ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
electric odyssey w C-ZERO, widzieliście?
Autor Wiadomość
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   electric odyssey w C-ZERO, widzieliście?

Panowie wyjechali w podróż dookoła świata Citroenem C-Zero

obszerna relacja na FB:

https://www.facebook.com/electric.odyssey

tutaj jest gdzie się aktualnie znajdują;

http://www.electric-odyss...see/le-parcours

a z tego wynika, że jutro będą w POLSCE :D :)
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   Re: electric odyssey w C-ZERO, widzieliście?

highend napisał/a:

a z tego wynika, że jutro będą w POLSCE :D :)

To tutaj chyba dłużej zostaną, chociaż całkiem słoneczne dni, więc jak wzieli baterię słoneczną, to w tydzień może do Niemiec dojadą do jakiegoś działającego gniazdka EV :)

No chyba, że mają jakąś nieoficjalną mapę punktów EV w Polsce, zresztą w McDonaldach na pewno im pozwolą podpiąć przedłużacz, bo lapa zwykle się dawało reanimować i WIFI też tam działało;) W KFC też...
Ostatnio zmieniony przez eneuro Wto 11 Wrz, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

Ciekawe czy szykuje się jakiś komitet powitalny i czy jest szansa gdzieś Ich namierzyć ??


BTW: temat był już kiedyś rzucony ale "umarł" (lekko pokrył się kurzem) ;)
http://forum.arbiter.pl/v...der=asc&start=0
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

faktycznie, ale tam temat zboczył ;) co nieco na to kto komu daje (prąd) albo i nie, no i jak smakuje prąd ;)

ja bym im dał prądu koło Tychów - ale oni jadą nieco wyżej zapewne nie będą odbijać od Katowic 20km w dół....

Tak czy siak nawiązując do offtopa - dziś np podjechałem na shell'a żeby zakupić 4-ropak;) i podlatuje obsługa i pyta diesel czy benzyna, a ja mówię, że jak coś to tankuję prąd - na to facet mówi, że no problem i pokazuje dwa gniazdka koło drzwi na zewnątrz stacji i że jak potrzebuję to żebym brał (no ale nie potrzebowałem). Ale mnie zaskoczył! ;)
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   Re: electric odyssey w C-ZERO, widzieliście?

eneuro napisał/a:

No chyba, że mają jakąś nieoficjalną mapę punktów EV w Polsce, zresztą w McDonaldach na pewno im pozwolą podpiąć przedłużacz, bo lapa zwykle się dawało reanimować i WIFI też tam działało;) W KFC też...


e no co Ty, oni przez takie pustkowia jak Kazachstan jechali, Rosję, i inne (sprawdź) - to w porównaniu z nimi w Polsce są miliony gniazdek...
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

tomasz_kombi napisał/a:
Ciekawe czy szykuje się jakiś komitet powitalny i czy jest szansa gdzieś Ich namierzyć ?


myślę, że trzeba by się na nich "przyczaić" wg. mapy gdzie aktualnie są - chyba nie ma innej opcji?

pewnie ich zatrzymają celnicy na granicy Ukraina-Polska i będą szukać przemycanego paliwa :mrgreen:
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

highend napisał/a:
i podlatuje obsługa i pyta diesel czy benzyna, a ja mówię, że jak coś to tankuję prąd - na to facet mówi, że no problem i pokazuje dwa gniazdka koło drzwi na zewnątrz stacji i że jak potrzebuję to żebym brał (no ale nie potrzebowałem). Ale mnie zaskoczył! ;)

No to pozytywnie. Tym bardziej czarno widzę te "podstawione" niedziałające słupki EV i lepiej zainwestować w przedłużacz długi niż w te ich karty zbliżeniowe ;)

Tutaj jest porównanie tego C-zero z i-Miev, bo ciekawy jestem jaki ma toto zasięg, przy tej niezbyt aerodynamicznej konstrukcji:
Nissan Leaf vs Citroen C-Zero vs Mitsubishi i-Miev review
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

eneuro napisał/a:

Tutaj jest porównanie tego C-zero z i-Miev, bo ciekawy jestem jaki ma toto zasięg, przy tej niezbyt aerodynamicznej konstrukcji:
Nissan Leaf vs Citroen C-Zero vs Mitsubishi i-Miev review


zbaczasz z tematu ;) filmik widziałem :) współczynnik Cx dla C-zero to 0.33
zasięg jest 120-150km zależy od stylu jazdy i od tego czy włączasz klimę czy ogrzewanie.
ja mam peugeot'a iOn - a to to samo co iMIEV i c-zero :)
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

highend napisał/a:
współczynnik Cx dla C-zero to 0.33
zasięg jest 120-150km zależy od stylu jazdy i od tego czy włączasz klimę czy ogrzewanie.

