ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Skoda Octavia Green E Line
Autor Wiadomość
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   Skoda Octavia Green E Line

"Inżynierowie Skody zadbali jednak o to, by Octavia Green E Line nie była na ulicach „cichym zabójcą”. Spod maski generowany jest dźwięk pracującego silnika spalinowego, który ma ostrzegać pieszych przed zbliżającym się samochodem. Na marginesie warto zauważyć, że elektryczna Skoda wydaje dźwięk motoru sześciocylindrowego – plus pięć do ego kierowcy."
He He - dobre :)
Więcej na: http://moto.wp.pl/kat,551...,wiadomosc.html
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

A nie lepiej by było, gdyby przed automobilem biegł człowiek z czerwoną chorągwią? To już sprawdzano onegdaj (drzewiej?).
A trochę bardziej serio: natężenie dźwięku powinno być kontrolowane podczas corocznego przeglądu technicznego. I jakieś kary/mandaty za zbyt cichą jazdę - podobnie jak za brak oświetlenia!
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Nie ma się co śmiać (mam znajomą, która jest niewidoma, dla niej cichobieżne auto jest bardzo niebezpieczne!).
Zresztą taki sam problem był w połowie XX wieku, gdy w Polsce wprowadzano "cichobieżne tramwaje" (te stare hałasujące złomy, które jeszcze kursują po miastach są właśnie cichobieżne w porównaniu do wcześniejszych modeli). Było bardzo wiele wypadków, bo piesi i kierowcy musieli się przyzwyczaić, że pojazd szynowy może być tak cichy.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Nowe drogie spalinowe MERCEDESY, TOYOTY i wiele innych na wolnych obrotach są też niesłyszalne.
Torowisko nie jest placem spacerów.
Kierowca ma widzieć i reagować na pieszego. a pieszy ma pilnować się by być zgodnym z przepisami np. światła, "prędkość" itp..
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Nowe drogie spalinowe MERCEDESY, TOYOTY i wiele innych na wolnych obrotach są też niesłyszalne.
Torowisko nie jest placem spacerów.
Kierowca ma widzieć i reagować na pieszego. a pieszy ma pilnować się by być zgodnym z przepisami np. światła, "prędkość" itp..


I wszyscy muszą używać tego co Matka Natura kazdemu dała - MÓZGU! I w myśl przysłowia - "patrz jak robisz" a nie "rób jak patrzysz". Wiele osób zarówno po stronie pieszych jak też kierowców zachowuje się jakby różnili się dwoma genami od ameby - nie myślą nad tym co robią na drodze... A czy to tak naprawde dużo choćby telefonem z włączonym wyświetlaczem machać jak się idzie nieoświetloną drogą żeby było widać że tam jesteśmy? Albo nie jeździć jak cwaniaki samochodem - slalomem i pełnym gazem po mieście? Nie raz dojeźdzałem równo do świateł z typem co jechał jak wariat a ja spokojnie...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Nostusek napisał/a:
...Nie raz dojeźdzałem równo do świateł z typem co jechał jak wariat a ja spokojnie...

Kiedyś jechałem trasą Kielce - Częstochowa i ok 30 km przed Częstochową minął mnie jakiś "cwaniak", a raczej cwaniara srebrnym BMW, a i tak przy wjazdówce spotkaliśmy się na światłach :P
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group