ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lokalizator do e-bajka
Autor Wiadomość
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   Lokalizator do e-bajka

Po przeróbce swojego rowerka na elektryka, zostawiając go nawet z solidnym zapięciem mam pewien dyskomfort i postanowiłem poszukać jakiegoś sposobu aby móc zlokalizować rower w przypadku kradzieży. Znalazłem na allegro TAKI lokalizator. Według sprzedawcy przystosowany jest do napięcia max 48V co wystarczy dla większości rowerków. Mam zamiar zamontować taki bajerek w swoim rowerku po wymianie akumulatorów na litowe. Tylko zastanawia mnie jeden fakt, gdzie zamontować to urządzenie, aby nie było zasłonięte przez metalowe części. Testował może ktoś takie urządzenia?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Pierwsza sprawa, to nie ryzykowałbym podłączenia pod 48V, lepiej zrobić odczep na 12V. Zasilanie poprowadzić tak, by nie było możliwości prostego przecięcia kabli zasilających.
Gdzie schować?
W obudowę akumulatorów, jeśli są z plastiku, w górną część obudowy (kable zasilające praktycznie niedostępne dla złodzieja i raczej rzadko który złodziej będzie zaglądał do pojemnika z akumulatorami w pierwszej kolejności). W plastikową obudowę reflektora przedniego, ostatecznie pod siodełko.
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

ja juz wczesniej sie kiedys zastanawialem nad skonstruowaniem lokalizatora
tylko brałem pod uwage takie proste układziki zwiazane ze sportami krotkofalarskimi
takimi biegami na orientacje z anteną i szukaniem nadajnikow po lesie ...zwane łowami na lisa ..konkurencje coraz mniej popularne wlaściwie tylko dla hobbystow ...zaleta ze mozna samemu zrobic nadajnik jak ktos jest elektronikiem ...przykładowo..

http://www.elportal.pl/pdf/k15/21_15f.pdf

płytke mozna by zaprojektowac wąska na 15 mm a długą zeby sie dala wsunaąć w rame
albo tak jak kolega pisze w siodełko albo reflektor ... tylko problemem jest antena zaleznie w sensie ze czasem jest bardzo długa ..zależnie jakie pasmo czy 3,5 mgz czy 144 mgz ...to wady ...a zalety .. no zabawa z lokalizacją by byla tak jak sie rysie lokalizuje czasem na filmach ...

ale w takim rozwoju techniki jak teraz chyba faktycznie lepszy jest lokalizator taki jak kolega wyzej ...tym bardziej ze nie kosztuje drogo i sam smsa przysyła :) :):)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Na GSM masz praktycznie nieograniczony zasięg, a na "lisim" nadajniku, raczej niewielki.
To urządzonko, jest chyba niezłym rozwiązaniem, nie tylko do rowerów ;)
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

zeeltom napisał/a:
Pierwsza sprawa, to nie ryzykowałbym podłączenia pod 48V, lepiej zrobić odczep na 12V. Zasilanie poprowadzić tak, by nie było możliwości prostego przecięcia kabli zasilających.


Zastanawiam się pomiędzy tym rozwiązaniem a alarmem stosowanym w skuterach (na pilota) w rowerze i tak mam zamiar zamontować przetwornice 48v-12V o prądzie spoczynkowym 20mA (gotowe rozwiązanie) więc tylko kwestia, które rozwiązanie będzie skuteczniejsze? Zaczynam przekonywać się do alarmu, gdyż jest to rozwiązanie przed kradzieżą a nie już po, jak lokalizator.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Nie zaszkodzi mieć oba urządzenia, w sumie są tańsze od roweru ;)
 
 
Pawiel 
brygadzista
Pawieł


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Legionowo
Wysłany: Śro 21 Sie, 2013   

A to?
http://allegro.pl/lokaliz...3477873422.html

Małe, uniwersalne i funkcjonalne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group