ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
przeróbka baterii - pomoc
Autor Wiadomość
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

Czyli jak rozumiem spokojnie i bezpiecznie dla baterii mogę jechać tak długo, aż sterownik się rozłączy? Każde ładowanie będzie z balanserem.
_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 680
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

wiciu_r napisał/a:
O czasowym rozpięciu pakietów 6s myślałem właśnie w kontekście jednoczesnego używania 2 ładowarek.
Faktycznie to może lepiej daj na wszelki wypadek ten odłącznik, bo możliwości jednoczesnego ładowania 2-ma B6-tkam nie wziąłem pod uwagę.
Jeśli masz dwie, a nie przypłynęły z chin w tym samym kontenerze to dobrze by było w nich sprawdzić dokładność wskazań układu pomiaru napięcia i ew. skalibrować żeby miały identyczne. Ustawienia fabryczne mają mniej lub bardziej 'trafione'

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Jariko 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

składam już 3 rowerek na litowcach z laptopów.. Do ładowania używam ładowarki 10 A z balanserem. Każdą baterię mam poskładaną z parzystej ilości cel i podzieloną na dwie połowy. Z uwagi że ładowarka jest tylko 6s a baterie mam 10s a teraz będzie 12s do ładowania łączę dwie połówki równolegle a do jazdy spinam szeregowo. Przełączanie i podłączanie mam zrobione na złączu DB 25. Do ładowania złącze spina równolegle wszystkie cele razem z przewodami do balansowania, a do jazdy wkładam klucz łączący baterię w szereg, Tu są fotki i schematy
https://plus.google.com/photos/100257574869199620465/albums/5374739693001568161
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Jariko napisał/a:
...a do jazdy spinam szeregowo. Przełączanie i podłączanie mam zrobione na złączu DB 25.

I na tym zlączu nie masz problemu straty prądu , przy ruszaniu 10-15A a nawet przy jezdzie 7-9 A ? Używasz zestawów pakietów umieszczonych po obu stronach bagaznika . Jaką łaczną pojemność ma taki zestaw ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Jariko 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Do spinania baterii w czasie jazdy łączę równolegle po 4 piny i to bez problemu wystarcza. Przez dwa sezony i zimę katowałem silniczek 250W mocą dochodzącą do 600W i jedno co padło to koła zębate. Niestety nie do kupienia a dorabianie sobie odpuściłem. W składaku, który teraz buduję wstawiłem inne złącze, drukarkowe centronics. Ma więcej pinów i większe prądy. Wszystkie baterie jakie składałem miały około 15Ah. Po połączeniu równoległym pojemność się podwaja, ładuję prądem około 8A więc pełne naładowanie trochę trwa. Ale głównie to codziennie doładowuję po powrocie z pracy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group