ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
electric odyssey w C-ZERO, widzieliście?
Autor Wiadomość
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

wow - dzięki za nagranie - skąd takie coś można zdobyć (tak na przyszłość?)

no właśnie z tym dublowaniem forum to myślę problem jest... Ja byłem z żoną i z małym i też nie mogłem za wiele ;) natomiast jedyne pytania to można było zadawać takiemu starszemu panu od Citroena (który tłumaczył o C-ZERO, ale też wtrącał o dieslach, hybrydach - bo stał tam citroen DS5 - nie wiem w sumie po co), no i chłopakom można było zadawać pytania - ale dostępu do nich raczej nie było, acz pewnie gdybym sie uparł to by się dało. Ale nie zostaliśmy do konca(do 19.00) - tylko o 18.30 już się zwineliśmy (z uwagi na dziecko)... :)

postaram się pokazać co mam - głównie dwa filmiki.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

highend napisał/a:
skąd takie coś można zdobyć (tak na przyszłość?)
Można odszukać na stronie RMF. Robiłem to wczoraj trochę "po omacku" i dzisiaj miałem problem aby to powtórzyć ale się udało. Jest chyba na kilku podstronach - między innymi tutaj: http://www.rmf24.pl/audio
Po prawej stronie jest okno "archiwum dźwięków" i lista wyboru (trzeba kliknąć na dany dzień i godzinę, potem można plik zapisać również na dysku).
Jakbyś nie mógł się doszukać to prześlę plik na maila ("zassałem" na wszelki wypadek ;) ).

Masz dosyć wrażeń po wczorajszym czy planujesz jeszcze coś na dzisiaj (w miarę możliwości) ?
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

jestem wolny około 18.00 dzis - jak da rade to czemu by nie.
filmy ( w sumie 7), wrzucają sie na youtube, ale to woooolno idzie.

Pierwszy (rozpoczęcie imprezy):

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

highend napisał/a:
jestem wolny około 18.00 dzis - jak da rade to czemu by nie.
Wszystko zależy od Francuzów. Na razie siedzą spokojnie w Krakowie (godz 10:00) i pewnie odpoczywają (dochodzą do siebie) po wczorajszym ;) .....

1) Nie wiadomo kiedy ruszą w dalszą drogę (chyba, że Ty coś wiesz ???).
2) Biorąc pod uwagę zasięg to będą się musieli podładować gdzieś w okolicach Katowic lub Gliwic a z uwagi na brak szybkiej ładowarki potrwa to kilka godzin więc ..... ? Chyba jest szansa nawet wieczorem (o ile będzie można Ich namierzyć)

Jak coś, to przyjechał byś elektrykiem ?
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

nie wiem kiedy ruszają, nie wiem też czy ten zapis ich podróży to jest realtime czy może już jadą... jak coś to ja bym podjechał EV - ale Gliwice to max zebym wrócił
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Jak coś to będziemy szukali gniazdka jak Oni :)
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Pir-serwis napisał/a:

Ja bym mógł co nieco powiedzieć na temat słupków i ładowania.
A ponadto chciałem by wiadomo było,że można także przerabiać oprócz nowych fabrycznych.
:cry:

Problem chyba w tym, że to był meeting i akcja promocyjna "Cytrynki", jak cała ta "wyprawa" tych kolesi, więc stawali na "uszach", żeby Kraków kupił u nich kilka sztuk przynajmniej, a to czy będą mieć gdzie na mieście ładować, czy nie to im to wszystko jedno :D
Na słupki kasy nie mają, a i tak kilka takich czy innych "Cytrynek" EV kupią dla wysoko postawionych urzędasów, żeby pokazać że są EV i że miasto jest EV ;)
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

film nr 2 - chyba najciekawszy, stałem dokładnie w miejscu gdzie wjechała cytrynka ;)

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Part 3
Part 4
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

raczej nie odpiszą - to jest trochę komercyjne jednak myślę.
na filmach (nie pamietam na którym) dałem na chwilę zbliżenie na człowieka w białej koszulce w poziome wąskie paski. To był dziennikarz interii - rozmawiałem z nim o słupkach EV, był zaskoczony, że nie działają i stoją od 2 lat. Ale tematu podjąć nie chciał - stwierdził iż ponieważ jest za mało samochodów elektrycznych to słupki nie będą działać.
Problem tkwi w tym, że nawet Prezydent Krakowa myśli iż one są sprawne - tak myślą wszyscy, którzy je widzą. A nikt nie wnika głębiej w problem karty, której nie ma. Dopiero właśnie jakby jakiś dziennikarz, albo ktoś z Urzędu Miasta miał takie auto i chciał naładować - to wtedy dostrzeże problem...

Więc należy ich pomęczyć w temacie. Dzwonić, nagabywać itp.
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

dopisałem jeszcze o słupkach ładowania ;)
w katowicach gdzie szukać ;D
to by była kompromitacja ;) ha ha
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Widziałem Twój wpis ......
Prowokator :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Naładować się możecie w Zabrzu u Mirka-Skoda Fabia Combi EV.
To najpewniejsze miejsce.
I spoko gość.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Update (20:00)

Ekipa nieco ślimaczym tempem (chcąc zapewne zaoszczędzić energii gdyż jak się okazało nie mieli zamiaru zatrzymywać się w Katowicach) minęła około 18:30 Dąbrowę Górniczą i Sosnowiec (przy Makro): http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Następnie po minięciu Elektrociepłowni w Będzinie: http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be , skierowała się do Katowic.

.
Większość trasy w obawie przed staranowaniem musieli pokonywać na światłach awaryjnych ;)
Po przejechaniu katowickim tunelem, mniej więcej na wysokości "Silesii" nasze drogi się rozeszły.
Najwyraźniej mieli umówione gniazdko w Gliwicach do których pojechali "Średnicówką".
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

tomasz_kombi napisał/a:

Większość trasy w obawie przed staranowaniem musieli pokonywać na światłach awaryjnych ;)

To z jaką prędkością oni jechali? :)
Chyba szybciej od ... Melexa? :D
Tutaj ładna 3pasmówka-zresztą w terenie zabudowanym 50km/h to chyba nie musieli używać awaryjnych?
Tyle to chyba mieli, bo jak wolniej jechać samochodem za kikadziesiąt tysięcy PLN? ;)
BTW: Nie, no... unikacie odpowiedzi na pytanie przy jakiej prędkości średniej macie ten zasięg 120km tymi brykami... a producenci też tego wprost nie podają... piszą np. 120-150km i tyle...
Dla przykładu kolarze zawodowcy w wyscigu jaki ostatnio oglądałem mieli średnią ok. 50km/h i ścigali się przez 1h..., czyli przejechali 50km w czasie tego wyścigu....
Jak to wygląda w przypadku tych "cudów ekologicznego EV", skoro goście jadą na awaryjnych i twierdzicie, że jadą samochodem ? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group