A jaka masa tego ecara bez pasażerów, ale z acu oczywiście?
Przy jakiej prędkości średniej da się przejechać te ok. 100km?
Zależy to głównie od masy (tarcie toczne) i opory powietrza na dłuższych dystansach przeważają, a te zależą od prędkości, czyli średnia prędkość ma sens tutaj...
Żeby mieć przyzwoitą prędkość, trzeba niestety czasami trochu przygazować jak Cx jest 0.33 i do utrzymania średniej też jest potrzebna określona minimalna moc;)
Więc tylko masa i średnia prędkość przy tych zasięgach mnie interesuje (bo Cx powiedzmy że znam już), żeby porównać z teoretycznymi wyliczeniami...i oszacować zużycie prądu...
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

imiev/ion/c-zero mają chyba najlepsze wyniki w testach dotyczących zużycia prądu
auto waży 1100kg
i nie 100km, a 120-130 bez problemu
normalna jazde troche trasa, troche miasto
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Z tego co kojarzę to mamy kilku użytkowników forum na trasie przejazdu (Rzeszów, Kraków, Tarnów, Katowice).
Chciałbym więc zaapelować o przyłączenie się do imprezy (chyba tylko za pośrednictwem FB ????) aby Polska nie była stawiana na równi z "dzikimi" krajami przez które jechali uczestnicy tej eskapady.

Edzia: To miałem na myśli o ewentualnych wrażeniach z Polski
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

highend napisał/a:

i nie 100km, a 120-130 bez problemu
normalna jazde troche trasa, troche miasto

Dla niektórych normalna jazda na trasie 110km/h a miasto 70km/h ;)
Dlatego te +/-20 % to zależeć będzie właśnie od tej średniej.
Jesteś w stanie ze średnią 70km/h przejechać te 110km przynajmniej?
Mój spalinowiec ma 50kW i bez pośpiechu wtedy przy 70km/h za 30 PLN 110km daje radę z taką średnią na ropie.
Właśnie ta średnia prędkość to podstawa, żeby cokolwiek o zużyciu mówić, bo producent podaje poniżej 4L ropy na 100km, ale zapewne przy mniejszych prędkościach i idealnych warunkach, a żeby mieć średnią 70km/h to czasami trzeba mieć i 110km/h.

tomasz_kombi napisał/a:
Z tego co kojarzę to mamy kilku użytkowników forum na trasie przejazdu (Rzeszów, Kraków, Tarnów, Katowice).

W Tarnowie mógłbym być-bo jest w zasięgu roweru bez wspomagania nawet-tyle że prawdę mówiąc, ten samochód zbyt przeciętnie wygląda-bardzo przypomina zwykłego Matiza-więc jakoś nie widzę powodu, zeby się tym elektryzować.
Co innego gdyby to Tesla była, albo goście po prostu zrobili swój unikalny samochód i nim podróżowali EV ;)

BTW: Na olimpiadę do Londynu jeden gość przyjechał tam .... rikszą...taką zadaszoną, 3y kołową i to bodajrze z Chin :D Przejechał 60 tys. km w temperaturach od -30...38. Ciekawe czy te silniki i sterowniki rowerowe masowo upychane by wytrzymały takie warunki pracy i tyle km ;) Wątpię.

Więc to był wyczyn. Jechał tam kilka lat od kiedy się dowiedział gdzie będą igrzyska -w nagrodę dostał bilety na ceremonię otwarcia...
Szczegóły tutaj:
Chińczyk dotarł rikszą do Londynu
Niestety nawet jego zdjęcia nie pokazali w tym artykule, natomiast na CNN to było na bieżąco ;)
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

na żywo nie przypomina matiza.....
;)
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

Dzisiaj wieczorem pewnie dotrą do Lwowa.
Myślę, że jutro można się Ich spodziewać w Polsce.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012   

Czy ktoś planuje jakiś "spot" w rejonie Katowic w najbliższy wtorek pod kątem imprezy jak w temacie wątku??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group