ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Nie 08 Gru, 2013
Wybór silnika do roweru
Autor Wiadomość
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

eneuro napisał/a:
kręcę... ręcznie, a te rowerowe poza większą ilością magnesów i typem czujników Halla oraz innej mocy się w sensie sterowania nie różnią
Łał :shock: !!! ... no to super ... Jesteś już o krok od zbudowania kontrolera który napędzi te wszystkie "huby" w Twoim bolidzie.
eneuro napisał/a:
co jest warte 107$
Czy Ty faktycznie nie rozróżniasz walut czy tylko udajesz "rozgarniętego inaczej" ?
Na wszelki wypadek jednak wyjaśnię (kto wie .... może wreszcie zrozumiesz i zapamiętasz? chyba warto zadać sobie trochę trudu ...)
$ to inaczej symbol dolara amerykańskiego.
to symbol waluty europejskiej (Euro).
Średni kurs tego ostatniego oscyluje aktualnie w granicach 4,1zł (chociaż kilka miesięcy temu był bliski 5zł :evil: ).
Czyli te Twoje 107 EUR (netto - czyli bez podatku VAT ale tego już nie będę nawet próbował Ci wyjaśniać :roll: ) daje 438 zł (brutto 538 zł).
To tak gwoli sprostowania.
Mam nadzieję, że zapamiętasz i już tych bzdur wypisywać nie będziesz.
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Śro 17 Paź, 2012   

barmal napisał/a:
Rekawiczki sa SUUUPER :mrgreen:

No przecież, jest tam niebezpieczne napięcie... 12V z zasilacza kompowego i aż 150mV z analogowych czujników Halla :D

Pokazałem tylko, że da się kręcić silnikiem BLDC ręcznie bez sterownika już dawno temu jak rozpracowywałem połaczenia w tym BLDC z DVD ROMu, a jeśli na podstawie odczytów z miernika sam potrafiłem to zrobić, to zrobi tez to uP tylko trochu szybciej i przy okazji sprawdzi prąd na SS495A, bo już szczelina pięknie się wyliczyła i czas na testy na prostowniku z... drutem oporowym 1.5 Ohma do cięcia styropianu ;) Porównamy ze wskazaniami miernika prądu w prostowniku i się zobaczy...

BTW: Apropos silnika, rzeczywiście pomyliłem się, te GoldenMotory 1000W 48V są warte mniej niż 107$, bo... 95$ na stronie producenta ;)


HBS36R-price.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 795 raz(y) 26,78 KB

 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 17 Paź, 2012   

eneuro napisał/a:
są warte mniej niż 107$, bo... 95$ na stronie producenta ;)
Spadłem z krzesła :mrgreen:
To ten Twój kolega który podrzuci Ci je "za friko" jeździ do Holandii czy Chin bo już się pogubiłem ... :shock:
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Te ceny pokazują, że te silniki nie są warte więcej jak 100$, a to czy przywiezie je kurier, czy znajomy albo kupi się na firmę bez VAT to bez znaczenia.
Tylko w Polsce jako nowość firmy xxxEV próbują "upychać" jako nowość coś co od dawna już jest dostępne czasami kilka razy taniej poza granicami kraju ;)
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Cytat:

Te ceny pokazują, że te silniki nie są warte więcej jak 100$, a to czy przywiezie je kurier, czy znajomy albo kupi się na firmę bez VAT to bez znaczenia.
Tylko w Polsce jako nowość firmy xxxEV próbują "upychać" jako nowość coś co od dawna już jest dostępne czasami kilka razy taniej poza granicami kraju ;)


Więc eneuro nikt Ci nie broni wyjechać do Chin i tam kupować sobie po 100$. A tym czasem żyjemy w Polsce i powiem Ci tylko tyle: http://www.youtube.com/watch?v=nnLYaSfo7n0
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Nie potrzeba nigdzie jechać jak... jest dobry kurs $ ;)
Wystarczy komuś ze znajomych przelać kilkanaście $, żeby nie wozili powietrza w bagażu :D

BTW: Akurat nie przepadam za niskobudżetowymi Polskimi filmikami...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2012   

Wszyscy moi znajomi latają do Chin i to co tydzień na weekend na grzyby z pustymi bagażami a w zasadzie bez bagażu. Żaden problem przywieźć silnik z Chin.
 
 
laminat 
początkujący


Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 10
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

Wchodzę na tą stronę co zapodał eneuro i chyba sprzedawca zaktualizował ceny z 106$ na 106 euro. Niby nic ale jaka różnica ;) po drugie nie widzę aby gdziekolwiek było napisane że są to silniki Golden Motor tylko jakaś podróba o nazwie HBS36F
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group