ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower na dojazdy do pracy 80km
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   Rower na dojazdy do pracy 80km

Założę sobie tu ten temacik aby nieco podyskutować pewne kwestie które są dla mnie powiedzmy odleglejsze.
Jest potrzeba takiego rowerka na dojazdy do pracy. 40 km w jedną stronę. Ładowanie w pracy. Powrót. Problem w tym że są ograniczone fundusze;).
No i pojawiła się koncepcja zastowania żeli. Tak mi wychodzi z podanych parametrów, które mają być osiągnięte( zasięg i prędkość przelotowa około 40 kmh) , że wypadałoby mieć 4 żele około 20ah (zakładam że będzie też pedałowanie). To jakieś 30 kilo. Trochę masakra w rowerze? Ktoś mocował tyle żeli do klasycznego rowera?
Obecnie co jest - jest rower stalowa rama - sztywny widelec.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Na rowerze 48V 20Ah nie da się jeździć, zrobiłem taki na wyraźne życzenie znajomego i po miesiącu wywalił te żele i zamontował LiPole :/

Zastanów się nad "Pocisiem" czyli mały wózek za rowerem i na nim napęd - można by mieć wtedy spokojnie większą pojemność i obrócić na 1 ładowaniu.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Większa pojemność nie wchodzi w grę - finanse. Projekt raczej musi się domknąć w 1300-1400 pln więc... Normalnie też dałbym jakieś lity... no ale minimum minimów z pedałowaniem dla tego zasięgu to jakieś 0.6 kwh a to juz wyskoczy ponad kreskę... heh...
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

tas napisał/a:
Na rowerze 48V 20Ah nie da się jeździć,...

A ja jeżdżę i sobie chwalę :P
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Rower, który wygląda jak skuter jest skuterem, nie rowerem ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Te 30 kilo moze jakoś będzie okej jeśli chodzi o prowadzenie. Kierownik jest w wysokiej wadze więc to nie ma takiej dysproporcji jak ktos wazy 70 kilo i mu władują 30 do roweru. Pozatym trasa tylko asfalt. Ale zastanawiam się jak to zamocować. Trzebaby spawać bagażnik bo przeceiż do żadnej sakwy nie da rady tego włożyć.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Widzę, jak z popiołów niczym fenix z martwych natchniony życiem powstaje nowy szerszeń :P

Zespawaj bagażnik, poukładaj na nim 30kg cegieł i sprawdź wrażenia z jazdy zanim wydasz kasę :razz:
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Mój "skuter" ma pedały i wszelkie inne elementy roweru :P Tylko jest obudowany plastikiem.
U mnie 4 szt GreenSaverów są pod kanapą siedzenia ułożone jeden na drugim płasko.
Jak dobrze pokombinujesz, to je spokojnie upchniesz. Wytnij sobie klocki styropianowe wielkości tych akusów i spróbuj je jakoś rozsądnie poukładać.
Miałem kiedyś koreański skuterek, taki żółty, gdzieś są jeszcze jego fotki. Był dużo mniejszy od roweru i jakoś udało się 4 sztuki 20Ah poupychać i nic nie wystawało ;)
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Wto 24 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

tas napisał/a:
Zespawaj bagażnik, poukładaj na nim 30kg cegieł i sprawdź wrażenia z jazdy zanim wydasz kasę :razz:
Mogę Ci podpowiedzieć że z dwiema żelkami na bagażniku trzeba rower wyczuć bo nie jest stabilny ale ujdzie jeszcze jazda - z 4-rema sobie nie wyobrażam zakrętów. 12kg żelków u mnie plus silnik i bagażnik powoduje że pochylenie się do zakrętu nie wchodzi w grę - trzeba odchamować i przejechać jak bozia każe... Druga sprawa - 500W silnik daje radę lub mocniejszy - w mniejsze ponizej 500-tki nie ma sensu wchodzić... Z całością w 1400 zł się nie zamkniesz raczej jeśli to ma przebywać 80 km...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

A kto taką masę upycha na bagażniku? Dwa w ramę i dwa po bokach tylnego koła i się zmieści i będzie nisko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group