ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
2x Ładowarka 6S do 300-400zł
Autor Wiadomość
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   2x Ładowarka 6S do 300-400zł

Szukam dwóch ładowarek lub jednej 12s w cenie ok 350zł Interesuje mnie jak największa moc, ale nie kosztem jakości. Ładowarki chciałbym kupić w Polsce i wstępnie wybrałem ładowarki imax b6 w cenie 139zł z zasilaczem 220V za szt. Niestety dysponują one jedynie mocą 50w więc ładowanie baterii 12s6p 20ah trwało by dosyć długo. Możecie mi coś polecić?

EDIT:

Znalazłem jeszcze ładowarkę "TURNIGY MEGA 380W" w cenie 400zł tylko mógł bym mieć problem ze znalezieniem zasilacza, który da prawie 33A przy 12V
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Nie kombinuj bo za kombinowanie się siedzi . :mrgreen: tylko dołóż 50zł i kup 2szt 150W ładowarki (iMAX B8+ lub Turnigy Accucell-8150 ) . Do tego tanie jak barszcz a bardzo dobre IXBOXowe zasiłki 203W i wszystko będzie Ci śmigać jak malina . :mrgreen: Ja tak mam i sobie chwalę nawet bardzo . A w zasadzie to nie ma lepszej opcji w tych pieniądzach . :roll: :mrgreen:
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Nie kombinuj bo za kombinowanie się siedzi . :mrgreen: tylko dołóż 50zł i kup 2szt 150W ładowarki (iMAX B8+ lub Turnigy Accucell-8150 ) . Do tego tanie jak barszcz a bardzo dobre IXBOXowe zasiłki 203W i wszystko będzie Ci śmigać jak malina . :mrgreen: Ja tak mam i sobie chwalę nawet bardzo . A w zasadzie to nie ma lepszej opcji w tych pieniądzach . :roll: :mrgreen:
Dodatkowa zaleta posiadania dwóch zestawów jest taka że jeśli przytrafiłaby się Ci jednak jakaś awaria to zawsze jakoś tam jednym zestawem naładujesz sobie baterie a w międzyczasie naprawisz co się zepsuło.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Niestety w Polsce jedna kosztuje 259zł a mi zależy na kupnie w kraju, gdyż na kuriera z HK czekał bym 2 tygodnie. A tą ładowaczką o mocy 380w naładował bym bateryjkę w ok. 2 godziny
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

buckowina napisał/a:
Niestety w Polsce jedna kosztuje 259zł a mi zależy na kupnie w kraju, gdyż na kuriera z HK czekał bym 2 tygodnie. A tą ładowaczką o mocy 380w naładował bym bateryjkę w ok. 2 godziny

Tylko kup do niej tanio zasilacz taki co trochę pochodzi . :twisted:
Ja tam mam w domu 3x iMAX B8+ i 1szt Turnigy Accucell 8150 czyli 600W mocy ładowania :twisted: . :mrgreen: swoje iMAXy B8+ kupiłem w kraju po 189zł za szt z gwarancją i to z przesyłką . Nie ma lepszej opcji powiadam CI . :mrgreen:

Dodatkowo jak zapragniesz zwiększyć swoją baterię z 12s do np 14-16s to ze swoją ładowaczką 2x6s znowu zaczynasz kombinować . Zrobisz jak będziesz uważał Twoja sprawa .
Ostatnio zmieniony przez Pykacz Nie 11 Sie, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Myślałem o Takim zasilaczu :P
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

buckowina napisał/a:
Myślałem o Takim zasilaczu :P

A ta ładowaczka 380W to tą moc z jakiego napięcia da radę wytworzyć ? Z 12V ? Po za tym ta moc zasilacza jest podana nie ciągła tylko w szczycie przez chwilę a potem dup i ciemność widzę . :mrgreen: Potrzebujesz czegoś znacznie mocniejszego znaczy się z zapasem co Ci to będzie ciągnąć max moc przez 2-3 godziny .
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

są i takie co mogą w szczycie dać 50A i ciągle 35A ale cena robi się mniej ciekawa (300zl) Jak znajdę w Pl imaxa b8 w dobrej cenie to nie będę się zastanawiał :)
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

buckowina napisał/a:
są i takie co mogą w szczycie dać 50A i ciągle 35A ale cena robi się mniej ciekawa (300zl) Jak znajdę w Pl imaxa b8 w dobrej cenie to nie będę się zastanawiał :)

