ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
BLDC GoldenMotor 1000W 9.57" w feldze stalowej R14"
Autor Wiadomość
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   BLDC GoldenMotor 1000W 9.57" w feldze stalowej R14"

Ktoś próbował takiego eksperymentu jak w temacie?

BLDC GoldenMotor 1000W 9.57" w feldze stalowej R14" po wycięciu oczywiście środka felgi, wygląda na to że się mieści :D

Musze sprawdzić tą 14" z 206ki moją, czy dobrze przeskalowałem foto z aledrogo...
Rysunek jest 1mm= 1pixel, czyli 14" ok 356 px.

Tylko szprychy raczej to nie za bardzo tutaj da radę dopasować raczej ;)
Mam jakąś koncepcję, ale ciekawy jestem czy ktoś ma ktoś jakiś pomysł?

Mogą być nawet pozornie głupie (w końcu forum to burza mózgów), byle to co pozostanie z felgi mocno było połączone z silnikiem, no i dało się na felgę założyć bezdętkową oponę samochodową i zdemontować silnik w razie potrzeby, ale to ostatnie żadko się bedzie robić-chyba że się spali BLDC, ale mało prawdopodobne...

BTW: Widelec będzie specjalny (nie rowerowy i żadnych wolnobiegów tylko 4x takie koła z BLDC 1000W i hamulce tarczowe), więc nie przejmujemy się tym że szerokośc felgi i opony może nawet szersza będzie niż ośka w silniku ;)

felga_14_cali_z_GM_hub243mm.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 641 raz(y) 32,24 KB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

Są gotowe koła z silnikami do skuterów elektrycznych. Po co wyważać otwarte drzwi?
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

zeeltom napisał/a:
Po co wyważać otwarte drzwi?

A po co kupować inne drzwi, jak się już jakieś ma i.. wystarczy tylko lekko podważyć ;)
Akurat z Puga 206 jakieś opony używki do testów będą-kupiłem na tamten sezon niby miały być rewelacyjne, ale niestety mają po środku mało bieżnika i nie spodobały mi się, więc jak się da zwykłe mocne tanie samochodowe opony wykorzystać to czemu nie.

BTW: Złapałem w ciągu 9ciu lat tylko kilka razy "gumę" więc po co eksperymentować i przepłacać te śmieszne rowerowe niby wzmacniane, jak taniej można mocną samochodową założyć, a ceny Hub'a BLDC 1000W poniżej 100$. Jak coś nie zadziała, to się wsadzi do ebika poziomowca po dwa, zrobi owiewkę aero i też będzie się śmigać ;)
Więc to zależy czy się wkłada coś do sprawdzonego, czy robi się eksperymentalny pojazd. Jak nie sprawdzą się takie to się zrobi inne. Lepiej zainwestować kasę w ideę FES, a jak się sprawdzi prototyp to się z funduszy UE założy lepsze w kolejnej wersji ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

Pisałem o wyważaniu otwartych, a nie o kupowaniu nowych.
Wolna wola, masz kasę, to kombinuj.
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

No silników HUB BLDC 1000W jak się nie nabędzie to się nie ma, więc jak już się zainwestuje to fajnie różne zastosowania dla nich zlaeźć i zobaczyć gdzie się jeszcze sprawdzą.
Akurat po 2a takie potrzebuję do innego ciekawego projektu, więc stery opracowane do "bolidu" po wyciągnięciu kilku Mosfetów z układów wykonawczych z wiatrakiem się nadadzą, a tak czy inaczej na tym innym mniej eksperymentalnym wynalazku może będzie można coś konkretnego zarobić, bo tam na 100% się sprawdzą znakomicie i temat ciekawy dla biznesmenów biegających za pilkami po korcie tenisowym ;)

BTW: Właśnie teraz w TV Biznes na satce o podwyżkach autogazu gadają nawet do teoretycznych 40gr na litrze w niedalekiej przyszłości... Zapowiada się lepszy ROI przy jeżdzeniu na prądzie do klientów niż zakładałem.
Co niektórzy wróżą koniec ery autogazu w Polsce ;) Car "Rosji" o 130% podnosi cło na LPG-dobre...
Więc czas EVowców się zaczyna na dobre :D
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

eneuro napisał/a:
No silników HUB BLDC 1000W jak się nie nabędzie to się nie ma, więc jak już się zainwestuje to fajnie różne zastosowania dla nich zlaeźć i zobaczyć gdzie się jeszcze sprawdzą....
Bla, bla, bla.... blabla. :lol:

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 349
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Prędkość max koło 20km/h wystarczy?
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Najpierw "odrób zadanie" domowe np. z tej strony:
Moment obrotowy i moc
I zapamiętaj sobie ten wzór:
M=P/(2*PI*f)
bo z niego wynika też:
f=P/(2*PI*M)
Dlatego min. silniczek BLDC w DVD o niewielkiej mocy rozkręca się do kilku tys RPM :D

BTW: Zapomnij o porównaniach z BLDC z ebike, bo tutaj takich silników będzie 4y a Cx jest też ok. 4x mniejszy i jak się tylko da będę chciał środek "gwiazdy" też wyprowadzić i dodać czujnik temperatury do tych silników ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Przecież są BLDC po 50kW, daj taki chociaż gorszy od DC typu naleśnik, co będziesz żałował.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Jest też GoldenMotor 5kW za niecałe 500$ na kilka tysięcy RPM:

Tylko po co jak do rozpędzania FES może uda się zrobić coś swojego na kilka kW do odzysku, a w koła będzie się dokładać po 1kW aż da się wjechać pod górkę 10% :D
Byłoby idealnie gdyby się dobrać do środka gwiazdy tego HUB 1kW-mogło by się przydać przy odzysku ale i tak się coś wymyśli...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group