ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot kostruktorów i użytkowników pojazdów elektrycznych
Autor Wiadomość
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Wto 26 Gru, 2006   

Wiem, że to co napisze i tak będzie się najmniej liczyło, w końcu mam tylko niespełnione marzenia a nic nie zbudowałem. Ale zrobiłem taki mały wykaz kto z kąd jest, może pomoże wybrać gdzie ulokować. Mam nadzieje że się nie obrazicie że ujawniam, w końcu sami ujawniliście w profilu, a pozatym to tylko województwo.
P.S. Są to tylko osoby które podały skąd są w profilu, niema tu np. Arbitera i eAndre. Te województwa których tam niema, to te w których nikt z nas nie mieszka.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Gru, 2006   

Taaa, Koszalin, Kołobrzeg - popieram, tyle to może dałbym rade pokonać e-rowerem mam ok 50km :D . Ale tak serio to może jednak trzymajmy się centrum. Im więcej nas się uzbiera tym większa szansa, że będzie się z kim zabrać
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   

Może zgłosić się (wszystkich użytkowników elektrycznych maszyn) do jakiejś telewizji ?
Oni zasponsorują transport lub przewiozą pojazdy na miejsce letniego pikniku.

EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY !

Albo zgłosić się z WYSTAWĄ w dużym wojewódzkim mieście, organizator przetransportuje pojazdy, a potem sprzeda bilety i jeszcze zarobi.

EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY !
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   

Hmm, jak znam życie to temat aż tak medialny nie jest żeby redaktory chciały coś sponsorować, byłoby fajnie choć zyskać ich przychylne zainteresowanie. Cieszę się, że zabrał Pan głos i liczę że uda się zgromadzić wszystkich, którzy mają w temacie EV coś do powiedzenia. Tym bardziej że na podstawie różnych rozproszonych źródeł widać ile osób interesuje się tematem i ma na koncie jakieś własne konstrukcje.
Niezła robota Natanoj z tym zestawieniem. eAndre i Arbiter są z Warszawy, więc Mazowiecke rządzi, chociaż Małopolska tuż, tuż. Powtórzę się, ale myślę, że na początek Warszawa to optymalne miejsce. Oczywiście jeśli pomysł wypali to byłoby fajnie co rok spotykać się w innych miejscach
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

moznaby sie zleciec nad morze, w lecie jest fajnie tam :) i mozna sie porekreowac w bałtyku :) moze sie jakiegos morświna zobaczy :) albo inny wrak statku jakis. Ja bylem nad morzem ostatnio w 1986 roku kurde :) juz zapomnialem jak ono wyglada :) Pobierowo City, znany kurort w tamtych czasach :) 6 gwiazdek :P

moj plan jest taki

1. Zjechac sie w okreslone miejsce - trzeba znalesc jakis kawalek pola kolo plaży - teren to podstawa polowa sukcesu to teren bo wielu ludzi nie tylko przyjedzie sie pochwalic swoim pojazdem ale tez rekreacyjnie dla tego imprezxy nad morzem są tak udane i kasowe.
2. Rozbic namioty.
3. Rozpalic ognisko i sie napic troche w celu lepszego poznania sie.
4. Poczekac do rana w namiocie az wzejdzie slonce.
5. Zadzwonic do lokalnej gazety radia i TV zeby przyjechali - znając zycie daje 95% ze przyjadą :) no i oczywiscie teleexpres powiadomosc oni lubia takie nowinki.
6. Chwalic sie w mediach jakie to z nas spece i wynalazcy ;) w celu zaciekawinia tematem szerszej publiki.
7. Poczekac rok i patrzyc jak przyjezdzaja na 2 zlot kolejni nowy konstruktorzy z kraju i nawet europy - zlot sie rozrasta.
8. Drugi zlot to juz proba pozyskania sponsorów i nawet TVP1 itd itp i co roku to wiecej nas ....
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

Dawid ty wierzysz w garbate aniołki czy co ?????? :lol:
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

wierze w włochate :)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Zlot.
Najlepiej pod Warszawą lub Gdańskiem, gdzieś w plenerze nad wodą.
Jak TV nie będzie uczestniczyć w przygotowaniach, to będą mieli gdzieś ...
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY !

