ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
smog elektromagnetyczny
Autor Wiadomość
snajper
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   smog elektromagnetyczny

Spotkałem dzisiaj kolesia, którego podejrzewałem, że jest inaczej zdrowy na głowę. Pytam go czym się teraz zajmuje, on mówi że sprzedaje i serwisuje samochody. Próbuję go więc „nawrócić” na elektryczne. On mi na to, że się nie przyjmą, bo są bardziej szkodliwe od spalinochodów (nie tylko dla samego kierowcy) ze względu na smog elektromagnetyczny i rysuje mi Armagedon gdyby jeździło tyle elektrycznych, co obecnie spalinowych.
http://www.poradnia.pl/sz...ktroniczny.html

Coś jeszcze bredził, że wpływały by one w korkach na siebie wzajemnie, prawie uniemożliwiając jazdę. Tego było dla mnie za wiele. Pomyślałem sobie: Nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi cię na swój poziom, a potem przebije doświadczeniem.

Czy ktoś ma inne, lub w ogóle jakieś zdanie, na ten temat ?
 
 
Notoco 
młodzik
a na co mi tytuł?


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 74
Skąd: KRK lub NL
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Generalnie termin "smog elektroniczny" instnieje i jest jak najbardziej faktem naukowym :)
Ale to o czym on mowi to BREDNIE :)
Natezenie pola E/mag wylicza sie z mocy transmisyjnej urzadzenia.
NP telefon nadaje z moca max 0,125W. Samo urzadzenie uzywa 10x wiecej mocy.
W przypadku silnika moc urzadzeni ktore "jest zamieniane na transmisje" jest promilem mocy urzadzenia.
Na dodatek sila pola ma w mianowniku 4*Pi*R2 - czyli maleje z kwadratem odleglosci.
Wazne jest tez jakie czestotliowsci i na jak szerokim zakresie one powstaja.

Czyli telefon z moca 0,125W bedzie szkodzil 100x wiecej niz 100 10Kw silnikow ... (tak na oko bo niechce mi sie liczyc :)
No chyba ze ktos bedzie trzymal glowe przy silniku.
Poza tym wszystkie silniki sa W samochodach czyli dodatkowo sa "tlumione" przez metalowe konstrukcje.
Moce o ktorych mozemy mowic ze sa szkodliwe to KW mocy transmisyjnej (stacje radiowe i transmisyjne).


Teraz krotko
Tak - bedzie beda wieksze zaklucenia (moze stare radia to odczuja - LW)
NIE - nie bedzie armagedonu :)

Ja mysle ze ten gosc pierwsze co musi zrobic to zrezygnowac z Tel kom (oj szkodliwe) a potem z komputera, telewizora, mikrofali, swietlowek, i ... pradu w domu .... i niech szuka jaskini i wystruga sobie kolka na wozu ktore beda ciagnac stare woly....


EDIT
A tu troche teorii ktora znalazlem na szybko... jak by ktos chcial policzyc dokladnie :)

http://www2.rohde-schwarz...50/1MA85_4e.pdf
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Przecież każdy spalinowiec jest pełen komputerów, innej elektroniki i zmiennych prądów z impulsami, tam na prawdę jest wielki smog elektromagnetyczny; w EV (szczególnie DC) jest o wiele mniej.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Bardziej szkodzą różne urządzenia wokół nas (szczególnie komórki trzymane tuż przy mózgu-bardzo delikatnym organie człowieka) niż elektryczne samochody.
Zresztą w spalinowym jest układ zapłonowy generujący krótkie impulsy wysokiego napięcia, bardziej szkodliwe niż stałe 250V czy nawet zmienne z falownika.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Gru, 2011   

Oj tam oj tam... zawsze znajdzie się jakiś mądrala. Olać :)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   

Zawsze znajdą się tacy ludzie którzy wykreślą armagedon od pól elektromagnetycznych... Możecie mi wierzyć - kiedyś jak pracowałem w innej branży (pomiary elektryczne instalacji elektrycznych) to spotkałem na jednym z obiektów kobietę która mi pokazywała przebarwienia na rękach od tego "że ją sąsiad prądem zalewa"... Nie była napewno normalna i w rozmowę się nie wdawałem bo miałem zakaz od szefa ale są tacy ludzie - miałem okazję też obcowac z klientką która sobie kazała kłaść w ścianach przewody ekranowane bo bała się pola elektromagnetycznego... Niestety ta miała poprostu za wiele pieniążków.... Ja bym nie tyle olał jak poprostu nie reagował...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

Nostusek napisał/a:
to spotkałem na jednym z obiektów kobietę która mi pokazywała przebarwienia na rękach od tego "że ją sąsiad prądem zalewa"...

http://www.youtube.com/watch?v=MjPrbJpPz9I
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group