ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Symulator zasięgu roweru elektrycznego
Autor Wiadomość
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Jeszcze trochę i będzie sam kawkę robił ;)

Dobra robota!
GRATULACJE !!!!
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

bartek napisał/a:

Teraz silnik może wyglądać jak: (MagicPie3, SmartPie, Czarny HUB, Srebrny HUB i mała aluminiowa przekładniówka)

A wprowadzając większą wartość ostatniego parametru mamy wszystko razem, np.:
http://www.electricbikesi...n=26&engineIn=8
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013   

Cytat:
A wprowadzając większą wartość ostatniego parametru mamy wszystko razem, np.:
http://www.electricbikesi...n=26&engineIn=8

Oj tam, Oj tam :) Małe niedopatrzenie, już jest ok.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Po długich bojach z aktualizacją strony wreszcie udało się uruchomić nowe funkcjonalności:

1. Kalkulator pojemności akumulatora i mocy silnika: http://www.electricbikesi...php?language=pl
Kalkulator pozwala oszacować, jakie powinny być minimalne parametry napędu dla uzyskania zakładanej prędkości i zasięgu roweru elektrycznego. Aplikacja głównie dla początkujących ebike-maniaków działająca na zasadzie "Chce pomykać 50km/h i przejechać 50km - Jaki muszę mieć silnik i akumulator??"

2. Katalog firm i napędów: http://www.electricbikesi...php?language=pl
Aplikacja dla sprzedawców lub producentów napędów elektrycznych do rowerów którzy mogą umieścić informacje o swojej firmie i napędach. Rejestracja i dodawanie napędów - darmowe.

3. No i najważniejsze... Wszystkie aplikacja są ze sobą połączone czyli:
Z kalkulatora pojemności i mocy silnika możemy otrzymać propozycje napędów z katalogu, spełniających zakładane kryteria, a klikając na konkretny napęd włącza się symulator jazdy i zasięgu z wczytanymi jego parametrami.

No to tyle z noworocznych nowinek - zapraszam do konstruktywnej krytyki :)
Pzdr
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Spokojnie można wywalić sekcję waga pojazdu.
To ma tak znikomy wpływ na wyliczenia końcowe, że spokojnie można tego nie brać pod uwagę :)
No i jeszcze pomarudzę o ten moduł wyliczania czasu przyśpieszenia do prędkości max :P

Fajnie by było dać kalkulator wyliczania mocy jednak na główną stronę.
On daje ważniejsze informacje niż 80% całego symulatora ;)


np:
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

tas napisał/a:
Spokojnie można wywalić sekcję waga pojazdu.
To ma tak znikomy wpływ na wyliczenia końcowe, że spokojnie można tego nie brać pod uwagę :)

Tak jak ciśnienie w oponach. Jakieś nowe prawa fizyki wprowadzasz.
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Cytat:
No i jeszcze pomarudzę o ten moduł wyliczania czasu przyśpieszenia do prędkości max
Teoretycznie to już jest taki moduł, ale muszę go jeszcze zweryfikować z rzeczywistymi wynikami.
Cytat:
Fajnie by było dać kalkulator wyliczania mocy jednak na główną stronę.
On daje ważniejsze informacje niż 80% całego symulatora ;)

A Ty cały czas swoje... :) Pomyślimy nad takim układem. Dobrze by było w takim razie żeby wyniki można było wczytać od razu do symulatora, ale wtedy trzeba jeszcze dać jakąś moc maksymalna lub prąd ( A ) względem zakładanego napięcia, żeby symulacja działała. Można wtedy dać jakieś założenie że moc maks jest 25-30% większa od nominalnej ( bo z kalkulatora mocy i pojemności wychodzi moc nominalna )
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Zeeltom, bez takich kąśliwych uwag.
Ciśnienie w oponach i jego wpływ na zasięg sprawdzałem wiele razy (opisałem warunki i sprzęt na jakim to robiłem) i to metodami badawczymi, a nie "na oko" jak to mają w zwyczaju niektórzy. Więc moje zdanie jest niezmienne i nie ma nic wspólnego z wymyślaniem nowej fizyki.
Jak ktoś uważa inaczej, nic mnie do tego, jego gust.
A co do wagi pojazdu, to pewnie nie zauważyłeś w kalkulatorze (jak i ja z początku) że wpływ wagi bajka maleje wraz ze wzrostem prędkości i przy większych wartościach +-100kg (STO KILOGRAMÓW) różnica to 10% wymaganej mocy końcowej.