-----------------------------------------------------------
http://www.samochodyelektryczne.pl
http://www.auto-elektryczne.webpark.pl
http://www.autoelektryczne.com
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Mnie tam pomysł spotkania się wydaje sie o wiele ciekawszy niz ewentualne wystepy w TV, ale rozumiem że niektórym szanownym kolegom już na samą myśl o TV włacza się 'parcie na szkło';). Ja uważam że jesli ktoś jest zainteresowany zaistnieniem w TV to zawsze może sobie nakręcić amatorski film o swojej konstrukcji i spróbować zainteresować nim kogoś z TV żeby wcisnąć go w program gdzieś pomiedzy dobranockę a dziennik. Może sie mylę, ale obecność mediów (a już w szczególności TV) na takim zlocie popsuje tylko atmosfere i dobrą zabawę. A o to chyba chodzi na takich spotkaniach. Argumenty w stylu 'oni pomogą nam przywieźć nasze pojazdy z całego kraju na ten zlot' można spokojnie włożyć między bajki. Z telewizją to radzę się wstrzymać do czasu aż na świecie skończy się ropa naftowa, bo wtedy będzie nikła szansa że potraktuja nas poważnie, nie jak grupe nawiedzonych dziwaków z mnóstwem akumulatorów poupychanych gdzie tylko sie da.
Jeśli chodzi o miejscówkę to Warszawa albo okolice odpowiadają mi jak najbardziej.
Pozdrawiam.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Wydaje mi się, że masz rację i nie masz racji. Nie masz, bo jednak takie zainteresowanie mediów mogłoby być pożyteczne, pare osób pewnie zapragnęło by popełnić jakieś elektryczne toczydełko, i może szersza publika na co dzień przestałaby nas traktować jako dziwaków, bo skoro coś pokazali w TV tzn, że istnienie tego trzeba przyjąć do wiadomości.
Ale też myślę, że masz rację oceniając zainteresowanie telewizji. Nie przypuszczam, żeby chcieli ponosić jakies koszty, z ich prespektywy to temat na dwuminutową wstawkę w TVP3.
Swoją drogą przypominam, że Adam (Arbiter) i jego rower Mułek już mają za sobą doświadczenia medialne, już chyba dobry rok temu pokazała ich Trójka. Może nam Adam powiesz jak ten fakt wpłynął na twoje życie - wywiady, autografy? :D
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Tu chodzi o rozpowszechnienie tematu i zmiany myślenia Polaków, a bez TV jest trudno to zrobić. Polacy rozumują tak, że jak czegoś nie ma w TV, to tego nie ma. Już wielu mi mówiło, że moje auto elektryczne to jakaś sztuczka, bo nie widział mnie w TV.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Marucha79 napisał/a:
Nie masz, bo jednak takie zainteresowanie mediów mogłoby być pożyteczne, pare osób pewnie zapragnęło by popełnić jakieś elektryczne toczydełko

