych przymiarek widzę, że będę musiał powalczyć z widelcem. Wydaje się trochę za delikatny i za wąski. Pożyjemy zobaczymy. Prace trwają ;)
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Wto 14 Lis, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

Na dostępnych w Internecie zdjęciach "Tolka" w wersji EV nie widać wzmocnień widelca więc może da radę? (Prędkości nie będą duże a widelec jest stalowy.)

Skoro to rower rehabilitacyjny to podepnij akumulatory równolegle aby mieć 24V bo przy 48V to właściciel będzie gumę palił :twisted:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Robię przełączanie napięć 24/48V na przełączniku ręcznym w obudowie akumulatorów. Kobitka sama sobie wybierze rodzaj uszkodzenia ciała ;) Przyglądałem się tym zdjęciom i nie widzę jakichś wzmocnień dla mocowania akumulatorów. Dałem koledze ten rowerek, pojechaliśmy do lasu i obserwowałem zachowanie się całego zestawu. Mocowanie koszyczka trzęsie się niemiłosiernie na wybojach. Jeśli założę akumulatory bez wzmocnienia, to się urwą. Za duże wstrząsy. Muszę to jakoś rozwiązać.
 
 
Jarek-LT 
stażysta
www.luxtech.com.pl


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 137
Skąd: KOLBERG
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Tym TOLKIEM proponuję nie przekraczać 25km/h gdyż złoży się jak parasolka, ewidentnie za mocny silnik......., nie wspominając o koszyku który nie jest przystosowany do wożenia po dziurach ciężarów większych jak 8/10kg.

LUXTECH
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Szybkość max, zawsze można przyblokować, z tym nie ma problemu. Tym bardziej, że jest małe koło, ale moment będzie faktycznie duży. Zrobię próby na 24V i zobaczę co z tym da się zrobić. To ma służyć głównie do jazdy spacerowej po lesie, więc moment się przyda. Też się obawiam o wytrzymałość, ale te rowerki w wersji elektrycznej są sprzedawane i chyba nic złego się nie dzieje. Fakt, że słabsze silniki, ale przy 24V ten nie powinien szaleć, bo fabrycznie jest 1000W przy 48V, więc przy 24V powinien mieć 250W.
Na zdjęciach widać, że mocują 4 akumulatory po dwa po obu stronach pod koszykiem.
Ja wymyślę coś podobnego, ale lepsze mocowanie. Tu jedynym problemem jest tylna oś, która się kręci cała i do niej nie ma jak się złapać. Pozostaje rama.
Pażyjom, uwidim ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Koło założone, może dziś uda się go odpalić i zrobić próbną jazdę ;)






 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

zeeltom napisał/a:
Koło założone, może dziś uda się go odpalić...

Duch spalinowców unosi się nad forum???
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

A widziałeś jak płoną kable elektryczne? :P
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011   

Cytat:
zeeltom napisał/a:
Koło założone, może dziś uda się go odpalić...


zeeltom napisał/a:

A widziałeś jak płoną kable elektryczne? :P


Ja widziałem - Koledze pod hasłem "odpalić" chodziło np o odpalenie połączeń lutowanych albo podobnych bo tak będzie przyspieszał.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Sty, 2012   

Jeździ, instalacja na pająka :) Teraz szykuję tablicę rozdzielczą. Znalazłem jakąś obudowę od modułów rozszerzeń od alarmu i to będę wykorzystywał. To będzie wyglądało mniej więcej tak: ;)








 
 
miki342
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Sty, 2012   

Pomysł trójkołowca i estetyka, jak dla mnie super, liczę na jakiś film po zakończeniu pracy nad nim :)
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012   

Zeeltom skąd masz takie fajne wskaźniki: amperomierz i woltomierz? Można to gdzieś kupić w miarę racjonalnych pieniądzach??
pzdr
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

Wskaźniki kupiłem w sklepie elektrycznym w cenie 11 i 12 zł.

miki342 napisał/a:
Pomysł trójkołowca i estetyka, jak dla mnie super, liczę na jakiś film po zakończeniu pracy nad nim :)


To gotowy rower. Ja go tylko przerabiam ;)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

Ja mam natywnie kabel z lewej strony;). Swoją drogą widzę komplet sterownik silnik goldena U Ciebie więc nie powinno być problemosów z podłączeniem. Kabelkami po kolorach i nigdy nic nie skakało nie hammerowało itd.
Obecnie chyba wysiadła mi manetka ze stacyjką bo nie mogłem dziś wogóle odpalic zestawu. Trzeba będzie spiąc niektóre kable na ktrótko. Za to zmodyfikowałem wtyczke do kabli fazowych teraz można przełaczać jak sie chce. Wcześniej wtyczka byla połaczona na trzy. Jeszcze muszę coś wykombinowąc przy halach. TU sumarycznie i tak badzo pomógł mi Tomson ( za co jestem wdzięczny niezmiernie) uświadamiając pewne spawy. Stąd jutro ruletka przewodowa od nowa.

Pozdrawiam:).
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

Dłubaniny ciąg dalszy ;)


















Pudełko pomalowane na srebrno. Mocowanie, jak zwykle u mnie, na uchwyty do rur :D
Praktycznie wszystko, poza akumulatorami mam w jednym miejscu, włącznie z kontrolerem. Jedyne dłuższe kabelki będą szły do akumulatorów pod koszykiem, bo tam znalazłem fajne miejsce, gdzie się mieszczą, jakby tam były przewidziane. Czekam jeszcze na światełka ledowe i będzie jakby po robocie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group