ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Nie 08 Gru, 2013
zmiana koncepcji pytanie
Autor Wiadomość
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Śro 28 Sie, 2013   

Fajnie jak by co to zgłosimy się do Nostuska : Mmoto ja też zastanawiałem się nad tymi mitycznymi stratami rolce potwierdziłeś moje przypuszczenia rolka mi się coraz bardziej podoba, Szczególnie teraz jak zrobiłem podnoszenie silnika które leciutko działa. U mnie rolka nie jest wcale mocno dociśnięta co tak sobie teraz myślę jest zaletą ponieważ działa to trochę jak zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe bo nieraz szczególnie pod górę mógłbym za mocno przydusić a to nie posłużyło by moim malutkim akuskom.
A i moi znajomi sceptyczni do tego rozwiązania, jak wsiadają na mój rowerek dziwią się że to tak zasuwa:)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Nostusek napisał/a:
mmoto napisał/a:
Czyli aku najlepiej kupić u notuska, zna się na rzeczy,


Dziękuję za komplement - dlatego też właśnie jestem kierownikiem punktu sprzedaży akumulatorów. ...


Taka mała szpilka ;) No to może wreszcie kierownik mi zrobi prosty test akumulatora? :D :D
Zanim go kupię :D
Ostatnio czytałem, że kierownik się nie zgadzał ;)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

zeeltom napisał/a:
Ostatnio czytałem, że kierownik się nie zgadzał ;)


Jeśli użyłem słowa Kierownictwo to w zamyśle "władzy absolutnej i najwyższej firmy"

Kierownik a szef to zasadnicza różnica - ja nie mam nic przeciw, mój szef natomiast ma obiekcje... Pracuję nad tym jeśli mam czas żeby doprowadzić do zrobienia tego testu - ale nie jest łatwo...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

tomek701 napisał/a:
Fajnie jak by co to zgłosimy się do Nostuska : Mmoto ja też zastanawiałem się nad tymi mitycznymi stratami rolce potwierdziłeś moje przypuszczenia rolka mi się coraz bardziej podoba, Szczególnie teraz jak zrobiłem podnoszenie silnika które leciutko działa. U mnie rolka nie jest wcale mocno dociśnięta co tak sobie teraz myślę jest zaletą ponieważ działa to trochę jak zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe bo nieraz szczególnie pod górę mógłbym za mocno przydusić a to nie posłużyło by moim malutkim akuskom.
A i moi znajomi sceptyczni do tego rozwiązania, jak wsiadają na mój rowerek dziwią się że to tak zasuwa:)

Jeszcze Cię błoto nie opryskało, póki sucho to ok. jednak rolka jest na tyle to pochlapane łydki w czasie deszczu.
Czekam z niecierpliwością na fotki lub film podnoszonego mechanizmu.
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

jeżdżę bez blotnikow bo w deszczu roweru nie używam tak że nic mnie nie może ochlapac :)
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Tutaj mechanizm podnoszenia. Jeszcze sprężynę muszę dopracować żeby wygląd jakiś to miało

2013-08-29 12.57.47.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 385 raz(y) 1,13 MB

2013-08-29 12.57.27.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 383 raz(y) 1,18 MB

 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Sob 31 Sie, 2013   

A tutaj na szybko filmik jak to działa film
 
 
adamcebo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Wrz, 2013   

tomek701 napisał/a:
Jeszcze sprężynę muszę dopracować żeby wygląd jakiś to miało

Nie lepiej tą sprężynę (a najlepiejz dwóch stron) do ośki przyczepić jak pisałem w innym wątku?
Takimi śrubami można tylne koło solidnie przykręcić i spokojnie bez ingerencji w ramę roweru przyczepiać z tyłu co tam kto potrzebuje :wink:

Łatwo zauważyć, że mniejsza spręzyna wtedy wystarczy, bo siła będzie pod lepszym kątem
od ośki dociskać tą rolkę i mniejsza zrobi to samo i lepszy docisk, zwłaszcza jak by były 2ie spreżyny,
po obu stronach.

