ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
ładowarka do aku żelowych - nada się?
Autor Wiadomość
galahad 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   ładowarka do aku żelowych - nada się?

Witajcie

Posiadam taką ładowarkę elektroniczną:





ma ona duży zakres od 1.2 Ah
i zastanawiam się czy mogę nią ładować akumulatory żelowe czy powinienem kupić jakąś specjalną ładowarkę?
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Te 120Ah to naładuje po tygodniu lub dwóch pracyu, ale nadaje się do żelowych i do AGM-ów czyli do wszystkich VRLA (oczywiście one wszystkie są kwasowo-ołowiowe); jedynie klasyczne kwasowo-ołowiowe wymagają innych napięć itp..
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
galahad 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Aku samochodowy 50Ah ładuje krócej niż zwykły prostownik....
może nie doładowuje...
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Ładowarka z Lidla - mam identyczną - ma jedną wadę - powyżej 13V w z kawałkiem obniża prąd z 3,8 do 0,8A i końcową fazę ładowania realizuje powoli... I nie doładowywuje do zastosowań cyklicznych bo ładuje do 14,5V max. Do tego mocniej padniętych akumulatorów nie jest w stanie "podnieść" i przywrócić do życia...

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Te 120Ah to naładuje po tygodniu lub dwóch pracyu


No Panie Zbyszku - 120Ah / 3,8 A = ok 31,58 h - w zaokrągleniu 32 godziny więc o jakich tygodniach tu rozmawiamy?
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
galahad 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Nostusek napisał/a:
... I nie doładowywuje do zastosowań cyklicznych bo ładuje do 14,5V max....


tzn? chodzi o to, że jeśli mam 2 aku po 12V połączone na 24V to muszę je spiąć na 12 V a nie na 24V....
czy masz coś innego na myśli?
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

0,8A przemnóż przez tygodnie, to Ci wyjdzie, albo przy ciut wyższym napięciu jeszcze mniejszy prąd.
1,2Ah nie może być ładowana tak dużym prądem jak 3,8A.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
kojack 
początkujący
kojack



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 42
Skąd: Małopolska
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Używam takiej do ładowania żelków 12V 20Ah - spokojnie daje radę. Można jej dać tryb ładowania zimowego i wtedy ładuje do 14,7V. Padniętych rzeczywiście nie podniesie bo elektronika kontrolująca proces ładowania jest zasilana właśnie z podłączonego akumulatora. Jak napięcie jest za niskie to się nie włączy.
 
 
Trotelec 
początkujący


Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Witam. A co sądzicie o TEJ ładowarce, warto stosować takie wynalazki? Cena nie jest szokująca.
 
 
nazir2810
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Ładowarka UltiPower 2A 36V do rowerów elektrycznych - odwrotnego pulsu 7 etapowa zależy do czego potrzebujesz ładowarki? według mnie jest dobra i tania i dodatkowo transformatorowa ,co według mnie jest zaletą ,używam podobnej tyle że 2x droższej firmy datatool na 12v ma praktycznie te same opcje,ja używam do doładowywania akumulatora podczas nie używania motocykla(alarm imobilaiser )ciągną prąd . używam tego od 3 lat w 1 aku siła rozruchowa przy używaniu jest wyższa niż w nowym pojemność na pewno nie spadła. jedyna wada jaką zauważyłem jet to iż w mrozie ładowarka dostaje przekłamania na temat pojemności akumulatora i np zamiast 10ah pokazuje 4 ah że ma akumulator i doładowywuje go do tej pojemności. po ugrzaniu akumulatora do temp pokojowej dalej ładuje. używam to w bezobsługowym aku chyba kwasowym hermetycznym .moje zdanie jest takie dobra ładowarka ,ale do nie za dużych pojemności 75-80ah max cena bardzo atrakcyjna
 
 
rymi
początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 43
Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Trotelec napisał/a:
A co sądzicie o TEJ ładowarce, warto stosować takie wynalazki?


Pytałem się ich o nią - jest dostępna na zamówienie. Czas oczekiwania około miesiąca.


Co do ładowarki od razu na napięcie 36V to niepolecam. W takim przypadku akumulatory ładują się od razu i nie równo [żadne ogniwo nie ma takich samych parametrów]. Lepiej zbudować sobie układ z balanserem 12V albo ręcznie samemu ładować osobno każdy z trzech akumulatorów.

Ja prawdopodobnie kupię tą ładowarkę, ale w wersji 12V [mam już ładowarkę od zestawu {36V} ale ładuje mi ona tylko do 13,8V].
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Te 120Ah to naładuje po tygodniu lub dwóch pracyu, ale nadaje się do żelowych i do AGM-ów czyli do wszystkich VRLA (oczywiście one wszystkie są kwasowo-ołowiowe); jedynie klasyczne kwasowo-ołowiowe wymagają innych napięć itp..
_________________


Zbyszek Kopeć napisał/a:

0,8A przemnóż przez tygodnie, to Ci wyjdzie, albo przy ciut wyższym napięciu jeszcze mniejszy prąd.
1,2Ah nie może być ładowana tak dużym prądem jak 3,8A.


Pan się zdecyduje czy chodzi Panu o 1,2Ah czy 120 Ah w końcu?

1,2 Ah prądem 0,8A naładuje w 1,5 godziny
120Ah prądem 3,8A naładuje w około 32 godziny.
120Ah prądem 0,8A naładuje w 150 godzin czyli 6 dni i 6 godzin...

Jeżeli juz chce się Pan dowiedzieć jaką baterię ta ładowarka naładuje w tydzień to Panu policzę:

3,8A prądu ładowania x 168 godzin bo tyle ma tydzień = 638,4 Ah
3,8A prądu ładowania x 336 godzin bo tyle mają 2 tygodnie = 1276,8 Ah

Chętnie przeprowadzę z Panem rozmowę poprzez PW lub Gadu-Gadu lub Skype aby nie robić śmietnika koledze w jego temacie.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
nazir2810
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

a ładowarki od laptopów?
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Ładowarka do laptopa to najzwyczajniejszy w świecie zasilacz a precyzyjniej - przetwornica impulsowa. Przy zachowaniu zgodności napięć zasilacza i akumulatora da się naładować akumulator kwasowy, do ogniw Lixx bez dodatkowej infrastruktury w postaci limiterów napięcia i prądu oraz reszty zabezpieczeń się nie nada bezpośrednio...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
nazir2810
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

a taka ładowarka? http://allegro.pl/intelig...2368090296.html
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

Kwasiaki jak najbardziej naładuje ale jeżeli dobrze się doczytałem na jej obudowie na zdjęciu to ma 1,2A na wyjściu... Więc duży akumulator będzie ładowała baaardzo długo.. akumulator 1,2Ah naładuje w około godzinę. Po drugie - CENA JEST Z KOSMOSU!

Ja za chyba 180 - czy 200 zł kupiłem ładowarkę STCL która ma możliwość ładowania prądem 4,6, 8 lub nawet 12A - i to są prawdziwe prądy generowane z tej ładowarki co miałem okazję sprawdzić...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group