ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój nastepny samochód to będzie Amper albo Volt :)
Autor Wiadomość
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Mar, 2012   Mój nastepny samochód to będzie Amper albo Volt :)

Witam, już dzisiaj mozna za ok. 50tyś zł kupić elektryczny Volt. A za kilka lat będzie bardziej dostępny. Ale policzmy sobie. Na samym ładowaniu z gniazdka Volt przejedzie dziennie ok. 50km, gdzie to kosztuje ok. 5zł/100km. Więc rocznie przejedzie 12000km za ok. 600zł.
Po 5 latach wydamy 3000zł na energię. Całkowity koszt z zakupem auta to 53tyś zł.
A teraz kupujemy porównywalny , dosyć spory samochód , tak samo wyposażony, skóra, klima i pełno bajerów....może Lexus? Pali ok. 8 l/100km, co po roku na 12000km bedzie kosztować ok. 5500zł , a po 5 latach ok. 27500zł. Więc aby to samo wydać po 5 latach musimy kupić Lexusa za 25500zł.
 
 
rs232 
stażysta
EV designer


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 170
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 14 Mar, 2012   

Wybacz towarzyszu ale twoje porównanie Volt vs Lexus to taka sama analogia jak Taczka vs HondaCRX.

Po pierwsze Volt'a cieżko nazwać samochodem, to inna wersja CityEl'a i nic wiecej, po pierwsze przeznaczony jest do jazdy typowo miejskiej jak sam piszesz 50km. Natomiast Lexusem możesz na jednym baku wybrać sie w podróż z Zakopanego do Gdańska i jeszcze sie rezerwa nie będzie świecić nie mówiąc już o nieporównywalnej klasie bezpieczeństwa lexusa. Przypominam że strefa zgniotu Volt'a kończy sie na jego tylniej szybie.

Jak chcesz porównywać to może pojazdy tej samej klasy - przynajmniej weźmy pod uwage zasięg.

Osobiście jeżeli miałbym wydać 50 tys zł to na pewno nie na Volt'a, za toką kwote spokojnie można przerobić auto spalinowe na elektryczne lub po prostu kupić fabryczny gotowy używany samochód elektryczny 4 osobowy o zasiegu przynajmniej 150km na jednym ładowaniu, nie mam linka ale ostatnio na portalu aukcyjnym było autko 1,5 roczne elektryczny SUW o zasiegu 400km/na jednym ładowaniu w cenie 70 tys. zł :)
_________________
Osprzet dla EV - zadaj pytanie ja odpowiem.
iBMS - Battery Monitor System
Balancer Li-Pol Li-Ion
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Mar, 2012   

mówię o tym samochodzie:
http://www.chevrolet.pl/w...rolet-volt.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Volt
http://www.motofakty.pl/a...rzeniowych.html
Na rynek europejski to chyba to samo pod nazwą Amper
Był test na TVNturbo, moim zdaniem rewelacja, cisza, komfort, super muzyka, sama radość. Kiedyś sobie taki sprowadzę ze stanów. Może być po stłuczce...jak zwykle;)
Co ciekawe, całe menu i oprogramowanie na wyświetlaczach posiada fabryczną wersję w języku polskim :)
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 68
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 14 Mar, 2012   

Za 50k,chyba w Ameryce po dzwonie.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Śro 14 Mar, 2012   

raczej 50 000 $, ja niestety nie zarabiam w $ tylko w zł, gdyby chodziło o 50 000zł to było by opłacalne
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Mar, 2012   

http://otomoto.pl/chevrolet-volt-C23295139.html


jeszcze wczoraj widziałem po małym dzwonie z USA za 50 tyś.
Ale ja pisze , że za kilka lat kupię. :)