Gdybyś w tym mechaniźmie dodał mozliwość skrętu rolki w osi pionowej w punkcie przyczepienia do ramy dał rolkę wyprofilowaną tak, żeby koło nie mogło wyskoczyć z niej, to lepiej powinno przenosić momenty i mniej podatne powinno być na niewielkie bicia nie wycentrowanego idealnie koła.

Notabene, ładnie już przytarłeś bieżnik i przyczepności to on już w środku nie ma dużej :???:
Ta prowizoryczna rolka w postaci gumki na wirniku silnika jest chyba tego przyczyną....
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2013   

Do osi koła właśnie jest źle sprężynę zaczepiłem już inaczej co widać na filmie tez bez ingerencji w ramę. A bieżnik wcale nie jest starty tylko tak wygląda bo opona jest w kurzu :) Metalowa cześć rolki wcale nie ślizga się po oponie całość jest sztywna oprócz oczywiście zawiasu. Rolka wraz silnikiem ma możliwość poruszania się w pionie co kompensuje nierówności opony, posiada do tego wolno-bieg w środku Myślę nad wyprofilowaną gumową rolką tylko na razie jest na etapie poszukiwania gumy
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
  Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013   

Bardzo ciekawe rozwiązanie. Właśnie wczoraj wróciłem swoim rolkowcem ze zlotu rowerów poziomych (na którym ciebie zabrakło :wink: ) i muszę powiedzieć, że wielu ludzi było potywnie zaskoczonych takim rozwiązaniem.
Co do gumy na rolkę - pisałem o tym już na forum, ale jakoś nie było odzewu. Ja swoją rolkę od mmoto owijam spiralnie taśmą samowulkanizującą i ona mi sie wolniej ściera niż oryginalna guma z tej rolki. Myślę, że taśmą możnaby owinąć rolkę o dowolnym profilu.
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013   

koncki napisał/a:
Bardzo ciekawe rozwiązanie. Właśnie wczoraj wróciłem swoim rolkowcem ze zlotu rowerów poziomych (na którym ciebie zabrakło :wink: ) i muszę powiedzieć, że wielu ludzi było potywnie zaskoczonych takim rozwiązaniem.
Co do gumy na rolkę - pisałem o tym już na forum, ale jakoś nie było odzewu. Ja swoją rolkę od mmoto owijam spiralnie taśmą samowulkanizującą i ona mi sie wolniej ściera niż oryginalna guma z tej rolki. Myślę, że taśmą możnaby owinąć rolkę o dowolnym profilu.


Pozdrawiam :) Niestety mam problemy zdrowotne. Dlatego też wszedłem w elektrykę bo z rowerem rozstać się nie mogę zaraz poszukam w Google co to za taśma bo pierwszy raz o czymś takim słyszę
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013   

Jest to taśma podobna do taśmy izolacyjnej tylko ta nie ma kleju na sobie wogóle. Nakłada się ją ją poprzez mocne owiajnie połączone z naciąganiem taśmy na element i ona wtedy spaja się ze sobą powodując że dane połączenie jest szczelne. JAk widac znalazła ona zastosowanie również do wykonywania bieżni rolek w rolkowcach...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013   

Ja swoją taśmę kupiłem w Castoramie na dziale elektrycznym, bo jest ona używana przez elektryków jako taśma izolacyjna.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013   

koncki napisał/a:
bo jest ona używana przez elektryków jako taśma izolacyjna.


No bo to jest izolacja aczkolwiek znajduje głównie zastosowanie przy izolowaniu ziemnych kabli elektrycznych gdzie non stop jest wilgoć. Zwykłe druciarstwo (czyt. zwykłe instalacje) również zaizoluje tylko tak jak mówiłem - trzeba jej umieć używać - samo okręcenie nic nie da - trzeba taśmę samowulkanizującą dodatkowo naciągać podczas owijania - wtedy się ze sobą zespoli i zlepi..
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

Tak się zastanawiam bo dzisiaj przejechałem moja hybrydą dla relaksu 15 km i uciążliwe jest trzymanie kciuka cały czas na przycisku przyspieszacza, wydaje mi się że tam jakiś potencjometr jest, czy nie dało by się zastosować potencjometru takiego jak w radiu np żeby ustawić sobie wspomaganie i mieć kciuk wolny ?
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group