ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czyja wina?
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013   

Ta moja tania wykrywa naawet ruch i wówczas może zacząć nagrywanie, też wykrywa obce zasilanie (np. stacyjka) i się sama uruchamia, albo te godziny na własnej baterii.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013   

highend napisał/a:
prawie nic nie jest, mam konkretnie zdartą skórą przy łokciu - 5 na 8cm... i się sączy i brzydko wygląda.... masakra.
Niczym nie zawijaj to za tydzień będzie ledwo widoczne. Piszę z autopsji (niedawno zachciało mi się jeździć po wertepach ;) :oops: )
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Lekko oftopowo dodam, że w przypadku ran ciętych, które zwykle kwalifikują sie do szycia - doskonale daje radę sklejenie cyjanopanem, to jest rozwiązanie (wojskowe skądinąd) w przypadku gdy nie ma w pobliżu dostępnej żadnej pomocy medycznej - jeśli brzegi rany są w miarę nie poszarpane to spokojnie da sie skleić nawet uszkodzoną tętnicę (oczywiście najpierw opaska uciskowa, a potem klej) - nie pod ciśnieniem ;) Rana nie musi być jakoś szczególnie sucha, na mokro też działa.

Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi to sam sie tak parę razy awaryjnie kleiłem i nie trzeba było szyć ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Usta kobiet też sklei? ;)
Czasem by się przydało mieć tak na podorędziu taki kleik ;)
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

z cyjanopanem mega porada ;) aż tak źle nie jest - rana tarta, czyli tarcie o porowaty asfalt. Już się goi, dziś o niebo lepiej. Za to wyszło pare siniaków... ogólnie to zdrowo przydzwoniłem o asfalt ;)
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Sorry Przemek ale wina jest bezsprzecznie po Twojej stronie, kodeks reguluje to jasno, pieszy ma pierszeństwo, a kierujący pojazdem ma dostosować prędkość do sytuacji na drodze, krótko mówiąć przewidzieć, że pieszy może wtargnąć pod koła...
Co nie zwalenia oczywiście łebka z myślenia, chyba, że chce zakończyć żywot :)

I to jest ważny temat, gdy EV stanie się szerszym użytkownikiem dróg, kierowcy będą musieli jeździć wolniej w mieście, bo ludzie coraz bardziej zamysleni i głusi. Jednocześnie będzie potrzebna nowela kodeksu, obowiązkowe zatrzymanie pieszego przed przejściem i głowa w prawo/w lewo.
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

zeeltom napisał/a:
Usta kobiet też sklei?
Usta, powieki, palce, złamane serca (producent) ;)
Z tymi kobietami to ciężko powiedzieć czy je też, w końcu cyjanoakryl to nie klej do tapety ;)
zeeltom napisał/a:
Czasem by się przydało mieć tak na podorędziu taki kleik
A zwykły knebel nie lepszy? Trzeba tylko gdzieś potrenować jego szybką i sprawną aplikację, w razie potrzeby ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Coś słyszałem, że kleje zbliżone wykorzystują przy operacjach, ale myślałem, iż z dodatkami.
Dobre. Dzięki.
Szkoda, że tego wcześniej nie wiedzialem, np.: jak mi np. wybuchł silnik na crash testach przy około 10.000rpm i szukałem połówek wirnika w klatce, a okazało się, że się jednak odbiły ode mnie (pewnie jeszcze mam coś do zrobienia, bo cuda są na świecie). Teraz bym pewnie nie miał niektórych blizn.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Cytat:
sklejenie cyjanopanem

To klej typu "Kropelka" lub "Super Glue " ?
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Tak i jest też pod nazwą cyjanopan z literką w códzysłowiu do połączeń elastycznych lub nie.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Dużo rodzajów tych klei jest, do apteczki wojskowegto chirurga dobrze jak by był gęsty bo wtedy nie wchodzi w reakcję ze świeżą krwią (nie miesza się ze wzgledu na gęstość), no i szybciej 'wiąże'. Taki z kiosku też doraźnie daje radę.

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   

Profess napisał/a:
Sorry Przemek ale wina jest bezsprzecznie po Twojej stronie, kodeks reguluje to jasno, pieszy ma pierszeństwo, a kierujący pojazdem ma dostosować prędkość do sytuacji na drodze, krótko mówiąć przewidzieć, że pieszy może wtargnąć pod koła...
Co nie zwalenia oczywiście łebka z myślenia, chyba, że chce zakończyć żywot :)


tylko jadąc 20km/h to nie jest nadmierna prędkość (dozwolone 50km/h), a rowerem nawet nie elektrycznym to 20km/h to nic nadzwyczajnego.
Jak mam reagować jeśli metr przed przejściem dla pieszych wchodzi mi chłopak pod koło? mam odpalić rakiety i przefrunąć nad nim?
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

highend napisał/a:
mam odpalić rakiety i przefrunąć nad nim?


Nieee - po co... Wsteczny wrzuć :D Chodzą takie święte krowy i nic nie zrobisz...

Co do lepienia ran klejem - rane sklei ale i zaszkodzić może - cyjanoakryle to dość toksyczne kleje utwardzalne pod wpływem wilgoci...
Karta katalogowa cyjanopanu:

http://chemistik.pl/pl/karty/cyjanopan_e.pdf

Kwas pruski powstały podczas reakcji polimeryzacji jest najpiękniejszy..

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyjanowod%C3%B3r

Wiem że dobrze życzycie koledze ale czemu akurat rychłej śmierci ? 50-60 mg cyjanowodoru zabija człowieka!
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013   

highend napisał/a:
Profess napisał/a:
Sorry Przemek ale wina jest bezsprzecznie po Twojej stronie, kodeks reguluje to jasno, pieszy ma pierszeństwo, a kierujący pojazdem ma dostosować prędkość do sytuacji na drodze, krótko mówiąć przewidzieć, że pieszy może wtargnąć pod koła...
Co nie zwalenia oczywiście łebka z myślenia, chyba, że chce zakończyć żywot :)


tylko jadąc 20km/h to nie jest nadmierna prędkość (dozwolone 50km/h), a rowerem nawet nie elektrycznym to 20km/h to nic nadzwyczajnego.
Jak mam reagować jeśli metr przed przejściem dla pieszych wchodzi mi chłopak pod koło? mam odpalić rakiety i przefrunąć nad nim?


Ja wiem , że on wtargnął Ci pod koła ale w sądzie sędzia powiedziałby, że te 20 km/h to było za dużo, należało jechać 5 lub 3 km/h..., takie jest prawo ruchu drogowego :)

Co do rany, to najwazniejsze dobrze odkazić, wskazana wizyta u lekarza, nie warto tego lekceważyć.
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Nostusek napisał/a:
Kwas pruski powstały podczas reakcji polimeryzacji jest najpiękniejszy..
Ciekawe jaka efektywność tego sposobu na pozyskiwanie kwasu pruskiego, bo jakoś nawet Alkaida go nie stosuje :roll:
Nostusek napisał/a:
50-60 mg cyjanowodoru zabija człowieka
Pod warunkiem że będzie połknięty lub 'wdechnięty' ;)
Profess napisał/a:
najwazniejsze dobrze odkazić
Możan, np. nożem, z ogniska, a tak na poważnie - najważniejsze się nie wykrwawić, ew. infekcje nie zabiją tak szybko jak utrata dużej ilości krwi.

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group