ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
LiFePO4 - które wybrać
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Maj, 2013   

Z ciekawości pomierzę prądy w czasie jazdy, ale muszę z pracy przytaszczyć cęgi do pradu stałego, bo nie chce mi się teraz instalacji rozpinać i włączać amperomierz. Z doświadczenia wiem, że przy spokojnej jeździe, nie powinienem przekraczać 15A, a myślę, że płynie jakieś 10A, ale to się okaże.
Inaczej przeliczając, jeśli jechałem 4 godziny z prędkością 20 km/h (przejechane 80 km), to wyssałem 20Ah, czyli prąd wynosił średnio 5A.
Ale to tylko gdybanie.
Przy małych prądach te akumulatory liczą na 24Ah.
I to by się zgadzało, bo dotychczas poprzednie akku ładowały się jakieś 8 godzin, a te ładowarka popycha przez kilkanaście godzin, więc pojemność jest na pewno większa od poprzednich.
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Pon 03 Cze, 2013   

Wykres rozładowania akumulatora złożonego z 12Cell A123_20Ah na obciążeniu żarówkami



kolor pomarańczowy to moc a fioletowy to napięcie.Czas w minutach.
koniec rozładowania przy 31,2V z akumulatora wyssało 19.5Ah
_________________
pozdr
Tomek
 
 
Qbakam 
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 22
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 22 Cze, 2013   

Widzę, że temat się nieźle rozwinął. Trochę byłem nieobecny, ale już po sesji, więc wróciłem. :smile:
Mam możliwość zakupu baterii 12Ah 48V zrobionej na headway'ach, z BMS'em. (po cenie niewiele niższej niż normalnie).
Sęk w tym, że ogniwa w baterii mają już prawie rok, bateria z BMS'em złożona została niedługo po dacie ich produkcji. Bateria jest nieużywana, przechowywana naładowana na 60%.
Co o tym sądzicie? Czy warto się pakować w taką baterię?
Czy fakt leżenia prawie rok nie wpłynie znacząco na jej żywotność? (Chciałbym jej używać te 4 lata przynajmniej, po 1 cyklu dziennie)
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sob 22 Cze, 2013   

Ja wiem jedno, ping zaleca używać baterie co dzień, leżakowanie podobno negatywnie wpływa na żywotność ale jaka jest dokładnie prawda tego Ci nie powiem.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group