Tu aukcje w USA:
http://www.crashescars.co..._crashes]=&lot=
 
 
czarodziej 
młodzik


Wiek: 55
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Nowa Wieś Ujska
Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Jak dla mnie Volt i Ampera (to samo auto) to idealne rozwiązania. Do ok. 50 km jeździ na tanim prądzie. Tyle mniej więcej większość ludzi pokonuje jednego dnia. A jak ktoś chce więcej to jest zbiornik paliwa i agregat pod maską, ładuje aku. i jedzie dalej... tyle, że na benzynce.
Dotychczasowe rozwiązania hybrydowe to jakiś dziwny wynalazek, producenci chwalą się, ze niby to mało pali i mało smrodzi, ale jakoś, ani jedno, ani drugie do końca się nie sprawdza. Użytkownik nie może sam zdecydować na jakim napędzie chce jechać. Mądre auto samo za niego decyduje Cena tych aut skutecznie odstrasza. Ludzie to kupują chyba tylko po to, żeby sobie humor poprawić.
tak jak napisałem do 50 km na prądzie jest ok. A jak skończy się prąd to do domu lub gniazdka na benzynie można się pokulać.

Żeby jeszcze tylko trochę mniej kosztowało, byłoby super. póki co inwestycja nieopłacalna.
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

czarodziej napisał/a:
Dotychczasowe rozwiązania hybrydowe to jakiś dziwny wynalazek, producenci chwalą się, ze niby to mało pali i mało smrodzi, ale jakoś, ani jedno, ani drugie do końca się nie sprawdza.

Dlatego jeśli kupować hybrydę to po to, żeby wywalić tego spalinowca i przerobić na w pełni elektryczny.
 
 
rychuxxl 
początkujący



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 48
Skąd: Sośno / Bydgoszcz
Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Rudzik6 powiedz mi w jaki sposob wyszlo ci te 5zl/100km? Mi wychodzi ponad 3xtyle a licze tak : 16kWh * 0,6z//kWh /60km=0,16zl/km czyli 16zl/100km no chyba ze cos zle licze to prosze mnie poprawic. Oczywiscie trzeba by do kosztow doliczyc wymiane akumulatorow chociaz tu producent daje gwarancje 160000km o ile dobrze zrozumialem wiec dosc sporo.
_________________
SHL-ev
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Brawo Szwed. Popieram.

rychuxxl:
Złe liczenie; pojemność akumulatorów, to jedno, a energia zużyta to inna sprawa.
W spalinowym mówimy o spalaniu, a nie o wymianie zbiornika, tłumików, ani chłodzenia itp..
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
rychuxxl 
początkujący



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 48
Skąd: Sośno / Bydgoszcz
Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Ja tez nie mowie o wymianie podzespolow w spalinowym do napedu zuzywa sie paliwo a w elektrycznym energie zgromadzona w w akumulatorach to jest jasne tyle ze te 5zl/100km jakos nie wiem skad sie wzielo
_________________
SHL-ev
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Te 5zł co tak wszyscy chwala bierze sie z cen pradu i ilości kwh na 100km.
Tyle że auto z kwasowymi zużyje go wiecej z litowymi mniej-mniejsze straty w procesie przemiany.
Mnie wychodzi miasto 24kwh,trasa 16kwh i jak ładujesz na nocnej to wychodzi 7 albo 5zł/100km

stąd sie bierze.

Ta cena to tylko prąd,a koszt z wymiana baterii bedzie na poziomie 20-25zł/100km-to zależy ile km wyjeździsz i ile auto by paliło na benzynie (by porównac-oszczędności/straty ),wiec ta cena jest zmienna i dla każdego bedzie różna.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
rychuxxl 
początkujący



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 48
Skąd: Sośno / Bydgoszcz
Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

No tak taryfa nocna znacznie obniza koszty ale i tak w przypadku Volta ktory na przejechanie 60km potrzebuje 16kWh wychodzi 8,8zl/100km
_________________
SHL-ev
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Tak ma w specyfikacji? to wychodzi 27kwh/100km.
Po mieście to moze ale tez nie bardzo, bo tam sa nowoczesne rozwiazania jak i lepsze baterie jak moje więc nie wierzę w takie zużycie,tyle to powinno wyjść w trasie 16kwh ale na 100km.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
rychuxxl 
początkujący



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 48
Skąd: Sośno / Bydgoszcz
Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Nigdzie nie znalazlem ile kWh zuzywa jest tylko wzmianka ze na pelnych aku -16kWh przejedzi okolo 60km (od 40 do nawet 80km) wiec tak wnioskuje ze tyle zuzywa.
_________________
SHL-ev
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group