ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestesmy zacofani w projektowaniu elektryków
Autor Wiadomość
kori
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   Jestesmy zacofani w projektowaniu elektryków

http://www.electricbike.com/pakistan-ebike/

jak widac facet chyba ma cos z głową .. wiekszego gowna na zebatkach to raczej nie mogł złożyc...

Normalnie wziąc siekiere i zabic.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Ty myślisz, że każdy śpi na kasie?
Jak się nie lśni i świeci jak psu jajca to należy wyśmiewać?

Naucz się spawać, zrób coś podobnego to zrozumiesz stopień wyzwania konstrukcyjnego i ilość problemów koniecznych do rozwiązania.

A najlepiej naucz się angielskiego i poczytaj co tam pisze o tej konstrukcji, dlaczego tak wygląda i jaki to wszystko miało cel.

panie wielki konstruktorze
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Joki 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Ten Pakistańczyk jest niesamowity, że przez tyle lat budował coś tak zaawansowanego, przy tak skromnych środkach.
I jakie efekty!
Ciekawy jest też pomysł z odzyskiem energii z przedniego koła...
Pozdrawiam.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
http://daihatsu.com.pl
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

TAS

wez sobie daruj.. spwawać potrafie i to bardzo dobrze, po drugie obrazki przeleciały mi przez neta wiec popatrzałem. nie mysle czytać tego bo same komentarze czytałem , wystarczy...

chodziło mi o to ze tu na forum widziałem fuszery ale takiej to nigdy i jak trzeba byc głupim zeby marnowac tyle kasy czasu i nerwow zeby zrobic takie "COŚ" bo inaczej tego nie nazwe.. przeciez tym strach jezdzic ... w ciul gdzin spawania i kombibnacji ..

Powiem ci po polsku : odpierol sie ! bo widze ze juz ktorys raz na mnie jedziesz jak na kobylej dupie.
!

nawet jesli przez ten komentarz pozegnam sie z tym forum to mało mnie to obchodzi bo widze ze tu takich jak ty pełno

tacy jak ty co sraja kasą na silniki za kupe kasy i wszytsko nowe nie mają dla mnie żadnego poszanowania. !! Pieprzone gotowce i myslisz ze fajny jestes?? zrob cos sam a nie zakładasz kupny silnik kupny sterownik kupne aku i szpanujesz gownem za kilka tysiecy jadącym 30km/h

badz takl mądry i powiel mnie. 50km/h kosztem 300zł .. dalej kozaczysz pajacu ??

jestes wredny i przemądrzały. Ot tyle w temacie.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

kori napisał/a:
Powiem ci po polsku : odpierol sie ! bo widze ze juz ktorys raz na mnie jedziesz jak na kobylej dupie.
!

nawet jesli przez ten komentarz pozegnam sie z tym forum to mało mnie to obchodzi bo widze ze tu takich jak ty pełno


Wierz mi, od pewnego czasu mam taką skrytą nadzieję :)

Nawiasem mówiąc - cholerny egoistyczny nierób ze mnie. Masz rację!. Oby takich jak ja było mniej na forum! :D

A wracając do mądrzejszych spraw - jak ktoś nie zna angielskiego to sobie można poczytać łamanym polskim w google translatorze. LINK
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Niestety.
Nie będę tolerował takiego zachowania na forum. Ostrzegałem już parę razy, teraz niestety musimy się pożegnać.
Nie jesteśmy tu od wzajemnego się obrażania, tylko od wzajemnej pomocy.
Przykro mi z tego powodu, bo to jest pierwszy użytkownik usunięty za obrażanie innych użytkowników.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 670
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

Trochę szkoda że nikt mu nie uświadomił możliwości zamontowania tam napędu rolkowego. Chłop się sporo narobił przy tej przekładni, a straty - biorąc pod uwagę stopień jej komplikacji pewnie spore, na rolce chyba mniejsze by były :roll:
Niemniej jednak jest to na pewno majstersztyk mechaniki 'garażowej'.

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

O ile spawy paskudne, to złożenie tych przekładni to wielkie wyzwanie konstrukcyjne przy warunkach jakimi dysponował za co chylę czoła w kierunku konstruktora.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

On miał do dyspozycji tylko silnik z wentylatora samochodowego, stąd potrzeba zejścia z RPM więc i tych przekładni masa. Chyba na rolkę potrzeba by było niewiele mniej?
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

przypomina mi to trochę mechanizm zegarowy! :idea: i kto wie jaką bombą jeszcze nas ten konstruktor wynalazca w przyszłości wszystkich zaskoczy! :razz:
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

a gdyby zastosował w to miejsce prostą przekładnię ślimakową? może to będzie jego kolejny pokaz! :wink: taka przekładnia chyba nie ma przed sobą silniejszych i prostych zarazem nie zajmujących wiele miejsca w przypadku stosowania takiego silniczka dobrze redukując obroty. :?:
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013   

r2d2 napisał/a:
Trochę szkoda że nikt mu nie uświadomił możliwości zamontowania tam napędu rolkowego. Chłop się sporo narobił przy tej przekładni, a straty - biorąc pod uwagę stopień jej komplikacji pewnie spore, na rolce chyba mniejsze by były :roll:
Niemniej jednak jest to na pewno majstersztyk mechaniki 'garażowej'.

Pozdro.


Tak szukałem tego posta bo mam już troszkę wolnego czasu-
- chętnie sprezentuję temu Panu jakąś rolkę - tym bardziej że tam rzadko pada, ale ostatnie rolki w deszczu też hulają,
co do strat na przekładniach to pewnie rolka sprawniejsza, a przede wszystkim cicha.
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

mnie sie tam podoba ...oczywiscie nie analizowalem znaczenia tych przekładni
ale chodzi mi o samo postarzanie i kiepski wyglad...jak kupilem rower wart 2000 zl to po rozmowie z kumplem ktoremu ukradli 2 meridy w wawie chciałem swoj rower postarzyć
..ale znowu szkoda niszczyc nowy rower...albo chciaz czarną taśmą poobklejać zeby nie bylo widac firmowych napisów...ogolnie stary nie znaczy zniszczony...kolega pakistaczyk
pewnienie nie miał do dyspozycji drogich sprajow lakierów szlifierek itp tylko spawarke
piłke do metalu i duży zapał...ale moze na tamtych zapadłych stepowych wsiach
takiego cuda nie ukradną....a ostatecznie liczy sie efekt ..:):):) zeby tym cudem na silniku po pustyni smigać...:):)..zreszta ten silnik to chyba od pralki albo stary alternator ..:):)
 
 
adamcebo
[Usunięty]

  Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   napęd odrzutowy do trajki...

AlexWest napisał/a:
..oczywiscie nie analizowalem znaczenia tych przekładni

na każdej jednej sprawność będzie w porywach 80-90% i zanim moment zostanie przekazany na koło,
przez tyle stopni to spadnie do <50%, bo 85%*85%*85%...
Rolkowiec będzie miał lepszą :grin:

W jego warunkach taki napęd... odrzutowy do trajki byłby dużo prostrzy i tańszy chyba :wink:


Polecam go jednemu "Szalony'emu" forumowiczowi :mrgreen:
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 11 Paź, 2013   

Wogóle jak wchodzę na forum i widzę ten temat to mnie rozbraja,
Kto i gdzie jest zacofany Pakistańczyk do niektórych z nas?
My do Europy zachodniej i bogatych rejonów Ameryki gdzie większość konstrukcji jest alu i cięta laserem.

Może trzeba by ten post usunąć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group