ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Ładowanie akumulatorów żelowych 3x12V 7Ah
Autor Wiadomość
RST
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2012   Ładowanie akumulatorów żelowych 3x12V 7Ah

posiadam trzy w/w akumulatory i jestem na etapie kompletowania osprzętu do mojego pierwszego roweru ze wspomaganiem (silnik szczotkowy w przednim kole 36v)
Podpowiedzcie mi proszę jak ugryść temat prawidłowego ładowania tych akumulatorów
(jaką ładowarkę zastosować? na12v równolegle, czy 36v szeregowo?) mozecie coś doradzić.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2012   

Ładowarka do żeli na 36V, na allegro w granicach 90 zł z przesyłką.
Możesz je do łądowania przepinać równolegle na 12V, ale musi nadal być ładowarka do żeli, w tym przypadku na 12V.
 
 
aniski 
początkujący


Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 8
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 15 Lut, 2014   

Mam pytanie odnośnie ładowania akumulatorów połączonych szeregowo, więc podepnę się pod ten temat.

Mam dwa pytania.

1 Mój pakiet składa się z 3 akumulatorów Green Saver a mam prostownik PIROTEC z opcjami ładowania PB AMG i Żel. Która opcja będzie dobra Żel czy AMG?

2. Pakiet jest połączony szeregowo. Czy mogę ładować pojedynczo poszczególne akumulatory bez wypinania ich z obwodu i uszkodzenia pozostałych?
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Sob 15 Lut, 2014   

1. Nie wiem czym się różnią te opcje ładowania, ale do twoich aku wybrałbym żel.
2. Pojedyńczo tak
 
 
aniski 
początkujący


Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 8
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 15 Lut, 2014   

matii000 napisał/a:
2. Pojedyńczo tak


ale bez wypinania ich z szeregu ( bo nie chce mi się każdorazowo rozkręcać przewodów)?

matii000 napisał/a:
1. Nie wiem czym się różnią te opcje ładowania, ale do twoich aku wybrałbym żel.


z instrukcji nic nie wynika poza prądem ładowania dla żel 1A dla amg 2A (przy normalnym ładowaniu)
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Sob 15 Lut, 2014   

Jeżeli różni się tylko prądem ładowania to śmiało wybierz tryb AGM ,dwa razy szybciej ci naładuje. Jaka pojemność tych akumulatorów? Tak bez wypinania z szeregu, ale tylko w przypadku ładowania pojedynczo aku.
 
 
aniski 
początkujący


Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 8
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 15 Lut, 2014   

pojemność to 20ah
tak dla ścisłości to ładowarka dla żeli ma 1A dla normalnego i 4 A dla szybkiego ładowania a AGM 2A dla normalnego i 8A dla szybkiego
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Sob 15 Lut, 2014   

Te aku można ładować prądem do 0.3C czyli 4A będzie jak znalazł. 8A to już zbyt dużo max około 6A. Polecam ci dokupić ładowarkę na 36v a co jakiś czas wyrównywać równolegle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group