Skąd ja to znam :mrgreen: A już wiem sam przez to przechodziłem . :mrgreen: Ja w zamian za te 300zł wolałbym kupić 2 zasilacze XBOXowe 203W (po 40zł szt a jak dobrze pójdzie to i za 30-35zł ) + dodatkowe 150W mocy ładowania w postaci nadkompletowej ładowaczki . :cool: A one się przydają (nawet teraz chodzą u mnie 3szt bo przed 2 godzinami wróciłem z rowerowej przejażdżki ) . Ale każdy robi według własnego uznania i mi nic do tego . :roll: Ja tylko niosę pomoc . :mrgreen:
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

kuurcze, 450w ładowania, to już niezły grzejniczek z tych ładowarek się robi :P Najpierw zaopatrzę się w ładowaczki i dopiero zgłoszę się po ogniwa :)

PS. jaki masz pakiet, że możesz go ładować 3 ładowarkami 8s? :O
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Na razie mam 14s (bateria podzielona elektrycznie na 2x7s mam pakiet 690Wh) ) ładuję to w około 2,5godziny . Czasami tylko używam 4-5 ładowarek na raz . Jak trzeba jednocześnie ładować aku do roweru 2 szt a reszta standardowo do testowania ogniw (od 3 miesięcy praktycznie bez przerwy chodzą 2-3 szt w tym celu ). :twisted:
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Buckowina, ne wiem czy zdajesz sobie sprawe ze sumaryczny koszt mega 380w z hobbykinga to trochę więcej niz 200 zł. napewno mniej niz 300 a ty chceesz kupic ja za 400
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Toft a pomożesz w zakupach w takich pieniądzach z HobbyKinga ? Jeśli tak to chętnie zakupię ze 2szt Accucel 8150 lub iMAX B8+ :mrgreen: Niestety tak "misiam" że wyjdzie jednak więcej z przesyłką ,cłem i podatkami no i brak gwarancji do tego dochodzi .
Oczywiście spróbować można jak się komuś nie spieszy ale jakoś chyba nie wierzą że da się jakoś bardzo taniej kupić ze wszystkimi opłatami (jak się przytrafią) . Choć cena na tą 380W jest trochę ponad 55$ to jakoś na stanie jej nie ma . Ponadto uważam że zakup jest mniej opłacalny niż dwie ładowaczki 8S . Biorąc pod uwagę zakup drogiego zasilacza do niej (kontra tanie XBOX do B8+ lub 8150 no i ładowanie tylko 2x6s ).
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 683
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Przy takich mocach to już się trafo z mikrofali opłacałoby przewinąć, do 1kW bez problemu pociągnie. Po po stronie wtórnej (jeśli dobrze pamiętam) jest ok. 1,2V/zwój, a po wywaleniu uzwojenia WN robi się w przekroju rdzenia parę cm² wolnego miejsca i kilka takich uzwojeń na 12-18V (po 15 zwoi grubego drutu lub taśmy) by się się tam zmieściło, z diodami prostowniczymi na takie prądy nie ma problemów i są tanie jak barszcz.

Dla I-Max'a raczej nie powinno robić różnicy czy jest zasilany impulsowo czy z trafa po mostku, ew. jakby ten puls mu nie pasił to zawsze można to jakimś większym kondem elektrolitem podgładzić ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

jednak postanowiłem, że dołożę te 100zł i zakupię 2x Imax B8 oraz 2x zasilacz do xboxa i wszystko powinno śmigać. Na razie jeszcze czekam na gotóweczkę, więc alternatywy mile widziane :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group