ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
dylemat: akumulator LiFePO4 do skuterka
Autor Wiadomość
e-fka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2012   dylemat: akumulator LiFePO4 do skuterka

Cześć

Planuję kupić skuterek-hulajnogę elektryczną (mam problemy z chodzeniem).
Mam do wyboru model z tradycyjnymi akumulatorami żelowymi oraz z LiFePO4 (36V, 20AH). Tutaj można zobaczyć:
www.motokolobezky.cz/cs/e...-lifepo4-detail

Ten drugi umożliwi oczywiście większy zasięg mojego pojazdu, co jest dla mnie bardzo ważne, jednak cena powoduje, że wybór jest dla mnie bardzo trudny.

Mam do Was pytanie, czy jest szansa, że akumulatory LiFePo4 za rok, dwa potanieją (tak jak to się dzieje np. ze sprzętem komputerowym).
To znaczy czy sensownie byłoby kupić na razie wersję tradycyjną a za jakiś czas jak te baterie się upowszechnią zrobić sobie "upgrade" :-) ? Nowinki techniczne są zawsze drogie, tylko nie wiem właśnie czy ten akumulator to taka nowość, za którą teraz sporo przepłacę, czy też to jest już ustabilizowana na rynku technologia, która po prostu tyle kosztuje.

Dziękuję za wszelkie Wasze porady,

Efka
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012   

Lifepo4 są już na rynku od jakichś 2 lat. Tanieją obecnie L-ion ale żeby to był taki straszny spadek to nie powiem. Dobrej klasy ogniwa trzymają swoją cenę - Chińskie podróbki za to lecą na łeb na szyję z cenami. Mam na biurku własnie baterię do telefonu - napisane na niej jest że to Li-polymer 3,6V 4950mAh a działa identycznie długo jak moja stara oryginalna li-ion 3,7V 1100 mAh. Dzwi tez fakt że pojemność większa ponad 4 razy a wymiary identyczne :)
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2012   

Kiedyś na płocie było napisane p..., chciałem polizać i mi drzazga w język wlazła ;)
 
 
e-fka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2012   

Nostusek, dzięki za odpowiedź :-) . Czyli rozumiem, że szybkiego postępu raczej nie ma się tutaj co spodziewać... Szkoda :mrgreen: . Te baterie ciągle są chyba jednak rarytasem, bo z tego co widzę w Polsce są jeszcze bardzo słabo dostępne...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group