Zastanawia mnie teraz, czy tak jest faktycznie, czy to jakiś błąd :)

Bartek, no ja cały czas swoje bo to dla mnie logiczne i dobre rozwiązanie :) No i bardzo wygodne. A to czy będą te moduły niezależnie działać, czy powiązane ze sobą to już nie jest aż tak istotne.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

A ja sprawdzałem wpływ ciśnienia w oponach właśnie na oko i patrzyłem wtedy na licznik rowerowy pokazujący zasięg. Ciekawy jestem kto sprawdza ciśnienie w oponach przed każdym wyjazdem. Ostatnio miałem podobny problem z klientem, bo stwierdził, że przejeżdża dużo mniej, niż gdy rower kupił ode mnie. Kazałem mu dopompować opony do 3 barów i problem przeszedł. Dlatego twierdzę, że ciśnienie w oponach ma jednak duży wpływ na zasięg. Powietrze z kół jednak z czasem uchodzi i dobrze jest je kontrolować.
I też nikt mi nie wmówi, że ruszanie rowerem o wadze 80 kg, a 160 kg nie ma wpływu na zasięg. Jeśli rozpatrujemy stan iodealny, gdzie mamy równą i prostą drogę i jedziemy od startu do mety, to się zgodzę, ale takich warunków nigdy chyba nie mamy co wyjazd.
A nawet, w idealnych warunkach te 10%, to może być te kilka kilometrów, gdzie trzeba rower pchać, albo pedałować.
To nie są kąśliwe uwagi, tylko zwrócenie uwagi na szczegóły, bez pisania, że to nie ma wpływa na nic i żeby tego nie uwzględniać.
Waga i ciśnienie mają znaczenie przy zasięgu i tego nic nie zmieni.
To jest moje zdanie i będę go bronił ;)
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Przy małych prędkościach to czynniki takie jak waga, ciśnienie w oponach mają kluczowe znaczenie. Przy dużych prędkościach to już tylko aerodynamika a tą trudno zmienić dla typowego roweru.

Kalkulator jest dla wszystkich dlatego jak ktoś chce jeździć 15 km/h to waga pojazdu ma dla niego duże znaczenie.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

I te mądre słowa mogą być podsumowaniem sprawy oponowo - wagowej :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

tas napisał/a:
I te mądre słowa mogą być podsumowaniem sprawy oponowo - wagowej :)

Generalnie to nie macie się o co kłócić, bo oboje macie racje z tą różnica, że inaczej poruszacie się na ebikach.
Zeeltom z tego co wiem jeździ dużo na rowerach o małej mocy, które zazwyczaj poruszają się do 25km/h i dla niego największy wpływ na zużycie energii mają waga i opory toczenia ( rodzaj opon, ciśnienie itp. )
Natomiast Ty Tas poruszasz się normalnie bardzo szybkim rowerem, gdzie przy prędkościach rzędu 40-60 km/h opory toczenia i waga to margines w porównaniu z oporami jakie stawia powietrze.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Hmm, o ile miałem okazję doświadczyć, to chodzi o "obydwaj", nie o "oboje" :) .
NO ale w dzisiejszym świecie na prawdę wiele spraw może być kwestią tylko interpretacji:). Trudnej zresztą w swojej naturze. Bo należałoby płeć rozróżnić. Jeśli występuje. A jak wiadomo dzisiaj .... No ale to nie o tym. Sory za off.
Pozdrawiam:).
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

czyzby symulator rozrusl sie i na inne kraje , bo wyglada b. znajomo ;) ...

http://www.miromax.lt/simulator/
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

zeeltom napisał/a:
A ja sprawdzałem wpływ ciśnienia w oponach właśnie na oko i patrzyłem wtedy na licznik rowerowy pokazujący zasięg. Ciekawy jestem kto sprawdza ciśnienie w oponach przed każdym wyjazdem. Ostatnio miałem podobny problem z klientem, bo stwierdził, że przejeżdża dużo mniej, niż gdy rower kupił ode mnie. Kazałem mu dopompować opony do 3 barów i problem przeszedł. Dlatego twierdzę, że ciśnienie w oponach ma jednak duży wpływ na zasięg. Powietrze z kół jednak z czasem uchodzi i dobrze jest je kontrolować.
I też nikt mi nie wmówi, że ruszanie rowerem o wadze 80 kg, a 160 kg nie ma wpływu na zasięg. Jeśli rozpatrujemy stan iodealny, gdzie mamy równą i prostą drogę i jedziemy od startu do mety, to się zgodzę, ale takich warunków nigdy chyba nie mamy co wyjazd.
A nawet, w idealnych warunkach te 10%, to może być te kilka kilometrów, gdzie trzeba rower pchać, albo pedałować.
To nie są kąśliwe uwagi, tylko zwrócenie uwagi na szczegóły, bez pisania, że to nie ma wpływa na nic i żeby tego nie uwzględniać.
Waga i ciśnienie mają znaczenie przy zasięgu i tego nic nie zmieni.
To jest moje zdanie i będę go bronił ;)


Do tej pory jeździłem na tak napompowanych oponkach żeby się miękko uginały chociaż mam amortyzację i miękkie siodełko na sprężynach po trasie do pracy ładowarka z lidla przechodziła w stan ładowania niskim prądem po godzinie a nawet ponad. Jak dopompowałem z tyłu oponę do czerwonej kreski nie pamiętam ile, to było na manometrze, po przejechaniu tej samej trasy ładowarka przechodzi w w stan ładowania niskim prądem po 30 minutach zauważyłem też że czy jadę na fula czy oszczędnie nie ma to praktycznie znaczenia. Jest u mnie sporo górek i wydaje mi się że po górkę lepiej jest wjechać rozpędzonym. ale planuje dać teraz napęd przez piastę wielobiegową wtedy pod górkę będzie silnikowi lżej i po płaskim czy z górki szybciej pojadę teraz po płaskim to 35 wyciągnę :)
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group