ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
poziomka z rolką
Autor Wiadomość
Mirek K.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012   

koncki napisał/a:
Podłączyłem sobie dzisiaj silnik pod jeden akumulator i wyszło mi, że rower przyjemnie przyspiesza i osiąga prędkość ok. 25 km/h z pedałowaniem. Stąd wniosek, że dobrze byłoby przełączać pakiety na połączenie szeregowe i równoległe. I tu mam pytanie - czy takie przełączanie nie zaszkodzi akumulatorom (litowo - polimerowym)? Wyszłaby wtedy konfiguracja 4s2p. Od razu zastrzegam, że nie chcę za bardzo kupować jakiegoś regulatora, bo ten zestaw traktuję jako tymczasowy.

Bezględnie kup nawet najprostszy regulator za 50zł. Inaczej tym pomysłem zniszczysz sobie aku. Niestety zabawa szereg - równolegle bez zabezpieczenia przed zbyt dużym spadkiem napięcia jednego z pakietiu zniszczy obydwa.
Baterie LiFePO4 są bardzo wrażliwe na całkowite rozładowania, niszcząc je bezpowrotnie.
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

Dzięki za ostrzeżenie. Mój główny opór przed regulatorem wynika z tego, że nie chcę mieć dodatkowej manetki. Najlepiej gdyby regulator obsługiwał silnik wyłącznie w trybie PAS. Co do rozładowania aku, to cały czas kontroluję napięcie podczas jazdy. I chętnie założyłbym sobie jeszcze odcięcie na aku przy spadku napięcia poniżej 3v na ogniwo. A póki co nie jeżdżę, więc aku nic się nie stanie :wink: .
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Sob 21 Lip, 2012   

mmoto napisał/a:
I jak te akumulatorki? Dają radę?

Akumulatorki dają radę :lol: Nawet nie wiem jaki mam na nich zasięg, bo z braku czasu trudno mi je wyładować do końca. Na pewno jest to więcej niż 20 km, oczywiście z pedałowaniem. Niedługo skończy mi się urlop, to pojadę rowerem kilka razy do pracy - prawie 30 km i będę mógł więcej powiedzieć o zasięgu itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group