Akurat w tym przypadku mamy do dyspozycji najpotężniejsze medium z możliwych czyli Internet, przy którym TV przypomina głupią odtwarzarkę obrazków z odgórnie ustalonym porządkiem, poza który nie możesz już zajrzeć. Zero interakcji. Co do faktu naszego istnienia to masz oczywiście rację, niemniej jednak nie liczyłbym że ktoś pod wpływem takiej relacji postanowił cokolwiek zbudować. Jeśli już to chyba z klocków lego. Oczywiście też chcę żeby jak najwięcej ludzi używało napędu elektrycznego, ale ja na to patrzę z innej perspektywy. Najbardziej zależy mi na tym żeby korzystanie z niego nie wzbudzało tyle sensacji i nie przyciągało wszystkich możliwych do przyciągnięcia spojrzeń na ulicy. Na początku może nawet i było to przyjemne, ale teraz jednak troche przeszkadza. Dlatego planuję opublikowanie pełnej dokumentacji swojego sprzetu w Internecie na zasadach 'zrob se sam' tylko po to żeby powstało ich tutaj mozliwie jak najwięcej. Wtedy może ludziska przestaną sie tak strasznie gapic. Jednak do tego bardziej przyda się Internet bo w razie niejasności albo jakichś pytań zawsze znajdzie się ktoś kto na nie odpowie. TV nie ma takiej opcji. No może znalazłby sie jakiś jeden lub dwa klony Adama Słodowego którzy potrafiłby skonstruować coś takiego na podstawie programu TV. Zresztą sam dokładnie wiesz jak to z tymi naszymi konstrukcjami bywa. Nie wydaje mi się żeby TV w krótkim programie potrafiło w kimś obudzić taki zapał i determinację aby od zera stworzył sobie jakiegoś elektryka. Prędzej spodziewałbym sie takiej reakcji po gościu odwiedzającym nasze forum niż po kliencie rozwalonym z czipsami przed telewizorem. Zresztą daleko nie trzeba szukać sam jestem najlepszym przykładem że zaglądanie na to forum najpierw powoli wciąga gościa w temat EV. A później dochodzi on do wniosku że jak już tu bywa i nawiązał kontakt z tymi wszystkimi 'dziwakami' to też sobie coś do jeżdzenia zrobi i zaczyna realizować swoją własną wizję EV. I nawet nie zauważasz kiedy stajesz sie takim samym 'dziwakiem' jak oni ;) Ten system doskonale działa bez udziału TV. A Ci co nie korzystają z interaktywnych dobrodziejstw internetu niech sobie oglądają telewizję. I tak w tym swoim pudełku nigdy nie zobaczą nic więcej ponad to co TV dyro bedzie im chciał pokazać.
Pozdrawiam
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Jasne, TV jest medium pierwszego kontaktu, ale kto powiedział, że na naszych pojazdach nie będzie banerów "http://forum.arbiter.pl" :D
Już sam nie pamiętam jak natknąłem się na forum, ale pewne jest że zupełnie niechcący, szukając czegoś zupełnie innego.

Podoba mi się pomysł udostępnienia dokumentacji. Też uważam, i wiem że nie jestem w tym odosobniony, że jakiś konkretny postęp w popularyzacji EV przyniosło by opracowywanie pojazdów czy ich elementów w ramach open source. Silników i akumulatorów raczej nie stworzymy, ale wymóżdżenie kontrolera czy falownika to już zadanie całkiem realne. Jasne, że nie bedzie to rozwiazanie tej klasy co rozwiązania Siemensa czy Curtisa, ale też powinno kosztować najwyżej 1/4 ich ceny. Dobrze gdyby temu też posłużyło spotkanie w realu, zawiązaniu się grupy osób skłonnych do takiej zabawy.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 28 Sty, 2007   

To warto poczytać:

http://www.powerofdc.com/

szczególnie galeria (chyba ze zlotu).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
Ostatnio zmieniony przez Zbyszek Kopeć Sob 03 Lut, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Flex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lut, 2007   

"parcie na ekran" - dobre i celne sformułowanie.
Moim zdaniem prawda jest taka, że jeśli nie pokażecie coś komercyjnie zjadliwego to nie przekonacie do tej idei nikogo z poza kręgu entuzjastów i technicznie nawiedzonych. Niestety ale pokazanie starej toyoty napakowanej ołowianymi aku lub jakiejś innej konstrukcji zlepionej grubym spawem z rupieci nikogo nie zachęci a jedynie może odstraszyć. (mam nadzieję, że się nikt nie obraził)
Aby zrobić coś naprawdę godnego uwagi trzeba się zebrać w zespół bo z tego co widzę w pojedynkę to niewiele wyjdzie.
Jestem ciekaw po co telewizja na takim zlocie? Pomoże to w zjednoczeniu sił czy raczej wprowadzi element konkurencji?
To na tyle. sam chętnie bym się przejechał na taki zlot i nie po to aby pooglądać wasze projekty z bliska, bo to mnie raczej w żaden sposób nie oświeci, ale po to aby z wami pogadać, wymienić się informacjami, spojrzeć na temat z innej perspektywy i może z kimś nawiązać współpracę..... To tak na początek.

P.S. Proszę nie linczować za szczerość. Gdybym nie podziwiał tego co się tu dzieje i nie widział "potencjału" to by mnie tu nie było.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group