ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Budowa bateri z Hobby King
Autor Wiadomość
dagor200 
początkujący


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 48
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Czy zajrzałeś do panelu klienta kilka dni po zakupie? Tam jest status przesyłki czyli data i numer nadania. Jak go nie ma to trzeba odrazu interweniować. Ja zamówiłem już 3 przesyłki z HK i największy problem miałem z polską pocztą. A największy ból to cło i vat.
 
 
Jarek-LT 
stażysta
www.luxtech.com.pl


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 137
Skąd: KOLBERG
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Opisz coś więcej, mam zamiar zamówić kilka gratów i być przygotowany i świadomy najgorszego scenariusz czyli czasu trwania, VAT + cło. :wink:
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Jarek-LT napisał/a:
Opisz coś więcej, mam zamiar zamówić kilka gratów i być przygotowany i świadomy najgorszego scenariusz czyli czasu trwania, VAT + cło. :wink:

W takim razie poczuj się uświadomiony i bądź przygotowany na niespodzianki (choć ciągle mam nadzieję że tylko ja miałem takiego pecha (ale jak to mówią nadzieja matką głupców )).
Z cłem i Vatem to nigdy nie wiadomo więc też trzeba być przygotowanym i w zasadzie mieć je wkalkulowane w cenę .

Nie nie zaglądałem do panelu klienta bo w zasadzie z natury zakładam że ludzie jednak są uczciwi i poważnie podchodzą do interesów (zwłaszcza takiej firmy). Ale jakoś nie wydaje mi się by to coś zmieniło (i tak robili co chcieli) .
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

A czy czasem jakieś przedmioty z zamówienia nie były na backorder albo bliskie wyczerpania kiedy składałeś zamówienie? Jesli tak, to na takie zamówienie można czekać pare miesięcy jeżeli w ogóle kiedykolwiek będzie zrealizowane.
 
 
dagor200 
początkujący


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 48
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Zamawianie w sklepie HK to ryzyko. Mają przecież świadomość, że osobiście nikt do nich z Polski nie pojedzie się awanturować a policja umorzy sprawę. Moje spostrzeżenie przy zakupie.
1. Lepiej podzielić zamówienie na kilka przesyłek dlaczego ?
a) 2kg kosztuje 27$ 4kg-66$ 6kg-92$
b) mniejszy ból jak coś zaginie
c) większe prawdopodobieństwo że któraś przesyłka ominie cło+vat cło 5% vat 23% w przybliżeniu
2. Problem z cłem. Żądają przetłumaczoną fakturę. Nie znam angielski więc tłumacz google wystarczył. Przerobiłem html na pdf i wysłałem emailem. Fakturę skopiowałem z panela klienta. Kontakt tel. z urzędem celnym fatalny ale się udało. tel wziąłem z internetu ten ktory podali w piśmie nie działał.
3. Problem poczta polska. Czekałem 3 tyg na przesyłkę okazało się, że ona dawno już na mnie czeka na poczcie tylko, że nikt mnie nie poinformował. Kontakt z HK przez czat bez problemowy ale jezyk ang konieczny google nie pomoże.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

nanab napisał/a:
A czy czasem jakieś przedmioty z zamówienia nie były na backorder albo bliskie wyczerpania kiedy składałeś zamówienie? Jesli tak, to na takie zamówienie można czekać pare miesięcy jeżeli w ogóle kiedykolwiek będzie zrealizowane.


Podchodziłem do zakupów świadomie i zwracałem uwagę na stan . Wszystko było oznaczone jako IN STOCK 10+ . Zresztą na moje zapytania odpowiadali że wysłane . Ja się naciąłem ale zemną takie numery przechodzą tylko raz ). Dla mnie koniec tematu . Opisałem tylko co mnie spotkało . Zakupy w HobbyKing tylko na własne ryzyko .
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

To musiał być jakiś przypadek albo wyjątek potwierdzający regułę.
Jestem stałym klientem od lat, wielu mam znajomych też stałych klientów. Fora i opinie sklepu znam i naprawdę, ale problemy zdarzają się z nimi bardzo, bardzo rzadko.

Pozostaje się łączyć w bólu, ale też pamiętać, że na drugim końcu kija są bardzo zadowoleni klienci :)
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

panowie w którym miejscu można opisać inną wartość paczki w hobbym?
 
 
dagor200 
początkujący


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 48
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Ostatnie okienko. Pod opisem zamówienia możesz procentowo zmniejszyć wartość paczki. Ale nie wiem czy jest sens bo jak przejdzie na cło to zażądają i tak rachunek.
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

...kurna nie wiem gdzie
macie jakiś zrzut ekranu?
niema sensu zmniejszać wartości?- może jest mniejsze prawdopodobieństwo,że nie przejdzie na cło jak będzie mała wartość ?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

Jeśli zadeklarujesz wartość wyższa niż próg - będą clić bo takie są przepisy.
Jeśli zadeklarujesz wartość mniejszą niż próg - może nie będą clić jeśli paczka nie zwróci czyjejś uwagi.

No chyba, że waży 8 kilo a deklarujesz ją na 10$ ;)
Bo to wcale nie jest dziwne i podejrzane :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

to jasne,że 10 kilo wzbudza zainteresowanie
a jaki jest próg 23$ ?
no i za cholerę nie mogę znaleźć tego "okienka" w hobbym
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

Jest, jest, trzeba poszukać :)



22$ limit jest, z tego co mi się wydaje.
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

chyba przy pierwszym zamówieniu niema tej opcji
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Śro 28 Lis, 2012   

Ale widzę postępy w NL są już jakieś ładowarki

http://www.hobbyking.com/...Warehouse_.html
Ostatnio zmieniony przez kondzio927 Czw 29 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group